Surengė tradicinę ugdymosi dieną

Organizatorių nuotr.
Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje lietuvių kalbos ir literatūros ir užsienio kalbų metodinių grupių mokytojai organizavo tradicinę ugdymosi dieną „Skaitau, galvoju, esu“.
Žiūrėjo dokumentinį filmą
Renginio pradžioje gimnazistai su klasių vadovais žiūrėjo dokumentinį filmą „Išsaugojome kalbą“, skirtą valstybinės kalbos statuso 35-osioms metinėms. Kalba – tautos stiprybės ženklas, todėl svarbu prisiminti jos istoriją ir suvokti reikšmę šių dienų kontekste. Gimnazistai prisiminė, kad lietuvių kalba pirmą kartą valstybine paskelbta 1922 metais, o antrąkart – 1988 metais. Nelengvą kelią nuėjusi lietuvių kalba dabar mus džiugina kasdien.
Po filmo peržiūros klasių vadovai su mokiniais kalbėjosi apie gimtąją kalbą, gebančią burti ir vienyti žmones. Diskutavo apie tai, kad kalba nuolat kinta ir kad šiuolaikiniam žmogui svarbu mokėti ne tik gimtąją, bet ir keletą užsienio kalbų.


Po diskusijos apie kalbą gimnazistai rinkosi į renginio atidarymą naujojoje gimnazijos aktų salėje. Mokinius, mokytojus ir svečius sveikino, įdomių ir turiningų veiklų linkėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Sakalauskienė. Įdomu scenoje buvo stebėti teatralizuotą paties Viljamo Šekspyro ir jo garsiausios dramos personažo Hamleto dialogą. Mokiniams į šiuos vaidmenis įsikūnyti padėjo anglų kalbos mokytoja ekspertė Daiva Petkevičiūtė.
Klausėsi lektorių paskaitų
Vėliau gimnazistai rinkosi į kabinetus, kur jų laukė iš Vilniaus atvykusių Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto lektorių paskaitos. Pirmų klasių gimnazistai klausė etnologijos doktorantės Akvilės Gelažiūtės-Pranevičienės paskaitos „Tautosaka šiandienos gyvenime“, antrų klasių mokiniams humanitarinių mokslų daktarės Aušra Martišiūtė-Linartienė ir Ona Dilytė-Čiurinskienė vedė edukacines veiklas „Biblija literatūroje“, o trečių klasių gimnazistams humanitarinių mokslų daktarė Žydronė Kolevinskienė skaitė pranešimą „Barokas ir Motiejus Kazimieras Sarbievijus“. Įdomios paskaitos mokinius skatino puoselėti kultūrines ir etnines vertybes.


Atliko kūrybines užduotis
Šios ugdymosi dienos tikslas ne tik gilinti humanitarinių dalykų įgūdžius, bet ir ugdyti kūrybiškumo, kultūrinę bei skaitmeninę kompetencijas. Gimanzistai, dirbdami grupėmis, atliko kūrybines užduotis: kūrė eilėraščius lietuvių ir užsienio kalbomis, juos redagavo bei kūrybinį darbą turėjo apipavidalinti, sukurti koliažą ir jį pristatyti. Džiugu, kad mokinai atskleidė savo kūrybinius gebėjimus, aktyviai dalyvavo veiklose.
Ugdymosi dienos „Skaitau, galvoju, esu“ veiklos priminė, kad mums, lietuviams, yra kuo didžiuotis, nes lietuvių kalba yra mūsų šalies valstybinė kalba ir viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų. Ji laikoma viena seniausių kalbų pasaulyje.