Stotelėje autobusui vietos kartais nebelieka

 Stotelėje autobusui vietos kartais nebelieka

Autobusas ne visada gali įvažiuoti į stotelę./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Sekmadieniais prie Kėdainių turgaus dažnai tenka apsilankyti policijos pareigūnams, mat ne visi vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių. Žmonės dažnai automobilius palieka net autobusų stotelėje, o tuo metu autobusui čia vietos jau nebelieka.

Pasipiktino žmonės

Į „Rinkos aikštės“ redakciją paskambino pasipiktinusi senjorė, kuri paaiškino, kad turgaus prieigose esančioje autobusų stotelėje pristatyta mašinų ir autobusas neturi kur išleisti keleivių.

„Čia visada bėda yra. Žmonės palieka mašinas net stotelėje. O kur autobuso keleiviams išlipti?

Autobusas negali įvažiuoti normaliai, vairuotojas pyksta, nervuojasi. Gaila žmogaus“, – dėstė senjorė.

Kviečia pareigūnus

Beje, dažnai autobuso keleiviai neapdairiems vairuotojams kviečia policijos pareigūnus. Šie atvykę nubaudžia Kelių eismo taisyklių pažeidėjus.

„Mes dažnai skambiname. Nes kiekvieną sekmadienį 4A autobusu važiuojame į turgų. Mums labai patogus tas autobusas.

Tik va stotelėje vietos autobusui ne visada būna, nes užstato negeri vairuotojai“, – aiškino moteris.

Sekmadieniais prie Kėdainių turgaus dažnai tenka apsilankyti policijos pareigūnams, mat ne visi vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Statyti negalima  

Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovas Renatas Siaurusaitis komentavo, kad vairuotojų sprendimas automobilį palikti stotelės zonoje yra neleistinas.

„Kalbant apie sustojimą ir stovėjimą autobusams skirtoje stotelėje ar jos eismo juostoje, tai vadovaujantis Kelių eismo taisyklių 150.9 papunkčiu sustoti ir stovėti draudžiama maršrutinio transporto sustojimo aikštelėse ir arčiau kaip 15 m atstumu nuo jų (kai aikštelės nėra, – arčiau kaip 15 m atstumu nuo kelio ženklo „Stotelė“), jeigu tai kliudytų maršrutinio transporto eismui“, – teigė Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas.

Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovas Renatas Siaurusaitis komentavo, kad vairuotojų sprendimas automobilį palikti stotelės zonoje yra neleistinas.

Aut. past.

Gresia bauda

Pasak R. Siaurusaičio, sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

2 Komentarai

  • O kas darosi prie Aušros progimnazijos.Kiekviena mamyte,savo atžala nori paleisti prie pat durų.Sustoja pėsčiųjų perėjoje,trukdo pėstiesiems.Angelai sargai čia neapsilanko.Gal pačiu vaikus mamos atveža.

  • Pijokus gaudykit uz vairo, pucia po 3.5 promiles grioviuose

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video