Sodininkai, būkite budrūs – Pašiliuose siaučia vagys

 Sodininkai, būkite budrūs – Pašiliuose siaučia vagys

Pastarosiomis dienomis Pašiliuose neramu. Sodininkų bendrijose esančios skelbimų lentos nusėtos įspėjimais, kad soduose siaučia vagys./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pastarosiomis dienomis Pašiliuose neramu. Sodininkų bendrijose esančios skelbimų lentos nusėtos įspėjimais, kad soduose siaučia vagys. Ir ne šiaip kokie, o tokie, kurie netgi geba pritaikyti raktus ir tyliai apšvarinti jūsų sodo namelį ar sandėliuką. Policijos pareigūnai ieško vagių, o sodininkai perspėja vieni kitus išlikti budrius.

Apvogė namelį

Paskutinė oficialiai registruota vagystė Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Pašilių kaime, dėl kurios pradėtas ikiteisminis tyrimas, užfiksuota liepos 7 d. apie 19.00 val. Tądien buvo pastebėta, kad  Pašilių kaime esančioje „Kooperatininko“ sodininkų bendrijoje iš sodo namelio pavogta benzininė vejapjovė. 

Padarytą turtinę žalą šeimininkai įvertino apie 100 eurų. Policija pradėjo nusikaltėlių paiešką.

Įdomūs faktai

Beje, neramina tai, kad soduose galimai siaučia ne kokie mėgėjai, o daugiau „pasiekę“ vagys, kurie geba pritaikyti raktus ir tyliai apšvarinti jūsų sodo namelį ar sandėliuką.

Beje, neramina tai, kad soduose galimai siaučia ne kokie mėgėjai, o daugiau „pasiekę“ vagys, kurie geba pritaikyti raktus ir tyliai apšvarinti jūsų sodo namelį ar sandėliuką.

Aut. past.

„Tiesiog atvažiavome į sodą nupjauti žolės, o kad kažkas negerai, įtarimų kilo rakinant duris, nes kirtosi spyna, kuri šiaip lengvai rakindavosi. Iš išorės jokių žymių nesimatė, nei ant spynos, nei ant durų. O tik pravėrusi duris iškart pamačiau, kad nėra žoliapjovės. Vagys pasiėmė tik žoliapjovę, žolės surinkimo krepšį nuo jos paliko.

Daugiau namelyje niekas nepaimta. Pradėjome žiūrinėti, tai radome stumiamos žoliapjovės vėžes, išspaustas žolėje per mūsų ir kaimynų sklypą, kurios ties keliu baigėsi“, – apie vagystės detales papasakojo nuo vagių nukentėjusi Martyna Sedliorienė. 

Nori perspėti kitus

Šeimininkai parašė pareiškimą policijai, bet neaišku, ar pavogtas daiktas atsiras. Visgi šeimininkai labiausiai tikisi, kad viešumas vagis sustabdys, o sodininkai patys labiau rūpinsis savo ir kaimynų turto saugumu.

„Apklausėme kaimynus, niekas nieko nematė. Vilties, kad suras pavogtą daiktą ar vagį, neturime. Policiją kvietėme, nes žinome, kad tokią informaciją viešina ir norėjome perspėti kitus sodininkus, jog būtų budrūs, nepaliktų vertingų daiktų ar bent atsinaujintų senus užraktus, nes, pasirodo, kažkas eina su raktais ir tikrina duris. Aš pati parašiau įspėjimą ant sodo bendrijos skelbimų lentos“, – dėstė nuo ilgapirščių nukentėjusi moteris.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Galite padėti

Policijos pareigūnams gali padėti kiekvienas sodininkas, kuris matė kažką įtartino soduose, o gal turi vertingos informacijos apie pastaruoju metu Pašiliuose įvykdytas vagystes. Tokiu atveju kreipkitės į Kėdainių rajono policijos komisariatą ir praneškite vertingą informaciją, mat pasak pareigūnų, susivieniję sodininkai – stiprūs sodininkai, saugi bendrija.

Pataria saugoti

Visgi pareigūnai primena, kad niekas labiau nei jūs patys galite geriausiai apsaugoti savo turtą.

„Reikėtų išvažiavus sandariai uždaryti duris, langus. Patariama netgi įrengti grotas. Taip pat labai svarbi yra saugi kaimynystė. 

Reikėtų pasikalbėti su nuolatiniais sodų gyventojais, kad jie, esant galimybei, pažiūrėtų, ar aplink jūsų sodo namelį nešmirinėja įtartini asmenys, nevaikšto nepažįstami žmonės, nevažinėja nežinomi automobiliai. Galima užsirašyti įtartinų automobilių numerius. 

Pastebėjus vagystę, reikėtų nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112“, – informuoja Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

4 Komentarai

  • Kitur irgi siautėja soduose policijai dzin.

    • Vaikšto kažkoks itartinas rusakalbis ir klausineja ar nereikia statybininko paslaugų. Panašu, kad ne vietinis tamsiaplaukis. Pašilės bendrijoj

      • Virina elekra ir dujomis? Vardas Viktoras?

  • Ir jam tik pjovelkos reikejo, nu jo. Aisku kad ten kazkas kas priepat gyvena arba tas kas zino kad padeta ir kokia spyna ten ir koks is isvaizdos raktas kad rakta pritaike. Juk su kruva raktu abejoju kad atejes tikrininetu rakta vieno po kito kol pritaikytu. Nebent spyna kaip kokios rusiskos spintos kur raktas tikdavo net ir pasto dezutes atrakint…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video