Svarbiau pagerbti žemdirbį ar papuotauti?

 Svarbiau pagerbti žemdirbį ar papuotauti?

Puotai daugiau pinigų skirti nei pačiam apdovanojimui yra svarbiau?/BNS Kęstučio Vanago nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Jau šiemet Kėdainiai turės dar vieną naują apdovanojimą – bus renkamas Metų žemdirbys. Tačiau rajono tarybos posėdyje pasisukus kalbai apie tai, koks premijos dydis turėtų būti skirtas Metų žemdirbiui, paaiškėjo, kad kai kuriems vietos politikams svarbiau papuotauti – pačiai premijai skirta mažiau pinigų nei apdovanojimo įteikimo proga planuojamai surengti puotai. Naujoji premija bus gerokai kuklesnė nei Metų mokytojo, Metų kultūros darbuotojo, Metų socialinio darbuotojo ar kuri kita.

Žemdirbiui pasiūlė tik 1 000, kai kitiems skiria po 3 000

Iniciatyva rinkti rajone Metų žemdirbį atsirado rajono taryboje svarstant strateginį veiklos planą, kuris šiemet išsiskyrė politikų siūlymų gausa, kaip jį patobulinti.

Siūlymą kasmet rinkti Metų žemdirbį ir jį apdovanoti pateikė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnė Adelė Štelmokienė.

Idėjos autorė siūlė naujam apdovanojimui iš savivaldybės biudžeto skirti 3 tūkstančius eurų, tačiau pačiam nominacijos laimėtojui kaip premiją atriekti tik trečdalį šios sumos, o likusius 2 tūkstančius eurų skirti šventei suorganizuoti. O kokia gi šventė be muzikos, maisto ir gėrimų?

„Iniciatyva tikrai graži, tačiau kodėl prizas, pinigai, skirti išmokėti tam ūkininkui kaip premija, bus būtent tūkstantis eurų?

Visi apdovanojimai, kuriuos esame įsteigę iki šiol, yra biudžetinių įstaigų darbuotojams: mokytojams, medikams, kultūros, socialiniams darbuotojams. Aš nežinau, kaip yra su finansais tokioje srityje kaip žemės ūkis, bet kas yra ūkininkui svarbiau – piniginis apdovanojimas ar jo pagerbimas?“ – iškart teiravosi Gitana Kaupienė.

Idėjos autorė A. Štelmokienė pabrėžė, kad šis apdovanojimas būtų svarbus ne tik finansiškai – esą reikalo esmę apsprendžia ne vien dovana, mat ūkininkams tai būtų proga susitikti ir pasveikinti vieniems kitus.

Kėdainių rajono savivaldybėje įsteigtas naujas – Metų žemdirbio – apdovanojimas. Jį pelnęs žemės ūkyje dirbantis asmuo gaus tūkstantį eurų ir šventę, kurioje kiti ūkininkai galės jį pasveikinti.

Aut. past.

Progų yra, apdovanojimų taip pat?

Vicemeras Paulius Aukštikalnis atkreipė dėmesį, kad žemdirbiams skiriamas apdovanojimas gali dubliuotis su kitais panašaus formato renginiais, skirtais ūkininkams pagerbti. Ir ne tik jais – žemės ūkis yra verslas, tad patenka ir į verslo srities apdovanojimus, o ūkininkams apdovanojimus skiria ir Žemės ūkio ministerija, Aplinkos ministerija bei kitos valstybinės institucijos.

„Nei mediko, nei socialinio darbuotojo ar kiti mūsų apdovanojimai su niekuo nesidubliuoja – jie tokie vieninteliai.

Ūkininkus apdovanoti galime ir kartu su verslo apdovanojimais ar su kasmet vykstančiu Ūkininkų sąjungos organizuojamu „Metų ūkio“ konkursu. Ar nesidubliuos savivaldybės nominacija su šiais apdovanojimais?

