Šventybrasčio bendruomenė susirūpino kaimo bažnyčios likimu

 Šventybrasčio bendruomenė susirūpino kaimo bažnyčios likimu

Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Miglė GOLUBOVAITĖ

Šventybrasčio bendruomenės pirmininkė Vida Pliauskienė kreipėsi į Kėdainių rajono merą dėl kaimo bažnyčios būklės. Gyventojai susirūpino tiek išorėje, tiek viduje matomais pastato pažeidimais bei drėgme.

Šventybrasčio kaimo gyventojus neramina Kristaus Atsimainymo bažnyčios pažeidimai, kurių matoma vis daugiau.

„Trupa. Kiauras stogas, trupa sienos, byra tinkas“, – trumpai bažnyčios būklę komentavo V. Pliauskienė.

Anot Šventybrasčio bendruomenės pirmininkės, bažnyčia yra svarbi bendruomenės dalis. „Kaime gyvenimas sustotų. Nėra nei mokyklos, nei bibliotekos, o jei dar bažnyčia nugrius…“ – sako bendruomenės pirmininkė ir priduria, jog gaila, kad reikšminga ir gražioje vietoje esanti bažnyčia griūva. Jai išgelbėti reikia daug lėšų, todėl nusprendė kreiptis pagalbos.

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis su savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėju Ryčiu Vieštautu ir to paties skyriaus vyr. specialistu Edgaru Jasenka jau apžiūrėjo bažnyčią.

Pasak R. Vieštauto, dabartinė bažnyčios būklė nėra labai gera, bet nėra ir tragiška, tačiau vienoje vietoje matoma kritinė situacija.

„Vienoje vietoje jau ten blogai, nes patenka per stogą kažkur vanduo, mūsų nuomone, jau nemažai laiko tai vyksta, pažeidimai sienos iš vidaus ir iš išorės. Tai situacija, kurią reikia spręsti“, – sako vyr. architektas.

Kristaus Atsimainymo bažnyčios pastatas pirminės pagalbos turėtų sulaukti.

„Ieškosime, kas galėtų įvertinti tą žalą, kiek reikia padaryti pirmaeilių darbų, kad būklė stabilizuotųsi. Svarbiausia – sutvarkyti kritulius iš viršaus“, – teigia Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas R. Vieštautas.

Šventybrasčio Kristaus Atsimainymo bažnyčia turi reikšmingą praeitį. Šioje Abiejų Tautų Respublikos laikus menančioje bažnyčioje pakrikštytas lenkų poetas Česlovas Milošas, šalia bažnyčios augantys ąžuolai – Lietuvos gamtos paveldo objektai ir yra saugomi valstybės.

Paskutinį kartą bažnyčios kapitalinis remontas atliktas bene prieš šimtą metų – 1928-tais metais.

3 Komentarai

  • Ir kam tą Tamulį reklamuot vėl?

  • Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis su savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėju Ryčiu Vieštautu ir to paties skyriaus vyr. specialistu Edgaru Jasenka jau apžiūrėjo bažnyčią.

    Kada užbaigsite tą tamulį reklamuoti?

  • Dusk isvis tu,tamulis liux yra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video