Su šiukšlintojais gyventojai kovoja ir savais būdais

 Su šiukšlintojais gyventojai kovoja ir savais būdais

Ant šalia konteinerių augančio medžio bei ant kelio ženklo atsirado užrašai, jog „viską stebi kameros ir, jei čia mesite šiukšles, jums bus skirta penkių šimtų eurų bauda“. Šie užrašai pritvirtinti savavališkai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Turbūt niekas neprieštaraus, kad Kėdainiai vis gražėja, miestas tampa vis tvarkingesnis. Prie tvarkos palaikymo, aišku, prisideda ir gyventojai, tačiau vis dar atsiranda tokių, kurie nesugeba šiukšlių sudėti į atliekų konteinerius, viską meta šalia jų. Su tokiais šiukšlintojais kovoja rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius. Ir ne tik. Pasirodo, prie vieno Kėdainių daugiabučio namo su šiukšlintojais kovoja ir paslaptingas gyventojas, kuris visur iškabino įspėjimus, kad šiukšlinti draudžiama. Tik ar teisėta tokia paslaptingo „kovotojo“ veikla?

Ne visi tvarkingi

Kėdainių mieste prie J. Basanavičiaus g. 23-iuoju numeriu pažymėto daugiabučio įrengti komunalinių atliekų konteineriai.

Aplink konteinerius kartais galime pamatyti išmestus baldus, kitas stambias atliekas. Tad panašu, kad ne visi gyventojai atliekomis atsikrato tvarkingai, kaip priklauso.

Ir ant medžio, ir ant ženklo

Tikriausiai nusivylęs gyventojų netvarkingumu vienas asmuo ėmė savais metodais kovoti su šiukšlintojais.

Ant šalia konteinerių augančio medžio bei ant kelio ženklo atsirado užrašai, jog „viską stebi kameros ir, jei čia mesite šiukšles, bus jums bus skirta penkių šimtų eurų bauda“.

Šie užrašai pritvirtinti savavališkai. Ant medžio užrašas prikaltas tiesiog vinimis, ant kelio ženklo priklijuotas lipnia juosta.

Savivaldybės administracija gauna ir gyventojų, kurie nėra pakantūs netvarkai, pranešimų apie pastebėtus šiukšlinimo faktus.

Aut. past.

Norai geri

Reziumuojant galima pasakyti, kad paslaptingojo gyventojo norai geri, tačiau priemones galima interpretuoti ir kaip savivaldybės turto gadinimą ar net kenkimą gamtai kalant vinis į medžius.

Todėl šiuo pavyzdžiu kitiems miesto ar rajono gyventojams sekti nerekomenduojama. Su šiukšlintojais kovoja Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius.

Savivaldybės administracija, siekdama sudrausminti aplinkos teršėjus, prie kai kurių atliekų tvarkymo aikštelių įrengė mobilias vaizdo stebėjimo kameras, kurių vietos keičiamos.

Situacija gerėja

Nors situacija kai kuriose vietose gerėja, tačiau vis dar fiksuojama nemažai atvejų, kuomet prie komunalinių atliekų konteinerių gyventojai nevengia palikti statybines ar kitas didelių gabaritų atliekas.

Savivaldybės administracija gauna ir gyventojų, kurie nėra pakantūs netvarkai, pranešimų apie pastebėtus šiukšlinimo faktus. Tai didelė pagalba, siekiant nustatyti pažeidėjus, kuriems skiriamos baudos ir reikalavimai tinkamai sutvarkyti paliktas atliekas.

Nubausta daug

Vykdydami kontrolę savivaldybės administracijos viešosios tvarkos specialistai 2021 metais nustatė 124  atliekų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus ir šiuos pažeidimus įvykdžiusiems asmenims buvo paskirtos administracinės nuobaudos.

Reikia pastebėti, kad 2021 m. lapkritį įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnio pakeitimai. Tad už atliekų tvarkymo pažeidimus jau nėra galimybės nusižengusiam asmeniui skirti įspėjimo, visais atvejais skiriama piniginė bauda nuo 30 iki 140 eurų, o pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą nuo 140 iki 600 eurų.

Todėl savivaldybė siūlo susimąstyti kiekvienam, kuris ketina pažeisti nustatytą tvarką – ar verta tai daryti ir nukentėti finansiškai, jei priduoti didelių gabaritų ar pavojingas atliekas galima nemokamai.

Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai išrūšiuotas specifines atliekas gali nemokamai pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę arba išnešti prie individualių/bendro naudojimo atliekų surinkimo aikštelių pagal patvirtintus specifinių atliekų surinkimo grafikus.

1 Komentaras

  • Miestas gal ir gražėja, bet tvarkingesniu netampa. Šalia daugiabučių šiukšlių konteinerių daug šiukšlių mėtosi, o ir gatvės nuskrepliuotos, nuorūkų pilna, prispjaudyta kramtomos gumos, mėtosi kaukės. Nelabai žmonės kultūringi.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video