Soduose ir vėl pastebėtas įtartinas automobilis ir asmenys

 Soduose ir vėl pastebėtas įtartinas automobilis ir asmenys

Žmonės pranešė apie keistai besielgiančius tamsesnio gymio asmenis, kurie į sodus atvyko žalios spalvos „Volkswagen“ automobiliu./Sodininkų nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono sodininkai ir vėl dalijasi informacija, kad įvairiose mūsų krašto sodininkų bendrijose lankosi tamsesnio gymio asmenys, neaiškiai kalbantys lietuvių, anglų ar rusų kalbomis. Įtartini asmenys užeina kone į kiekvieną sodo sklypą klausdami, kur yra tam tikras adresas bendrijoje. Ir tik pasiūlius iškviesti policiją nelaukti svečiai kaipmat nešdinasi. Beje, galimai sukčių ir vagių automobiliai Kėdainių rajone buvo pastebėti ir vasarą, tačiau po aktyvaus sodininkų sujudimo ir policijos darbo kuriam laikui nelaukti svečiai dingo iš mūsų rajono.

Pastebėjo sodininkai

Apie Kėdainių rajono soduose važinėjantį ir keistai besielgiantį žalios spalvos „Volkswagen“ markės automobilio ekipažą jau pranešė Justinavos ir Pašilių sodininkai.

Žmonės taip pat informavo ir apie keistai besielgiančius tamsesnio gymio asmenis – vidutinio amžiaus vyrą ir perpus jaunesnę moterį.

Justinavoje nekviesti svečiai ėjo kone į kiekvieną sodo sklypą, kuriame buvo žmonės, ir klausė to paties: „Kur yra sodininkų gatvės pirmas namas“.

Pasidomėjus šia situacija paaiškėjo, kad minėto namo savininkas su šiais asmenimis neturi nieko bendro.

Sodininkams pavyko ir nufotografuoti, ir nufilmuoti keistai gatvelėse šmirinėjančius asmenis, kurie pamatę, kad yra filmuojami, greitai iš sodų teritorijos pradingo./Sodininkų nuotr.

Sodininkai nepasimeta

Galų gale minėtus asmenis sodininkai išprašė iš savo bendrijos, nes suprato, jog šie akivaizdžiai meluoja ir veikia pagal savo susikurtą naują schemą bei galimai siekia apgauti, apvogti ar kitaip pakenkti.

Ir tik pasiūlius iškviesti policiją nelaukti svečiai kaipmat išsinešdino iš sodininkų bendrijos.

Minėtas automobilis buvo pastebėtas ir Pašilių soduose, čia gyventojai jį ėmė filmuoti ir fotografuoti, tad svečiai ilgai neužsibuvo – nešė kudašių.

Policijos pareigūnams gali padėti kiekvienas, kuris matė kažką įtartino soduose, o galbūt turi vertingos informacijos apie pastaruoju metu sodininkų bendrijose įvykdytas vagystes.

Aut. past.

Padeda atpažinti

Policijos pareigūnai džiaugiasi, kad jų skleidžiama prevencinė informacija padeda identifikuoti sukčius.

O ir patys sodininkai nepasimeta – jie fiksuoja įtartinus automobilius telefone esančiomis vaizdo kameromis, sodininkams pavyko ir nufotografuoti, ir nufilmuoti keistai gatvelėse šmirinėjančius asmenis, kurie pamatę, kad yra filmuojami, greitai iš sodų teritorijos pradingo.

Galite padėti

Policijos pareigūnams gali padėti kiekvienas, kuris matė kažką įtartino soduose, o galbūt turi vertingos informacijos apie pastaruoju metu sodininkų bendrijose įvykdytas vagystes.

Tokiu atveju kreipkitės į Kėdainių rajono policijos komisariatą ir praneškite vertingą informaciją.

Visgi pareigūnai primena, kad tik jūs patys galite geriausiai apsaugoti savo turtą. Išvažiuojant iš sodo reikėtų sandariai uždaryti duris, langus. Patariama netgi įrengti grotas.

Taip pat labai svarbi yra saugi kaimynystė. Reikėtų pasikalbėti su nuolatiniais sodų gyventojais, kad jie, esant galimybei, pažiūrėtų, ar aplink jūsų sodo namelį nešmirinėja įtartini asmenys, nevaikšto nepažįstami žmonės, nevažinėja nežinomi automobiliai.

Galima užsirašyti įtartinų automobilių numerius. Pastebėjus vagystę reikėtų nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

11 Komentarai

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video