Sveikatos įstaigų reformą kiek pristabdė

 Sveikatos įstaigų reformą kiek pristabdė

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Sveikatos įstaigų reforma, skaudžiai paliesianti ir Kėdainių ligoninę, kiek pristabdyta. Sveikatos apsaugos ministerija atsižvelgė į Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prašymą ir pavėlino gydymo įstaigų pertvarkos savivaldybėse terminą.

LSA, prieš surengdama merų susitikimą su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais, atlikto rajonų merų apklausą.

Paaiškėjo, kad dauguma šalies savivaldybių yra pasiruošusios dalyvauti sveikatos priežiūros įstaigų vystymo pertvarkoje, tačiau teigia, kad joms stinga aiškumo, kaip bus skirstomas finansavimas bei įgyvendinami investiciniai projektai, jei pertvarka bus įgyvendinta, taip pat – kaip ji palies pirminę sveikatos grandį: kaip keisis paslaugų teikimas, ar pagerės paslaugų kokybė, kaip bus sprendžiamas specialistų pritraukimo ar eilių mažinimo klausimas.

Rajonų merai pastebėjo, kad nežinant, kokias paslaugas planuojama teikti aplinkiniuose rajonuose, savivaldybėms irgi sudėtinga apsispręsti dėl paslaugų teikimo modelio.

„Turime ieškoti būdų, kaip mūsų sveikatos įstaigų valdymą padaryti racionalesnį“, − sako P. Aukštikalnis./Eglės Kuktienės nuotr. 

Gydymo įstaigų pertvarkos terminas nukeltas į š. m. gruodžio 10 dieną. Iki jo savivaldybės gali tartis ir ieškoti geriausių sprendimų, kokias paslaugas palikti teikti vietoje, o kokių paslaugų teikimą organizuoti prisijungiant prie kitų sveikatos priežiūros įstaigų.

Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, kuruojantis sveikatos sritį, ieškodamas sprendimų spalio mėnesį lankėsi LSMU Kauno ligoninėje ir dalyvavo VRM užsakymu atliktos studijos dėl sveikatos įstaigų valdymo modelio išvadų pristatyme. Jose taip pat teigiama, kad dėl tam tikrų stacionarinių paslaugų savivaldybėms reiktų kooperuotis.

„Turime ieškoti būdų, kaip mūsų sveikatos įstaigų valdymą padaryti racionalesnį“, − sako P. Aukštikalnis.  

Ministerijos atstovai pokalbyje su merais paminėjo, kad pertvarkos efektyvumą bus galima bandyti pilotiniais projektais atskirose savivaldybėse.

16 Komentarai

 • Tarėsi merai o komentuoja straipsni vicemeras… kodėl nėra mero komentaro

 • Susilazinom su drauge, kad atidarius straipsni, bus ausktikalnio foto. Gal ir gerai,kad tai kisa per prievarta, tai tikria tada jo neisrinks, nes panasiai kiso Kaminska per visus galus, vien todel zmones balsavo pries. Turi sukilti visas miestas pries tokia prievarta

 • Celestina rekavo rekavo, kad koronos nera ir pyst susirgo, dabar feisbuke verkia, bijo mirties. Skiepytis reikejo, sena vepla.

 • Juk Celestina priklausoUspaskių šaikai, tai manau Joločka vandenelio Viktoro pristatys.Nu Jolka bendrai neneš, bet Valentas už nuolatinį jo garbinimą tikrai atneš.Šiaip tai linkiu kuo greičisu pasveikti, tai nebus kas facebooke Tamulį garbintų, įdomu ar dabar paliks Tamulį ir prades Aukštikalnį dievinti.

 • Eina kalbos, kad Valentukas vaika uzstate Elenai. Tik idomu su kuo, gal su pirstu?

 • Visi šneka, kad kėdainių stukačiai žada į tiurmą visus sukišt kas prieš dabarti ę Lietuvos valdžią šneka. Arba gerai arba tylėkit.. Net per sauliuko mugę į prokūrorus kreipėsi.

 • Atsibodo tie seniai mėlynanosiai. Noriu gražiu ir jaunų fotkių.Dėkit, patinka.

 • Na ir komentarai..!!! Kas čia rašo visokias nesąmones!!! Neturi ką veikti vargšai…
  Toks rimtas klausimas apie ligonines sprendžiamas ne tik Kėdainiuose, bet VISOJE LIETUVOJE!! O čia užkliūva jauni vadovai, kurie mąsto, galvoja ką daryti….kad būtų priimtas geriausias sprendimas, ..
  Kažim ką tie pasamdyti anonimai, kurie šmeižia pastoviai mūsų rajono vadovus galėtų pasiųlyti , kad būtų priimti teisingi sprendimai…Ką jie galėtų patarti…..????

 • Galvele, islysk is krumu apsimyzeli storas

 • Olga blondė buvo gudresnė uz aukstikalni!,

 • “Gelbėtojas Aukštikalnis skuba į pagalba Kėdainių ligoninės direktoriaus konkurse” juk neatsirado tinkamo per pirmą turą ir štai jis pats tinkamiausias Naujokienės Žentelis. Tik kaip bus su STT tikrinimu.. turėtu nepraeiti
  Perdaug interesu konfliktu

 • Pone Liutkiene, ko neatsakai į klausimą, kas finansavio Leitaites koncertą ir ko nepaminejai mero, kad dalyvavo tame rinkiminiame šou. Atr dabar jau Aukštikalnis tavo dievas. Aišku, ką gali parašyti priklausoma bibliotekininkė. Ogi nieko, kas liepiama.

 • Labai gerai pasisakė Valatka apie konservatorius ir jų chunveibinus : ,,Nesistenkit suprasti, kaip taip atsitiko, kad Medikų sąjūdžio aktyvistė Sejonienė, kovojusi už gydytojų teises, per metus Seime ne tik nieko nepasiūlė (pvz., sumažinti mokesčius gydytojams, važiuojantiems į provinciją, išlaisvinti iš popierių rašymo, sumažinti krūvį), kaip pagerinti gydytojų padėtį, bet, tapusi Seimo nare, siūlo įvesti valstybinį gydytojų mobingą“.

 • Ypač tikslios Valatkos įžvalgos: ,,Ponas Matulas ir jo internacionalas žino – lengviau įbaudžiavinti medikus. Pirmiausia tai patiks tautai, kuri žino: daktarus reikia dusinti. Antra, du viename – už tą pačią kainą: ir daktaras pririštas kaip ta ožka prie kolchozo, ir algų medikams didinti nereikia.“

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/rimvydas-valatka-kaip-4-konservatoriu-ponai-diena-ilgino.d?id=88567919

 • Poniia Sijonė lojo kol į valdžią pateko, dabar dzin tie kolegos daktarai

 • Varge varge,bėda bėda-mus ir lesa,mus ir ėda…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video