Socialinė iniciatyva „Būkim pažįstami“ – Kėdainiuose!

 Socialinė iniciatyva „Būkim pažįstami“ – Kėdainiuose!

Organizatorių nuotr.

Vasario 22 d. Kėdainių kalbų mokykloje lankėsi projekto – socialinės iniciatyvos „Būkim pažįstami“ dalyviai. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti visuomenės toleranciją trečiųjų šalių (ne ES šalių) piliečių atžvilgiu bei įvairovės supratimą ir tarpkultūrinį dialogą.

Pirmoje renginio dalyje Forumo teatro aktoriai pakvietė pasižiūrėti trumpą improvizuotą pasirodymą apie tai, kaip sekasi jaunai emigrantų šeimai išsinuomoti butą Kėdainiuose ir įsilieti į Lietuvos socialinį ir kultūrinį gyvenimą.

Spektaklio metu įsižiebus konfliktui tarp veikėjų, veiksmas buvo stabdomas ir žiūrovų klausiama, ar jie sutinka su veikėjų sprendimais. Žiūrovai trumpam turi įsivaizduoti save tokioje situacijoje ir pasiūlyti, kaip elgtis personažams.

Tuomet spektaklio veiksmas vyksta toliau, tik šį kartą jau pagal žiūrovų pasiūlytą scenarijų. Pasirodo, nėra lengva ir paprasta Lietuvoje susirasti darbą, išsinuomoti gyvenamąją vietą, suprasti ir priimti kultūrų skirtumus. Tačiau toks kiek neįprastas formatas patiko renginio dalyviams, kurie sakė, kad buvo labai smagu įsitraukti ir padėti aktoriams spręsti konfliktus bei režisuoti spektaklio eigą.

Kitoje susitikimo dalyje Lietuvoje gyvenantys indas Vishnu, Vytauto Didžiojo universiteto doktorantas, ir nigerietis Paul anglų kalba pristatė savo gimtąsias šalis, papasakojo apie savo šalių papročius ir tradicijas. Kalbinukai atidžiai klausėsi, uždavė svečiams klausimus ir taip pasitikrino savo anglų kalbos žinias.

Projektas „Būkim pažįstami“ ne tik supažindino su tam tikra teatro forma, parodė, su kokiomis problemomis susiduria į mūsų šalį atvykę asmenys, bet ir suteikė galimybę pabendrauti su svečiais iš tolimų šalių.

1 Komentaras

  • Kojia įdomi iniceatyva!

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video