Skip to content

Specialiąsias tarnybas „šokdino“ be reikalo

 Specialiąsias tarnybas „šokdino“ be reikalo

Pirmadienio popietę Kėdainių mieste aidėjo specialiųjų tarnybų automobilių sirenos – didžiulės ugniagesių gelbėtojų pajėgos skubėjo į Žemaitės gatvę, mat buvo pranešta, kad dega butas. Ir tik atvykus tarnyboms paaiškėjo, kad jos skubėjo be reikalo – jokios nelaimės čia nėra, o pagalbos niekam nereikia.

Didelės pajėgos

Pirmadienio popietę 13:51 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Žemaitės gatvės 8-uoju numeriu pažymėtame daugiabučiame name, dega butas. Bekalbėdamas su pagalbos centro operatoriumi pranešėjas numetė telefono ragelį. Bendrojo pagalbos centro specialistas nedelsiant išsiuntė pranešimą priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms ir vos po minutės buvo aliarmuoti Kėdainių ugniagesiai gelbėtojai. Į įvykio vietą buvo išsiųstos dvi ugniagesių autocisternos bei automobilinės kopėčios, taip pat į nelaimės vietą išskubėjo miesto pakraštyje įsikūrusi Pramonės ugniagesių komanda bei greitosios medicinos pagalbos medikų ekipažas.

[quote author=”Aut. past.”]Policija primena, jog daugeliu atvejų pokštininkai yra nustatomi, jiems skiriamos baudos ir pateikiami ieškiniai. Dažni atvejai, kai pagalbos numeriu 112 skambina vaikai, moksleiviai, neblaivūs asmenys.[/quote]

Išžvalgė visą namą

Į nelaimės vietą sugužėjusios gausios tarnybų pajėgos išžvalgė daugiabučio namo trijose laiptinėse esančius koridorius, buvo apžiūrėtas namas iš išorės ir aplink, gaisro požymių nebuvo. Namo gyventojai tik gūžčiojo pečiais ir teigė nežinantys, kas galėjo iškviesti pagalbą. Galiausiai pareigūnai pripažino, kad jokio gaisro minėtu adresu nėra, o iškvietimas melagingas.

Gresia bauda

Specialiąsias tarnybas be reikalo „šokdinusiam“ asmeniui gresia bauda. Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, jog už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų. Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą gresia bauda nuo 200 iki 2 000 eurų.

Policija primena, jog daugeliu atvejų pokštininkai yra nustatomi, jiems skiriamos baudos ir pateikiami ieškiniai. Dažni atvejai, kai pagalbos numeriu 112 skambina vaikai, moksleiviai, neblaivūs asmenys.

Dažniausiai kviečia policiją

Pasak policijos departamento, dažniausiai melagingai yra kviečiami policijos pareigūnai, po to seka medikai ir rečiausiai yra meluojama ugniagesiams.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video