Soduose naikins elektros oro linijas – kabelius ties po žeme

 Soduose naikins elektros oro linijas – kabelius ties po žeme

Jau šiemet Kėdainių rajono soduose turėjo būti pradėtos naikinti elektros oro linijos ir vykdomas oro linijų keitimas į požemines linijas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Dar šiemet Kėdainių rajono soduose turėjo būti pradėtas vykdyti elektros oro linijų keitimas į požemines. Tačiau darbai pradėti nebuvo, jie nusikėlė ir bus pradėti vykdyti jau kitais metais. Palaipsniui elektros oro linijų soduose nebeliks.

Vykdys kitais metais

Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos sodininkų bendrijos „Chemikas“ pirmininkas Jonas Talmantas informavo, kad darbai soduose prasidės jau kitais metais.

„ESO žadėjo šiuos darbus vykdyti šiemet – turėjo būti naikinami ir stulpai, ir laidai. Elektros linijos turėjo būti vedamos po žeme.

Tačiau dėl tam tikrų priežasčių darbai neprasidėjo ir bus vykdomi kitais metais. Faktas, kad sodininkų bendrijose elektros stulpų nebeliks“, – informavo sodininkų atstovas.

Nauda ir gyventojams, ir klientams

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Energijos skirstymo operatorius (ESO) teigia, kad visapusišką naudą pajus tiek ESO klientai, tiek gyventojai.

„Padidės saugumas, nes nebeliks pavojaus nei žmonėms, nei gyvūnams. Išaugs patikimumas audrų metu – nebeliks vėjo ar žaibo poveikio.

Kabelio linija, skirtingai nei oro, netrukdys žemės ūkio technikai.

Sumažės eksploatavimo išlaidos – nebereiks prižiūrėti atramų, šalinti defektų ar kirsti oro linijos trasoje esančių medžių ar krūmų. Pagražės kraštovaizdis“, – dėstė ESO Komunikacijos skyriaus atstovas ryšiams su visuomene Paulius Kalmantas.

Darbai pradėti nebuvo, jie nusikėlė ir bus pradėti vykdyti jau kitais metais. Palaipsniui elektros oro linijų soduose nebeliks.

Aut. past.

Pro truputį

Beje, pastaraisiais metais panašių darbų ESO Kėdainių rajone įvykdė nemažai.

Akylesni kėdainiečiai greičiausiai pastebėjo kasamus gilius griovius šalia aukštos įtampos elektros linijų.

Bendrovė ESO investavo į oro linijų keitimą požeminėmis ir net keliose rajono vietose pakeitė 35 kV oro linijos kabelį į požeminį.

1 Komentaras

  • O kodel nuobaudau nagauna uz termino nevykdyma?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video