Smulkusis rajono verslas gauna paramą

 Smulkusis rajono verslas gauna paramą

BNS Josvydo Elinsko nuotr.

Sukurtos dvi naujos darbo vietos, įsigyta darbo priemonių, technikos

Jorūnė LIUTKIENĖ

Dar keturios smulkios ir neseniai veikiančios rajono įmonės pasinaudojo savivaldybės parama verslui. Patobulinti Smulkiojo verslo rėmimo fondo nustatai pastaraisiais metais leidžia didesniam ratui jaunų krašto verslininkų pasinaudoti pagalba. Iš fondo lėšų šį mėnesį įmonėms padėta įsteigti dvi naujas darbo vietas ir įsigyti technikos bei įrangos, bet fondas labai menkas lyginant su kitomis savivaldybės programomis. Vadovaudamasi Smulkiojo verslo rėmimo fondo komisijos sprendimu Kėdainių rajono savivaldybės taryba patvirtino paramą keturioms nuostatus atitinkančioms rajono įmonėms.

Sukurs dvi darbo vietas ir įsigys technikos

Dviem įmonėms – Kėdainių rajone registruotai mažajai bendrijai (MB) „Statybų kiemas“ ir Kėdainiuose registruotai UAB „Teotransa“ padengta dalis vienos naujos darbo vietos steigimo išlaidų. Vienai įmonei paskirta 1 000, kitai 2 000 Eur. Viena įmonė veikia jau beveik metus, kitai eina penktieji veiklos metai. Iš viso bus sukurtos dvi naujos darbo vietos. 

Naujai įsikūrusiai MB Kėdainių rajone, Josvainiuose, kompensuota dalis įrangos ir technikos įsigijimo išlaidų. Pirmuosius metus skaičiuojančiai įmonei „Dainranga“ paskirta 3000 Eur išlaidoms kompensuoti. Vos šešis mėnesius veikiančiai Dotnuvoje registruotai UAB „Taumanta“ taip pat suteikta dalinė 2 623,14 Eur kompensacija už įsigytą įrangą ir darbo priemones. 

„Būtent šios dvi Smulkiojo verslo rėmimo fondo paramos priemonės − įrangos/darbo priemonių įsigijimo dalinis išlaidų kompensavimas ir naujų darbo vietų kūrimas − yra populiariausios“, −  apibendrindama praeitų metų duomenis sako Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė, Smulkaus verslo komisijos narė Daina Balasevičienė.

2021 metais įrangos/darbo priemonių įsigijimo dalinio išlaidų kompensavimo priemone pasinaudojo 27 pradedančios veiklą įmonės. Iš viso skirta paramos 43,3 tūkst. Eur.

Naujų darbo vietų kūrimui fondu pasinaudojo 24 verslo subjektai. Jie sukūrė 34 naujas darbo vietas. Finansinės paramos pagal šią priemonę buvo suteikta 56,4 tūkst. eurų.

,,Nauji verslai rajone labai įdomūs. Tai ir švenčių puošyba, ir žmonių fizinės sveikatos gerinimas, kiti su sportu ir sveikata susiję verslai, net asmeniniai treneriai. Nebedominuoja vien statyba, logistika ar trinkelių klojimas“, − sako A. Ardavičius./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Parama didėja, bet programos finansavimas vis dar menkas 

Suteikta finansinė parama buvo labai svarbi ir reikalinga verslo subjektams, ypač tik  įsikūrusioms įmonėms ir tiems, kas pradeda savo pirmuosius žingsnius versle.

,,Siekiame rajone sukurti kuo palankesnę aplinką ir galimybes smulkiajam verslui“, − sako šiemet jau dvidešimtus metus Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centre dirbanti profesionalė D. Balasevičienė. 

Kėdainių rajono savivaldybėje, kaip ir visose Lietuvoje, dominuoja smulkusis ir vidutinis verslas. Jis, beje, yra vienas svarbiausių ekonomikos augimo bei konkurencingumo veiksnių, turintis esminį poveikį naujų darbo vietų kūrimui ir socialiniam stabilumui.

