Surviliškyje – krašto bendruomenių sąskrydis (FOTOGALERIJA)

 Surviliškyje – krašto bendruomenių sąskrydis (FOTOGALERIJA)

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis nusifotografavo su 31-os Kėdainių rajono bendruomeninės organizacijos pirmininkais./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šeštadienį, liepos 24 dieną, keli šimtai kraštiečių dalyvavo tradiciniame Kėdainių krašto bendruomenių sąskrydyje „Mūsų visų bendruomenė“, kuris vyko labai gražioje vietoje – Surviliškio  Nevėžio slėnyje. Renginio dalyviai pasakojo, kad visa diena buvo kupina įspūdžių ir gero laiko su bendraminčiais.

Pasitiko šeimininkai

Svečius sąskrydyje pasitiko Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė, Surviliškio pasididžiavimas – humoro grupė „Bobų radijas“, Kalnaberžės kapela „Beržynėlis“ ir kiti šio krašto kultūros darbuotojai bei bendruomenių atstovai.

Savo krašto bendruomenes į sąskrydį atlydėjo ir seniūnai – Vidmantas Cechanavičius, Ernestas Barčas, Vytautas Zakaryza, Artūras Gustas. Susirinkusiuosius sveikino Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Bendrystė su gamta

Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė-projekto vadovė Aušra Vaidotienė pasakojo, kad šiųmečio sąskrydžio tema – bendrystė su mus supančia gamta – medžiais, paukščiais, augalais ir gyvūnais.

Vicemeras Paulius Aukštikalnis ragino bendruomenes teikti idėjas savivaldybei ir dalyvauti konkurse./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

„Mūsų bendruomenės renkasi kasmet. Tai labai puiki ir graži tradicija. Šiemet renkamės jau devintąjį kartą.

Į renginį užsiregistravo daugiau kaip du šimtai žmonių. Čia dalyvauja 31 Kėdainių rajono bendruomeninė organizacija.

Šiemet kiekviena bendruomenė, atvykdama į sąskrydį, Nevėžio slėnyje gyvenantiems paukščiams – zylėms, žvirbliams, varnėnams ir kt. – atvežė dovanų – po vieną inkiliuką. O jų būta išties įvairių, tiek įprastų, natūralių, tiek ir išpieštų ar kaip kitaip išgražintų.

O Surviliškio seniūnijos bendruomenės įsipareigojo inkiliukus iškelti, kasmet juos prižiūrėti ir taip užtikrinti, kad mūsų visų sukurta bendruomenė gyvuotų daugel metų“, – pažymėjo A. Vaidotienė.

2022 metais jubiliejinis, 10-asis, Kėdainių rajono bendruomeninių organizacijų sąskrydis vyks Šėtos seniūnijoje.

Aut. past.

Daug veiklos

Sąskrydyje veiklos netrūko niekam. Nuo pat ryto bendruomenės įsikūrė specialiai joms paruoštose palapinėse. Čia pat vyko vietos gamintojų, amatininkų, ūkininkų, verslininkų, produkcijos pristatymas, mugė.

Kol vieni klausėsi Surviliškio seniūnijos meno mėgėjų kolektyvų pasirodymų, kiti galėjo dalyvauti įvairiose sportinėse varžytuvėse, edukacijose.

Bene labiausiai visus pradžiugino galimybė išsikepti savo duonelę.

Susirinkusieji galėjo paglostyti švelnius ir mielus „Adomaitynės“ triušiukus bei smalsias ir draugiškas Sirutiškio alpakas.

Taip pat visus labai sudomino miškininko Raimundo Eremino linksmos užduotys, pasakojimai apie mišką, žmogų ir mūsų visų tarpusavio darną bei bendrystę.

Įteikė padėkas

Renginyje dalyvavęs Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis įteikė padėkas bendruomenių pirmininkams.

„Džiugu, kad bendruomenių sąskrydžiai vyksta kasmet. Tikiu, kad ši graži tradicija neturės pabaigos.

Šios šventės metu norėčiau pagerbti visas bendruomenes, nes matau, kaip aktyviai ir su užsidegimu jos dirba.

Kėdainių rajono bendruomenės buvo vaišinamos Sirutiškyje virta koše. Žmonės dalinosi, skanavo savo atsivežtas gėrybes./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Šiandien padėką norėčiau įteikti Aušrai Vaidotienei. Padėka yra už šį gražų renginį.

Už didelius darbus bendruomenės labui norėčiau padėkoti Ingai Dovydienei.

Taip pat dėkoju vaikų dienos centrus įkūrusioms bendruomenių pirmininkėms: Liudmilai Šimkienei, Vidai Vansevičienei, Vilmai Povilauskienei. Ačiū už rūpestį jaunąja karta“,  – kalbėjo V. Tamulis.

Ragino teikti idėjas

Su bendruomenėmis labai aktyviai bendravo vicemeras Paulius Aukštikalnis, kuris ragino bendruomenes teikti idėjas savivaldybei ir dalyvauti konkurse.

„Sąskrydyje praleistas laikas buvo labai turiningas. Pristačiau bendruomenėms 20 000 eurų planą. Dalyvavau sporto rungtyse, kurios buvo išties nerealios, bet įveikiamos.

Galiu reziumuoti, kad Kėdainių krašto bendruomenių sąskrydis kaip visada – darbingas, sportiškas ir su daug daug bendravimo“, – sakė vicemeras.

Susirinkusieji galėjo paglostyti švelnius ir mielus „Adomaitynės“ triušiukus bei smalsias ir draugiškas Sirutiškio alpakas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kupini įspūdžių

Kėdainių rajono bendruomenės buvo vaišinamos Sirutiškyje virta koše. Žmonės dalinosi, skanavo savo atsivežtas gėrybes.

Sąskrydžio kulminacija – grupės „Žemaitukai“ koncertas.

Pabaigoje paaiškėjo, kad kitąmet sąskrydis bus organizuojamas Šėtos seniūnijoje.

„Pilna geros nuotaikos ir emocijų, alpakos, triušiai, nuostabūs Surviliškio seniūnijos meno kolektyvai, nerealiai jaukūs ir šilti žmonės, grupė ,,Žemaitukai“, taip išgirtas Surviliškio ,,Bobų radijas“ ir pilna kitų įspūdžių…

O pabaigoje žinia, kad 2022 metais jubiliejinis, 10-asis, Kėdainių rajono bendruomeninių organizacijų sąskrydis vyks Šėtos seniūnijoje. Reikės labai pasistengti“, – reziumavo Mantas Kučinskas, Sangailų bendruomenės pirmininkas, rajono bendruomeninių organizacijų pirmininkas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video