Kita vertus, Kėdainiai yra žemės ūkio kraštas, ūkininkus pagerbti tikrai reikia“, – svarstė vicemeras pridurdamas, kad klausimų dėl šio siūlomo apdovanojimo kyla ir dėl to, kad pats siūlymas buvo pateiktas likus vos pusdieniui iki tarybos posėdžio, tad fiziškai net nebuvo laiko pateikti klausimų dėl šio sumanymo.

Tačiau atkreiptas dėmesys, kad ne visi žemdirbiai patenka po Ūkininkų sąjungos sparnu – ji turi apie 200 narių, o ūkių rajone registruota apie 4 tūkstančius, o be to, į naująjį apdovanojimą galėtų pretenduoti ne tik pavieniai ūkininkai, bet ir žemės ūkio bendrovės.

Metų ūkininkas gaus 1 000 eurų, o dar 2 000 eurų kasmet bus rengiama puota šio apdovanojimo įteikimo proga. Tuo tarpu kitų sričių Metų specialistai gauna ne 1 000, o 3 000 eurų dydžio premijas.

Aut. past.

Kaip apskaičiavo?

Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad savivaldybės biudžete po 3 tūkstančius eurų numatyta skirti ir kitiems analogiškiems apdovanojimams – tačiau tiek metų medikas, tiek kultūros, tiek socialinis darbuotojas, tiek metų mokytojas gaus po visą 3 tūkstančių eurų prizą. Tačiau tai nereiškia, kad jiems pagerbti nevyksta joks renginys – visi apdovanojimus gavę asmenys kasmet pagerbiami oficialioje šventėje.

Kodėl šiuo atveju ūkininkas būtų išskirtinis tuo, kad gautų tris kartus mažesnę sumą pinigų, taip ir liko neaišku.

Maža to, kaip jaustųsi ūkininkas, žinodamas, kad didesnė jo pelnyto laimėjimo dalis nuėjo tam, kad kiti gautų progą susitikti, pasilinksminti ir pasivaišinti?

„Jei jau įvedame naują nominaciją, manau, neskirstykime žmonių, kad vieni gauna trigubai daugiau, nei kiti“.

N. Naujokienė

Visiems vienodai

Valdančiosios frakcijos seniūnė Nijolė Naujokienė ragino „valstietę“ A. Štelmokienę pakoreguoti siūlymą. Politikės teigimu, jei jau savivaldybėje steigiamas dar vienas apdovanojimas, jis turi būti lygus kitiems.

„Siūlymas reikalingas. Galvoju, kad turėtume ir dar ne vieną nominaciją sugalvoti ir įvesti apdovanojimus žmonėms, dirbantiems įvairiose srityse. 

Tačiau noriu akcentuoti vieną dalyką – aš tris tūkstančius eurų matyčiau pačiam prizui, nominacijai, apdovanojimui. Taip pat, kaip ir visiems kitiems – mokytojams, medikams, kultūros, socialinės srities darbuotojams.

O dėl pačios šventės – visada tos šventės įvyksta, visada prie jų prisidedame ir prisidėsime ir toliau.

Jei jau įvedame naują nominaciją, manau, neskirstykime žmonių, kad vieni gauna trigubai daugiau, nei kiti“, – ragino N. Naujokienė.

A. Štelmokienė nepanoro pakoreguoti savo siūlymo, kad viskas būtų logiška ir ūkininkai nebūtų nuskriausti bei jiems būtų teikiamas tokio pat dydžio apdovanojimas, kaip ir kitų sričių geriausiems specialistams, tad politikai pritarė jos siūlomam variantui, kuris reiškia tai, kad Metų ūkininkas gaus 1 000 eurų, o dar už 2 000 eurų kasmet bus rengiama puota šio apdovanojimo įteikimo proga.

4 Komentarai

  • O sroviu zurnaliste ka palaiko?

  • Ar Rinka aprašys Krakių seniūno skandalą ar nutylės kaip visada apie saviškius?

    • Mugė aprašys, nes Rinka bijo. Ji tik karą moka viešint

  • cia sedit? muge apsimeta, kad karo nera ir kad karas nesvarbu. kas cia rusams pataikauja, m? nesimato pono paramos ukrainai kazkodel vis dar, kodel, kaaaa? eikit mugej palot šunes

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video