,,Šis paramos fondas jau gerai žinomas smulkiems jauniems verslininkams, nes mes gauname  labai daug prašymų. Per vieną posėdį net nebespėjame išnagrinėti, todėl turime grafiką pagal kurį dirbame. Besikuriantiems verslams tai yra didelė paskata galvoti ir pradėti kurti savo verslus“, − sako Smulkiojo verslo rėmimo komisijos primininkas, rajono tarybos narys Alvydas Ardavičius.

Komisijos primininkas A. Ardavičius pridūrė, kad šiuo metu Smulkiojo fondo rėmimo nuostatai yra šiek tiek koreguojami. Naujoji versija labiau atspindės smulkaus verslo poreikį.

Pati komisija ir kreipėsi į savivaldybės kontrolierę su prašymu patikrinti bei įvertinti fondo nuostatus, o dabar pagal jos pastabas bei savo patirtį juos ir patobulins.

Paklaustas apie finansuojamo verslo kryptis, komisijos pirmininkas sakė: ,,Nauji verslai rajone labai įdomūs. Tai ir švenčių puošyba, ir žmonių fizinės sveikatos gerinimas, kiti su sportu ir sveikata susiję verslai, net asmeniniai treneriai. Nebedominuoja vien statyba, logistika ar trinkelių klojimas“, − sako A. Ardavičius.

Dar keturios smulkiosios rajono įmonės sulaukė paramos iš savivaldybės įsteigti smulkiojo verslo fondo. Šiemet jame 130 tūkstančių eurų, tačiau ši programa iki šiol yra menkiausiai finansuojama ir tesudaro 0,19 procentų savivaldybės biudžeto.

Aut. past.

Parama pasinaudojo per 50 verslų

2021 metais Kėdainių rajono savivaldybė finansinę paramą iš Smulkiojo verslo rėmimo fondo teikė pagal 10 priemonių. Parama iš viso pasinaudojo 49 verslo subjektai. Smulkiesiems verslininkams savivaldybės parama siekė nuo kelių šimtų eurų iki 4 000 Eur vienam paramos gavėjui. 

Per praėjusius metus  smulkiajam verslui finansinės paramos suteikta daugiau kaip už 105 tūkst. Eur. Šiais metais iki kovo 26 dienos tarybos posėdžio Smulkaus verslo rėmimo fonde buvo 95 357,31 EUR.

Pastaraisiais metais parama verslui ir verslo plėtros programa yra išaugusi 542,92 procentais ir 2021 metais buvo 130 tūkstančių eurų, kai 2019 metais tebuvo vos 29 tūkstančiai eurų.

Vis dėlto iki šiol parama verslui ir verslo plėtra sudaro pačią mažiausią savivaldybės biudžeto dalį. Tik 0,19 procentų. Kitos dvi iš trijų mažiausiai finansuojamų programų yra žemės ūkio plėtra ir melioracija (0,98 proc.) bei Kultūros paveldo išsaugojimas, turizmo skatinimas ir vystymas (1,44 proc.). (duomenys iš administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus 2021 metų ataskaitos).

Smulkaus verslo rėmimo fondo komisija sudaroma savivaldybės tarybos 2019–2023 metų kadencijos laikotarpiui.

Komisijos pirmininkas – Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Alvydas Ardavičius, pirmininko pavaduotoja – Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė Aušrelė Kaminskienė, komisijos sekretorė − VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daina Balasevičienė. 

Nariai: Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai Algimantas Kižauskas, Virmantas Pikelis, Aušra Nesterovienė, Vygantas Vanagas ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Kristina Kemešienė bei Kauno pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo tarybos pirmininkas Egidijus Žaltauskas.

2 Komentarai

  • Tai kad ta Dainranga ir yra trinkelės ir visokie kiti grioviu kasimo darbai,dar parama dalinat,matyt savu atsirado.

  • galėtų gauti ir dar daugiau, tik ne visi žino, kad parama jiems priklauso. domėkitės,jei yra galimybių, naudokitės. jei trūksta žinių, tai irgi yra, kas gali ištiesti pagalbos ranką. https://es-pro.lt/es-parama/

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video