Surviliškio seniūnija stoja į kovą su kapinių šiukšlintojais

 Surviliškio seniūnija stoja į kovą su kapinių šiukšlintojais

Surviliškio miestelis yra saugus – jį stebi vaizdo stebėjimo kameros, tad seniūnijai greitai pavyko išsiaiškinti, kas teršia kapines. Pasirodo, tai ne kapus tvarkančios įmonės, o pavieniai meistrai.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Dažna kaimiškoji seniūnija susiduria su problema – kapinių šiukšlintojais. Vienos seniūnijos tyliai kenčia ir kuopia šiukšlintojų paliekamus „turtus“, o kitos tiesiog su tuo nesitaiksto ir imasi priemonių. Panašu, kad niekadėjai jau perpildė seniūnijų darbuotojų kantrybės taurę. Viena iš pirmųjų su šiukšlintojų įžūlumu nutarė nesitaikstyti Kėdainių rajono Surviliškio seniūnija.

Sutvarkė kapines

Surviliškio seniūnija pastaruoju metu labai daug dėmesio skyrė vietos kapinėms – buvo sutvarkyta kapinių teritorija, pasėta žolytė. 

Vietos gyventojai kaip mat pastebėjo gerus darbus ir dėkojo vietos seniūnijai, tačiau džiaugsmas truko neilgai. 

„Džiaugiamės, kad gražiai tvarkote savo artimųjų kapus, juk tuo pačiu gražios bus ir kapinės, visų mūsų mirusiųjų artimųjų vieta. 

Deja, yra manančių, kad gražu pas mane, o kitur – kaip išeis.

Mes stengiamės, sutvarkėme teritoriją, pasėjome žolytę ir štai nemaloni staigmena po savaitgalio – priverstos krūvelės statybinių atliekų. Mums pirmadienį teko išvežti nemažai  to „gruzo“. 

Tik sutvarkėme, sulyginome žemes, o trečiadienį ir vėl jo priversta. Nedaug, bet priversta. Seniūnijos darbuotojai bešienaudami kapinių teritoriją atrado ir daugiau „perliukų“ pačių kapinių teritorijoje“, – nusivylimo neslėpė Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė. 

Pavieniai meistrai

Surviliškio miestelis yra saugus – jį stebi vaizdo stebėjimo kameros, tad seniūnijai greitai pavyko išsiaiškinti, kas teršia kapines. 

Pasirodo, tai ne kapus tvarkančios įmonės, o pavieniai meistrai.

„Įmonės, kurios teikia kapaviečių tvarkymo paslaugas, susidariusias atliekas išsiveža. O teritoriją teršia pavieniai „meistrai“. 

Randam vis dar, palieka dar to „turto“. Kol kas po nedaug. 

Kamera filmuoja ir turim video, kaip porą valandų „meistras“ su karučiu veža „gruzą“ ir pila prie tvoros. Viskas vyko savaitgalį. 

Žinom ir nuo kurio kapo (pavardės taip pat žinomos, automobilio markė ir mašinos numeris).

Bet ar būtina taip gaudyti kiekvieną? Nejaugi taip sunku palaikyti bendrą tvarką gerbiant save ir aplinkinius?!  Nesinori bausti, bet, matyt, jau be šito neišsiversim“, – dėstė seniūnė. 

Prašo supratimo

Vis tik seniūnija tikisi, kad ateityje kapinių šiukšlintojai susigės ir atlikę savo darbus visas šiukšles išsiveš, o ne pils čia pat – kapinėse. 

Jei šiukšlintojai nesiliaus, seniūnija žada juos bausti piniginėmis baudomis administracine tvarka.

„Norime priminti, kad Laidojimo ir kapinių lankymo Kėdainių rajono savivaldybės viešosiose kapinėse tvarkos aprašas nurodo, jog pilti žemes, kapaviečių įrengimo atliekas, mesti šiukšles tam neskirtose vietose, yra draudžiama. Tad prašome visų kapinių lankytojų laikytis nustatytos tvarkos. Mieli žmonės, būkime tvarkingi ir supratingi“, – prašo R. Lukošienė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video