Sunkus darbas įvertintas aukščiausiu apdovanojimu

 Sunkus darbas įvertintas aukščiausiu apdovanojimu

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Volungė“, vadovaujama choreografės Virginijos Čereškienės-Beviršės, gerbėjus vėl nudžiugino ne tik įspūdingu pasirodymu, bet ir fantastišku laimėjimu. 

Ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse puikiai žinoma „Volungė“ Bulgarijoje vykusiame XI  pasauliniame šokių čempionate „World folk 2021“ už aukštą meninį lygį ir puikų pasirodymą buvo įvertinta aukščiausiu apdovanojimu: auksiniu medaliu ir „Grand Prix“ auksiniu Orfėjumi. 

Tikslą pasiekė

„Tai didžiausias mūsų laimėjimas, kuriuo vis dar negalime patikėti ir iki galo suvokti, kaip pavyko pasiekti tokių aukštumų. 

„Volungės“ amžiaus grupės kategorijoje dalyvavo 65 kolektyvai iš įvairiausių pasaulio šalių: Rumunijos, Malaizijos, Moldovos Respublikos, Indonezijos, Arabijos Respublikos, Bosnijos ir Hercegovinos, Ukrainos, Lenkijos, Bulgarijos, Lietuvos, Korėjos Respublikos, Rusijos ir Latvijos. 

Iš viso čempionate turėjome pristatyti šešis šokius, o tai buvo tikrai labai nelengva. Daugiausia nerimo kėlė ilgą laiką šalyje vyraujanti pandemija, kuri kolektyvo nariams kurį laiką nesudarė sąlygų dalyvauti gyvose repeticijose. 

Tačiau tikrai nebuvo taip, kad „Volungė“ nedirbtų. Kolektyvas intensyviai bendravo nuotoliniu būdu. 

Virtualių susitikimų metu aktyviai analizuodavome parengtų šokių vaizdinę medžiagą, bandėme atrasti pasirodymuose daromas klaidas, o tada stengėmės rasti būdus ir sprendimus joms ištaisyti. 

Džiugu, jog toks neįprastas bendravimas pasiteisino. Grįžę į kontaktinį darbą faktiškai viską jau darėme teisingai. 

Pasiekti aukšti rezultatai – tik atsidavusių šokėjų ir nepaliaujamo jų noro pasiekti užsibrėžtų tikslų dėka“, – pabrėžia V. Čereškienė-Beviršė.

Choreografė V. Čereškienė-Beviršė

Daug emocijų

Choreografės teigimu, į pasaulinio lygio konkursą kolektyvas vyko su tikslu gražiai pasirodyti. 

„Tikrai nemanėme, kad galime, laimėti. 

„Volungės“ kolektyvas pirmenybę teikia ne laimėjimams, tačiau, jei pasiseka sulaukti įvertinimo, tuomet, be abejo, sunkus darbas virsta motyvacija užsibrėžtų tikslų siekti ir ateityje. 

Kai dėl patekimo į pasaulio čempionatą dalyvavome virtualiame tarptautiniame šokių konkurse „Golden Dance“, kuriame varžėsi pusšimtis „Volungės“ amžiaus grupės kategorijos kolektyvų, jaudinomės ne mažiau. 

Tą akimirką, kai sužinojome, kad iškovojome I laipsnio laureato auksinį diplomą, o kartu su juo ir kelialapį į „World folk 2021“, kiekvieno kolektyvo nario širdyje sukilo daug džiaugsmo ašaromis palydėtų emocijų“, – atvirauja choreografė.

Ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse puikiai žinoma „Volungė“ Bulgarijoje vykusiame XI  pasauliniame šokių čempionate „World folk 2021“ už aukštą meninį lygį ir puikų pasirodymą buvo įvertinta aukščiausiu apdovanojimu: auksiniu medaliu ir „Grand Prix“ auksiniu Orfėjumi. 

Aut. past.

Didžiuojasi kolektyvu

Dalyvavimas pasaulinio lygio čempionate tapo nelengvu įsipareigojimu kolektyvo šokėjams, mano V. Čereškienė-Beviršė. 

„Nuo tos akimirkos, kai gavome kvietimą į pasaulio šokių čempionatą, tarsi įsipareigojome nepavesti nei savo miesto, nei šalies.  

Nors didžiąją dalį kolektyvo, kuriame šoka dešimt porų, sudaro saviveiklininkai, yra keletas porų, kurios prieš tai save realizavo šokyje, tačiau, nepaisant to, džiaugiuosi ir didžiuojuosi visais „Volungei“ priklausančiais nuostabiais, be galo darbščiais, šokio menui neabejingais žmonėmis, kurie pagaliau įrodė, ko yra verti.

Labai daug dirbome namuose, ne mažiau tą darėme ir prieš patį čempionatą Bulgarijoje. Teko repetuoti net 30 laipsnių karštyje, tačiau mūsų tai negąsdino, teko susidurti su nenumatytais iššūkiais, kai sužinojus, kad šalis, kurioje vyko čempionatas, įtraukta į raudonąją zoną, privalėjome keisti pasirodymų scenarijų: vietoj trijų dienų, per kurias būtume pristatę po du „Volungės“ pasirodymus, teko įsisprausti į dvi“, – įspūdžiais prieš pasiruošiant čempionatui dalijasi V. Čereškienė-Beviršė.

Pažadino viltį ir ramybę

Pirmą dieną šokėjai, išvydę daug nuostabių kolektyvų pasirodymų, viduje jautė baimę, tačiau pasaulinio šokių čempionato komisijos primininko nuosprendis tą dieną gerai įvertinti „Volungę“ ir skirti šokėjams aukso medalį pažadino viltį ir ramybę.  

Kitą dieną šokėjų pasirodymas dar labiau sužavėjo publiką ir komisijos narius. To rezultatas – „Grand Prix“. 

Nori padėkoti

V. Čereškienė-Beviršė be galo dėkinga šokėjams ir greta buvusiems žmonėms, kurių dėka taip ilgai laukta svajonė dalyvauti pasauliniame šokių čempionate tapo realybe. 

„Visuomet kartojau, kartoju ir kartosiu, kad vadovas vienas nieko padaryti negali, jeigu to nenorės kolektyvui priklausantys šokėjai, kurie yra be galo darbštūs, norintys daug pasiekti ir, svarbiausia, mylintys šokį. 

Tai man, kaip vadovei, yra didžiausias džiaugsmas. 

O už tai, kad galėjome dalyvauti ir gauti šitokius laimėjimus, viso kolektyvo vardu esame dėkingi Kėdainių rajono savivaldybės administracijai, Kėdainių kultūros centrui ir UAB „LTP Texdan“, – nuoširdžią padėką skiria V. Čereškienė-Beviršė.

Asmeninio archyvo nuotr./ 

„Volungė“ Bulgarijoje vykusiame XI  pasauliniame šokių čempionate „World folk 2021“ už aukštą meninį lygį ir puikų pasirodymą buvo įvertinta aukščiausiu apdovanojimu: auksiniu medaliu ir „Grand Prix“ auksiniu Orfėjumi. 

Konkurse dalyvavo šokėjai iš Rumunijos, Malaizijos, Moldovos Respublikos, Indonezijos, Arabijos Respublikos, Bosnijos ir Hercegovinos, Ukrainos, Lenkijos, Bulgarijos, Lietuvos,  Korėjos Respublikos, Rusijos ir Latvijos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video