Stotelėje sukniubusiam vyrui prireikė ne medicininės, o socialinės pagalbos

 Stotelėje sukniubusiam vyrui prireikė ne medicininės, o socialinės pagalbos

Paaiškėjo, kad vyrui labiau reikia ne medicininės, o socialinės pagalbos. Į įvykio vietą buvo iškviesti policijos pareigūnai. Jie atvykę vyrą išsivežė./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Prieš keletą dienų į pagrindinėje Kėdainių miesto gatvėje esančią autobusų stotelę skubėjo ne tik greitosios medicinos pagalbos medikai, bet ir policijos pareigūnai. Autobusų laukimo paviljone sukniubusiam vyrui prireikė ne medicininės, o socialinės pagalbos.

Pranešė pravažiuojantis

Rugsėjo 10 dieną, 16 val. 03 min., Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė pranešimas, kad J. Basanavičiaus gatvėje, prie „Giraitės“ turgaus esančioje autobusų stotelėje, netikėtai susmuko vyresnio amžiaus vyras.

Pranešėjas patikrino ir informavo pagalbos centro operatorių, kad vyras kvėpuoja, yra labai išbalęs, guli po suoliuku ir nejuda.

Atvyko skubiai

Į įvykio vietą vos per keletą minučių nuo pranešimo atskubėjo greitosios pagalbos ekipažas. Apžiūrėję vyrą medikai konstatavo, kad jis yra girtas.

Su praeivių pagalba vyras įkeltas į greitosios automobilį, kur buvo atlikta nuodugnesnė apžiūra, patikrinta jo sveikata./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Su praeivių pagalba jis buvo įkeltas į greitosios automobilį, kur buvo atlikta nuodugnesnė vyro apžiūra, patikrinta jo sveikata.

Čia ir paaiškėjo, kad vyrui labiau reikia ne medicininės, o socialinės pagalbos. Į įvykio vietą buvo iškviesti policijos pareigūnai. Jie atvykę vyrą išsivežė.

Negalima palikti

Šiuo reportažu norime priminti kėdainiečiams, kaip svarbu padėti sukniubusiam ar sąmonę praradusiam, ar dar blogiau – nekvėpuojančiam žmogui. Svarbiausia – nebūti abejingiems.

Nerijus Mikelionis, Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacijos pirmininkas, BNS teigė, jog būtina daugiau dėmesio skirti visuomenės švietimui.

„Mes, medikai, turime naujausią įrangą, esame pasiruošę sunkioms situacijos, bet su visuomenės pagalba mūsų darbo rezultatai būtų žymiai geresni“, – sakė N.Mikelionis.

Šiuo reportažu norime priminti, kaip svarbu yra padėti sukniubusiam ar sąmonę praradusiam, ar dar blogiau – nekvėpuojančiam žmogui. Svarbiausia – nebūti abejingiems.

Aut. past.

Kaip padėti?

Pasak mediko, jei žmogus yra be sąmonės ir guli ant nugaros, ant balso plyšio gali užkristi liežuvio šaknis, dėl ko sutrinka kvėpavimas. Tokiu atveju žmogų reikėtų atsargiai paversti ant šono.

Bet, jei nežinome, ar nesužalota stuburo kaklinė dalis, kad nepakenktume, paversti ant šono, prilaikant galvą, reikia keliese.

Pavertus ant šono, liežuvio šaknis atkris ir žmogus pradės kvėpuoti. Jei žmogus nekvėpuoja ir nėra pulso, reikia pradėti gaivinti.

Galima atlikti tik krūtinės ląstos paspaudimus, kad kraujas patektų į gyvybiškai svarbius organus – kraujas dar prisotintas deguonies, todėl jo organizmui netrūks.

Ištikus nelaimei, žinoma, svarbu paprašyti aplinkinių pagalbos ir iškviesti greitąją pagalbą, kurią, esant galimybei, reikia pasitikti, kad nebūtų gaištamas laikas.

2 Komentarai

  • Norėjo padėti žmogui,o pasiuntė į „trezvilka“.Geriau nekišti pirštų,kur šuo …. nekiša.

  • Jau dukart jie mano organizmą remontui nuo žemės traukos kėlė.Sykį per 48 minutes Kaunan nuvežė…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video