Stovyklaudami vaikai tapo atradėjais

 Stovyklaudami vaikai tapo atradėjais

Eivina Belousovaitė

Nociūnuose jau keturioliktą kartą suorganizuota vaikų vasaros stovykla. „Mes norime kurti“ pakeitusi pavadinimą į „Smagių atradimų stovykla“ vaikams garantavo daug nepamirštamų įspūdžių.

Skatina vaikus atsiskleisti

Stovyklą nuo pat pirmųjų metų organizuoja ir veda Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus vadovė Daiva Makutienė. Nieko keisto, kad vaikai ją dievina – moteris didžiąją dalį savo laiko skiria darbui su jais. Pastebėjusi vaikų elgesio tendencijas, vadovė nusprendė kiek pakeisti taktiką ir padėti šiems daugiau atsiskleisti.

„Auga Z karta, kurie yra labai imlūs ir kūrybiški. Todėl šiais metais nusprendžiau leisti jiems mane mokyti. Būna vaikų, kurie savo viduje turi labai daug, tačiau bijo parodyti, ką sugeba“, – pasakoja D. Makutienė.

Atradimai prasideda

Panašu, kad vaikai į savo pareigas žiūri rimtai. Jau pirmąją stovyklos dieną jie pasakė atradę vieną dalyką: „Vadove, jūsų salėje nėra laikrodžio“.

„Per trylika metų tai pirmas kartas, kai vaikai atkreipė dėmesį, kad jo iš tikrųjų nėra“, – D. Makutienę vaikų pastabumas nustebino ir kartu sužavėjo.

Vaikai greitai įsijaučia į vaidmenį, galbūt tai jiems – savotiška misija, dėl ko stovykla tampa tik dar įdomesnė.

Organizatorių nuotr.

Ugdo savarankiškumą ir kūrybiškumą

Dar du esminiai šių metų stovyklos principai yra vaikų savarankiškumo ir kūrybiškumo ugdymas.

„Anksčiau stovykloje vaikai valgydavo jau suteptus sumuštinius. Šiais metais turim švedišką stalą: jie patys nueina, sviestą užsitepa,dešrytę užsideda. Na tik, aišku, pjaustyti neduodam, nes tai jau būtų nesaugu. Iš karto pastebėjom, kad vaikams taip daug įdomiau“, – džiaugiasi D. Makutienė.

Stovyklos metu vaikai, suskirstyti grupėse, kuria filmus. Šią idėją pasiūlė vadovės sūnus Kipras Makutis ir vaikams ji labai patiko. Jau dabar jie skirstosi vaidmenimis ir nekantraudami laukia rugpjūčio pradžios, kada pristatys savo sukurtus filmus.

Organizatorių nuotr.

Turi savanorių

Vaikai, anksčiau dalyvavę stovykloje, šiemet suskubo vadovei į pagalbą. Savanorių vietas užėmė trys mergaitės, iš kurių jauniausiai yra 15 metų.

Be to, dar prisideda bibliotekininkė ir kiekvieną dieną prisijungia vieno iš vaikų mama. Mamos ne tik ištiesia pagalbos ranką, bet ir gali dalyvauti bei stebėti, kaip stovykloje leidžia laiką vaikai.

„Nieko neslepiu ir viską rodau atvirai. Manau, ir pačioms mamytėms įdomu prisijungti ir pamatyti, ką mes čia veikiame“, – sako D. Makutienė.

Organizatorių nuotr.

Daug pieš ir dainuos

Piešimas spalvotu smėliu jau tapo šios stovyklos tradicija. Šios veiklos, pasak vadovės, vaikai laukia labiausiai. Iš 40 šiais metais čia dalyvavusių vaikų 12-ai jų dar neteko piešti šiuo būdu, tad visiems buvo be galo įdomu.

„Taip pat laukia mandalų, fraktalų piešimas. Piešimas ant drobės, kas vaikams labai patinka.

Kažkada piešėm ant akmenukų, man patiko labai, tačiau vaikams neprilipo. Todėl šiais metais palikau būtent tas veiklas, kurios jiems patinka labiausiai“, – dėsto D. Makutienė.

Pati moteris yra muzikos mokytoja ir vaikų popchoro vadovė, tad ir stovykloje dainų tikrai netrūksta. Seniau vadovė pateikdavo dainas vaikams, dabar ji taria griežtą ne ir skatina rinktis patiems: „Paduotas produktas, kai pasakyta daryti taip ir kitaip, vaikams yra paprasčiausiai neįdomus“, – pastebi D. Makutienė.

„Vaikai greitai įsijaučia į vaidmenį, galbūt tai jiems – savotiška misija, dėl ko stovykla tampa tik dar įdomesnė“.  

Aut. past.

Išvyka laisvu laiku

Stovyklos viduryje laukia trijų dienų pertrauka, kurios metu vaikai drauge su vadove vyks į Molėtus. Žalvario parke jų laukia keturių valandų edukacija su žaidimais, estafetėmis. Po to vyks į technikos parką apžiūrėti mašinų.

„Turime labai gerą vairuotoją, kuris, jei lieka laiko, pasiūlo mus nuvežti prie kokio ežeriuko. Jei bus geras oras, pasimaudysime, o tada – laimingi namo“, – kalba D. Makutienė.

Į tokias keliones grupė drauge vyksta jau penktus metus. Praeitas vasaras teko apsilankyti Palangoje, Klaipėdoje, Anykščiuose.

Sulaukė ypatingos viešnios

Ketvirtadienį stovykloje jau spėjo apsilankyti ilgai laukta viešnia. Greta, komandos „Mokslinis šou Atradėjas“ mokslininkė, visus nustebino nekasdieniais eksperimentais, kuriuose dalyvavo ir patys vaikai.

Užsiėmimo metu vaikai pamatė, kaip su azoto pagalba galima suvalgyti kukurūzą, kad iš burnos netgi sklistų garai. Su azoto pagalba taip pat greitai užšaldė bananą, vėliau su užšalusiu vaisiumi įkalė vinį į medį.

Organizatorių nuotr.

Su dujų, vandens ir muilo pagalba ugnis buvo degama tiesiog ant rankos. Pamatė, kaip greitai išsivalyti dantis su orpūte, mergaitėms pakėlė plaukus, kad jie stovėtų ore. O pabaigoje gamino greitus ledus.

Ši veikla vaikus labai sužavėjo ir paliko daug nepamirštamų įspūdžių.

Vėliau stovykloje taip pat pasirodys saldainių edukatorė iš Panevėžio ir burbulų dėdė. Stovyklos uždarymą vainikuos putų šou.

Už stovyklos organizavimą ir finansavimą D. Makutienė dėkoja Kėdainių rajono savivaldybei, Nociūnų skyriui ir Nociūnų bendruomenės centrui. O taip pat tėveliams, kurie prisideda prie papildomų edukacijų įtraukimo į programą bei jų finansavimo.

Stovyklos uždarymo šventė

Rugpjūčio 6 d. vykstant stovyklos „Smagūs atradimai“ uždarymui, rengiama ir „Kaimo sueiga“. D. Makutienė visus maloniai kviečia atvykti.

Šventė vyks prie Nociūnų bendruomenės centro, jos metu taip pat pasirodys Kėdainių kultūros centro vaikų popchorai „Perliukai“, „Skambantis perliukas“, liaudiška muzikos kapela„Jorė“.muzikuojančios šeimos ir pavieniai duetai, ansambliai.

„Kaimo sueigos“ pradžia – 16.30 val.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video