Sutvarkyta dar viena bažnyčia

 Sutvarkyta dar viena bažnyčia

Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

Kėdainių rajono savivaldybė informuoja, kad baigti Šlapaberžės Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčios grindų keitimo darbai. Darbų metu naujai įrengtas grindinio pagrindas bei atnaujinta visa grindų konstrukcija. Darbai truko 5 mėnesius.

Bendra rangos darbų kaina – 16 215,82 Eur. Lėšos skirtos iš Kėdainių rajono savivaldybės Bažnyčių rėmimo programos, prisidėjo ir pati Šlapaberžės parapija.

Šaltiniuose rašoma, kad Šlapaberžės Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia turi neoklasicizmo ir neorenesanso bruožų, yra stačiakampio plano, bebokštė. Prie jos prišlieta zakristija. 3 arkų portikas laiko trikampį frontoną. Šventoriaus tvora medinė, su stulpiniais vartais.

Kvintos (Šlapaberžės) dvaro savininkas Tadas Gintautas 1861 m. pastatė mūrinę bažnyčią. Ji buvo Dotnuvos parapijos filija.

Gintautai ir Kvintos buvo laidojami specialiai tam įrengtoje šoninėje bažnyčios koplyčioje, – prieš 20 metų mauzoliejus išdraskytas, įrengta zakristija (dabar jų yra dvi), rasti kelių giminių dvaro šeimininkų palaikai „perkelti“ į šventorių.

Po Antrojo pasaulinio karo bažnyčia uždaryta. 1990 m. grąžinta tikintiesiems.

Parengta pagal Kėdainių r. savivaldybės inf.

1 Komentaras

  • Gerus darbus verta priminti, dėkui. Deja, apgailestauju, administracijos vyrai, kai ką nusirašant (neretai būtina tikrinti interneto žinias) – prastai su istorijos nuovoka: „Kvintos (Šlapaberžės) dvaro savininkas Tadas Gintautas“ – kai Gintautai statė bažnyčia, Šlapaberžė dar jokiais savininkais Kvintomis nekvepėjo; tikslintinos Mykolo Kvintos gyvenimo datos; Gintautai ir Kvintos buvo laidojami ne bažnyčios rūsyje, bet tam specialiai įrengtoje šoninėje bažnyčios koplyčioje, – prieš 20 metų mauzoliejus išdraskytas, įrengta zakristija (dabar jų yra dvi), rasti kelių giminių dvaro šeimininkų palaikai „perkelti“ į šventorių.

Comments are closed.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video