Specialiosioms tarnyboms padaugėjo iškvietimų dėl suicidinio žmonių elgesio

 Specialiosioms tarnyboms padaugėjo iškvietimų dėl suicidinio žmonių elgesio

Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Rasos gatvės daugiabučiame name praeiviai mato moterį, kuri bando išlipti pro langą iš 4 aukšto./Vaizdo įrašo stopkadras

Tenka gelbėti ir vyresnio amžiaus asmenis, ir jaunimą

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių specialiųjų tarnybų pareigūnai pastebi, kad karantino laikotarpiu padaugėjo iškvietimų, kuomet tenka apsaugoti žmogų nuo galimo savęs ir kitų žalojimo, ketinimų pakenkti sau ir aplinkiniams. Dažnai paūmėja ir psichinės ligos. Štai vien spalio 24-ąją pareigūnams ir medikams teko gelbėti ir vyresnio amžiaus moterį, ir jauną vaikiną.

Kreipėsi darbuotoja

Bendrasis pagalbos centras 11 val. 35 min. sulaukė Kėdainių pagalbos šeimai centro socialinės darbuotojos pranešimo, kad pagalbos šeimai centre Vydūno gatvėje 16 metų vaikinas su peiliu  rankose užsidarė savo kambaryje, daužo daiktus.

Darbuotoja įtarė, kad vaikinui galimai paūmėjo psichinė liga.

Į įvykio vietą buvo pasiųsti ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Norėjo šokti

Į įvykio vietą atskubėjus specialiosioms tarnyboms paaiškėjo, kad 2005 metais gimęs vaikinas bandė šokti pro 2 aukšto langą.

Jaunuolis buvo saugiai sulaikytas ir įsodintas į policijos automobilį. Jam pagalbą teikia medikai, socialiniai darbuotojai, psichologai.

Vaizdo įrašo stopkadras

Pranešė praeiviai

Tos pačios dienos popietę visos specialiosios tarnybos skubėjo prie vieno iš daugiabučių, mat apie 14 valandą Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Rasos gatvės daugiabučiame name praeiviai mato moterį, kuri bando išlipti pro langą iš 4 aukšto.

Į įvykio vietą buvo pasiųsti ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Medikų globoje

Į įvykio vietą atvykus ugniagesiams moters nesimatė. Liudininkų teigimu, ją kažkas įtraukė į vidų.

Gelbėtojams patekus į butą, 1952 metais gimusi moteris gulėjo balkone. Ji bendravo su policijos pareigūnais, ją apžiūrėjo medikai.

Moteriai toliau pagalbą teikia medikai, socialiniai darbuotojai, psichologai.

Kėdainių specialiųjų tarnybų pareigūnai pastebi, kad karantino laikotarpiu padaugėjo iškvietimų, kuomet tenka apsaugoti žmogų nuo galimo savęs ir kitų žalojimo, ketinimų pakenkti sau ir aplinkiniams.

Aut. past.

Pagalba yra

Specialistai visuomet pabrėžia, kad kiekvienas žmogus, svarstantis apie savęs ar kitų žalojimą, savižudybę, gali sulaukti tinkamos pagalbos.

Svarbu, kad asmuo į pagalbos tarnybas kreiptųsi pats arba laiku sulauktų aplinkinių paramos.

Kėdainių rajone psichologinė pagalba teikiama Psichikos sveikatos skyriuje. Žmonės taip pat gali kreiptis bendrais Lietuvoje veikiančiais pagalbos telefonais, tačiau čia pagalbą dažniausiai teikia savanoriai.

Psichologų teigimu, svarstančiam apie savęs žalojimą žmogui kartais užtenka tik paprasto pokalbio, tačiau dėl savo emocinės būsenos, praėjus kritiniam laikui, jis turėtų kreiptis į specialistus.  

Vilties linija, tel. 116 123 (visą parą)

Jaunimo linija, tel. 8 800 28 888 (visą parą)

Vaikų linija, tel. 116 111 (kasdien 11:00–21:00 val.)

Pagalbos moterims linija, tel. 8 800 66 366 (visą parą)

Krizių įveikimo centras, konsultacijos teikiamos per „Skype“ (www.krizesiveikimas.lt, pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra, tel. 8 640 51 555 I–V 16.00–20.00 val.,  VI 12.00–16.00 val.).

3 Komentarai

  • Gal reikia pradėti skiepiti nuo suicidinio elgesio?Priplaukusiu skaičius vejasi kovidinius.Artėja nauja PANDEMIJA.

  • To “ kai pagalvoji“
    O gal reikia patapti žmonėmis, o ne žvėrimis rijančiais vieni kitus?

    • Jų ryti nereikia,jie susinaikina patis.Tik kartais nukiančia juos užjaučiantis,bet jau būna post faktum.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video