Susirinkę neįgalieji apžvelgė nuveiktus darbus

 Susirinkę neįgalieji apžvelgė nuveiktus darbus

Kėdainių miesto ir rajono neįgalieji susirinko Vilainių kultūros centre, kur ne tik sveikino vieni kitus, klausėsi koncerto, bet ir aptarė nuveiktus darbus ir ateities planus./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Tarptautinę neįgaliųjų dieną Kėdainių miesto ir rajono neįgalieji paminėjo Vilainių kultūros centre, kur ne tik sveikino vieni kitus, klausėsi koncerto, bet ir aptarė svarbius reikalus – nuveiktus darbus ir ateities planus.

Didžiausias projektas

Kėdainių neįgaliųjų draugija pristatė net trejus metus vykdytą Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuotą projektą „Susiburkime ir kurkime kartu“.

Projekto vadovė Regina Rylienė pasidžiaugė, kad per tą laikotarpį nuveikta labai daug darbų.

„Tai buvo mūsų pagrindinis projektas. Šio projekto metu mes susitvarkėme visą savo mansardą.

Mūsų amatų būrelis dabar turi normaliai įrengtas patalpas su geru apšvietimu, normaliai įrengtas darbo vietas. Jeigu ne pandemija, būtume dar daugiau nuveikę.

Bet mes išmokome tikrai daug. Daug siuvome, daug mokėmės, daug dirbome“, – kalbėjo R. Rylienė.

Eiles apie gyvenimą skaitė ir dainas dainavo „Likimo palėpės“ literatai, vadovaujami Selestinos Rimavičienės./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Veiklos plečiasi

Neįgaliųjų draugijos vadovė Daiva Sipavičienė pasakojo, kad jų organizacija ne tik organizuoja ir dalyvauja įvairiuose renginiuose, bet ir teikia socialines paslaugas.

„Mes stengiamės dirbti, neužsisklęsti, visur dalyvauti.

Pas mus veikia amatų, dainuojamosios poezijos, sveikos gyvensenos būreliai, yra susibūręs ansamblis. Labai džiaugiuosi puikiais būrelių vadovais.

Taip pat yra treniruokliai, masažinė, turėsime ir kirpyklą, apleistą rūsį pavertėme labai gražiu kabinetu.

Neįgaliųjų draugijos vadovė Daiva Sipavičienė pasakojo, kad neįgaliųjų organizacija ne tik organizuoja ir dalyvauja įvairiuose renginiuose, bet ir teikia socialines paslaugas.

Aut. past.

Labai džiaugiuosi, kad kiekvienai veiklai yra atskiros patalpos, ruošiamės akreditacijai. Švenčiame įvairiausias šventes.

Mūsų organizacijai priklauso per 700 žmonių: ir senjorų, ir vaikų. Deja, ne visi gali ateiti pas mus, bet žmonėms ant patalo dovanėlių taip pat nepamirštame.

Yra darbuotojų, kurie eina pas neįgaliuosius į namus, juos prižiūri.

Dažnai reikia pavėžėjimo paslaugos, tad mes kiek įmanydami stengiamės padėti“, – dėstė D. Sipavičienė.

VšĮ Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims atstovai surengė savo namelių gyventojų pagamintų darbelių mugę./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Susirinko pasidžiaugti

Tądien į Vilainius sugužėjo neįgalieji ne tik iš Kėdainių, bet atvyko ir svečių iš Raseinių bei Prienų. Į šventę atvažiavo net Latvijos lietuvių.

Susirinkusiesiems koncertavo ansamblis „Giedra“, eiles skaitė ir dainas dainavo „Likimo palėpės“ literatai, vadovaujami Selestinos Rimavičienės.

VšĮ Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims atstovai surengė savo namelių gyventojų pagamintų darbelių mugę.

2 Komentarai

  • tikrai maloniai padeda zmonems su negalia

  • Mūsų organizacijai tokie susitikimai svarbūs ir labai reikalingi. Susitikimai ir pabendravimai – viskas ką mes labiausiai vertiname.
    Ačiū svečiams kurie atėjo ir su kuriais daug pabendravome: Jūratei Blinstrubaitei, Pauliui Aukštikalniui, Rimvydui Kazakevičiui, Jurgitai Gasiūnienei, Antanui Bružui ir kitiems

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video