Stogus pasikeitė 39 kaimo gyventojai

 Stogus pasikeitė 39 kaimo gyventojai

ŽŪM nuotr.

Dovydas PASLAUSKAS

Kėdainių rajone yra dar daugybė gyvenamųjų namų, kurių stogai yra asbestiniai. Žmonės yra girdėję, kad atsisakantys asbesto ir keičiantys stogų dangą gali tikėtis paramos, tačiau tokia parama dalijama tik gyvenantiems kaimo vietovėse. Pernai tokia parama pasinaudojo 39 rajono gyventojai.

Pirmiausia kreipiasi į savivaldybę

„Gyventojų kreipimosi dėl paramos gyvenamųjų namų asbestinių stogų dangos keitimo sulaukiame dažnai, ypatingai kaimo gyventojų, kadangi pasikeisti asbestinę stogo dangą kaimo gyventojas gali pateikęs paraišką kompensacijai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“.

Šias paraiškas kaimo gyventojai teikia Nacionalinei mokėjimo agentūrai (toliau – NMA), bet ne savivaldybei, tačiau beveik kiekvienas, norintis pasikeisti asbestinę stogo dangą ir pasinaudoti galimybe gauti paramą pagal šią priemonę, pirmiausia kreipiasi informacijos į savivaldybę ar seniūniją.

Kiekvienam besikreipiančiam savivaldybės administracijos ar seniūnijos darbuotojai paaiškina apie paraiškų teikimo tvarką, paramos gavimo sąlygas, kokius dokumentus reikia pateikti kartu su paraiška ir atsako į visus jiems rūpimus klausimus“, – pasakoja Kėdainių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Ieva Lukošienė.

Nors asbestinės stogo dangos keitimas aktualus tiek miesto, tiek kaimo gyventojams, parama gali pasinaudoti tik kaimų gyventojai, nes parama teikiama tik iš Kaimo plėtros programos.

Aut. past.

Paramą gavo

Nors asbestinės stogo dangos keitimas aktualus tiek miesto, tiek kaimo gyventojams, parama gali pasinaudoti tik kaimų gyventojai, nes, kaip jau minėta, parama teikiama tik iš Kaimo plėtros programos.

I. Lukošienės teigimu, per 2020 metus parama asbestinių stogų dangos keitimui buvo suteikta 39 pareiškėjams, tačiau norinčiųjų gauti tokią paramą buvo ir daugiau.

„Paraiškos pagal šią priemonę yra pradėtos rinkti nuo 2012 metų. Nuo paraiškų rinkimo pradžios šia priemone pasinaudojo daugiau kaip 700 kaimo gyventojų.

Daugiausia paraiškų buvo surenkama pirmaisiais paraiškų rinkimo metais.

Remiantis NMA statistikos duomenimis, 2020 metais mūsų rajono gyventojai pateikė 42 paraiškas paramai gauti. Parama buvo suteikta 39 pareiškėjams.

Apie 2021 metais pateiktas paraiškas dar konkrečiai negalime nieko pasakyti, kadangi NMA dar nebaigė paraiškų vertinimo.

Vienam paramos gavėjui gali būti skirta iki 2 000 eurų su PVM paramos, finansuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų“,  teigė I. Lukošienė.

Sveikesnė aplinka

Asbestinių stogų dangos keitimas gyventojams gali būti aktualus dėl kelių priežasčių.

„Galima teigti, kad gyventojams aktuali yra sveikesnė aplinka, nes, kaip žinoma, asbestas yra kenksminga medžiaga.

O pasikeitę asbestinę stogo dangą gyventojai susikuria ir geresnes, ir saugesnes bei sveikesnes gyvenimo sąlygas, kitiems gyventojams galbūt aktualus tik estetinis vaizdas“, teigė I. Lukošienė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video