Sodininkai patys savomis jėgomis prižiūri bendrijų kelius

 Sodininkai patys savomis jėgomis prižiūri bendrijų kelius

Sodininkai laukia, kol keliukus savo žinion perims rajono savivaldybė, tačiau tam jie turi atlikti namų darbus – parengti gatvių kadastrinius matavimus./Sodininkų nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Sodų bendrijų keliukai – tikra problema tiek patiems sodininkams, tiek valdžios atstovams. Soduose esančios gatvės priklauso sodininkų bendrijoms, išskyrus tas, kurios jau yra perduotos savivaldybei ir kurias prižiūri seniūnijos. O visas kitas gatveles sodininkai prižiūri ir tvarko savo jėgomis – žvyruoja ir lygina žvyrkelius iki iškrenta sniegas ir juos valo, kai žiemą prisninga.

Darbuojasi patys

Deja, šiuo metu Lietuvoje galiojantys įstatymai numato, kad sodininkų bendrijų keliais turi rūpintis patys sodininkai, išskyrus tuos, kuriuos savo žinion perėmė Kėdainių rajono savivaldybė.

„Mes savo keliukais rūpinamės patys. Rudenį patys greideriuojame, prižiūrime. Patys ir duobes pasilyginame, ir žvyro atsivežame. Viską darome patys. Žiemą užpustytas gatveles nuvalome.

Šiemet jau ne vieną tūkstantį eurų investavome į keliukų priežiūrą, žvyravimą, nes buvo būtina. Daugiausia išlaidų turėjome tvarkant Centrinę gatvę“, – sakė Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos sodininkų bendrijos „Chemikas“ administratorius Mindaugas Kauklys.

Sodininkų nuotr.

Tvarkosi ir kiti

Ruduo sodininkų bendrijose išties buvo labai darbingas ir kitose bendrijose.

Štai sodininkų bendrijose „Justinava“, „Rasa“ ir „Užuovėja“ taip pat buvo tvarkomos labai siauros gatvelės. 

„Daumantų“ sodininkų bendrijoje sodininkai susitvarkė pagrindinę šių sodų Upelio gatvę. Buvo tvarkomasi ir mažesnėse sodininkų bendrijose, bet, deja, ne visose, kai kurios ir liko užmirštos.

„Norime atlikti gatvių kadastrinius matavimus ir jas perduoti savivaldybei. Šiemet gatveles žvyravome, greideriavome, pylėme skaldą, lyginome, vibravome“, – kalbėjo „Užuovėjos“ vadovas Vilmas Bitvinskas.

Sodininkai laukia, kol keliukus savo žinion perims rajono savivaldybė, tačiau tam jie turi atlikti namų darbus – parengti gatvių kadastrinius matavimus. Štai Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius visai neseniai viešai pasidžiaugė išasfaltuota Kriaušių gatve „Draugystės“ soduose.

Aut. past.

Laukia perėmimo

Sodininkai laukia, kol keliukus savo žinion perims rajono savivaldybė, tačiau tam jie turi atlikti namų darbus – parengti gatvių kadastrinius matavimus.  

Tuomet tikimasi, kad šie palaipsniui bus ne tik greideriuojami, ne tik tvarkomi, bet ir asfaltuojami.

Štai Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius visai neseniai viešai pasidžiaugė išasfaltuota gatve „Draugystės“ soduose.

„Praėjo tik penki mėnesiai ir Kriaušių gatvė „Draugystės“ soduose baigiama įrengti. Šioje gatvėje yra įrengiami lietaus nuotekų tinklai, vanduo ir buitinės nuotekos.

Kitaip tariant, čia gyvenantys ar čia poilsiaujantys sodininkai galės prisijungti ir turėti geriamąjį vandenį ir atiduoti nuotekas.

Tai yra pirmoji kregždė, pirmasis įsikišimas į sodų bendriją. Kitos gatvės laukia savo eilės, ruošiami popieriniai darbai ir soduose bus asfaltuojamos Naujakurių ir Draugystės gatvės.

Reikia dėkoti sodininkams, kurie nori, kad jų aplinka keistųsi. Mes tikrai nepaliekame sodininkų bėdoje, ir greideriuojame, ir tvarkome, tačiau ne visur įmanoma kažką padaryti“, – kalbėjo M. Sinkevičius.

7 Komentarai

 • Tikriausiai žurnalistai praleido labai svarbius informacinius pranešimus apie Jonavos ir Kėdainių rajonų sujungimus į vieną darinį , kuo toliau tuo daugiau naujienų iš Jonavos – kur ta Kriaušių gatvė , kur tie Draugystės sodai . Visiškas briedas rašykim apie savo problemas ar pasiekimus …..

  • Esmė ta, kad Jonavos rajono meras jau ne tik, kad sodus asfaltuoja, bet ir vandentikį ir kanalizaciją vedą, o mūsų ką meras daro? Aj, su kaimo bobutėm šoka gegužinėse kaip viskas gražu? Pažiūrėkit kaip jaunas žmogus Jonavoje tvarkosi, tai ne mūsų pažadukas bynas

   • Merui dabar įsakyta sėdėt po pernykščiais lapais, nes jis savo jau ”padarė”, dabar jau vicemerui tramplynas daromas rinkimams artėjant. O iš esmės, tai visi jie ta pati šutvė- vikondos statytiniai, tik po vienu ar kitu pavadinimu ar judėjimais pasislėpę. Va Grinkevičius tai tikras meras buvo. Per kadensiją daugiau padarė už visus ”darbinukus” sudėjus per 20m.

 • Geras dalykas kai sodų keliukais pravažiuoja grederis ir sunaikina duobes , bet kodėl sodų savininkai neatvažiuoja , nenušienauja ir nesutvarko savo valdų . Pradėkim viskuo rūpintis patys o kas nežino situacijos prašom sėsti į Daumantų autobusą ir pasivažinėti praplečiant akyratį.

 • Turime sodą kuriuo nesinaudojame,šienaujame,mokame už nesamų šiukšlių išvežimą ir su kiekvienu vizitu vis labiau pergyvename matydami tų vdinamų šiukšliavežių niokojamą mūsų ir taip liūdną Klonio(visai ne Kluono,kurio akiratyje nesimato) gatvikę.

  • Aikit aikit, jei nesinaudojat sodu, kokio velnio kometuojat apie sodininkus?

   • tad ir komentuoju.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video