Smulkiesiems verslininkams parama liks, bet dalins ją kitaip

 Smulkiesiems verslininkams parama liks, bet dalins ją kitaip

Daugiausia turistų Kėdainius aplankė gegužę-spalį. Tačiau gruodis taip pat buvęs aktyvus, nes pasak TVIC direktorės Dainos Balasevičienės, „Kalėdiniu laikotarpiu turizmas kasmet šiek tiek suaktyvėja, nes keliautojai ,,kolekcionuoja“ kalėdines egles. Taip pat Kėdainiuose stabteli tie, kurie vyksta į Pakruojo dvaro šviesų festivalį. Degustacijas ar šventines vakarienes su ekskursijomis po senamiestį užsisako draugų ir darbo kolektyvai“./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybės smulkiojo verslo rėmimo fondas iki naujo biudžeto tvirtinimo jau buvo gerokai ištuštėjęs – jame buvo likę vos apie 30 tūkst. eurų. Šiems metams numatyta jį papildyti 70 tūkst. eurų. Fondo komisijos nariai suskaičiavo, kad per metus išdalijama paramos už maždaug 100 tūkst. eurų, tad tokio dydžio fondą ir ketinama palaikyti kasmet.

Audito išvados

Fondo komisijos pirmininkas Alvydas Ardavičius sakė, kad po kelių atvejų, kai fondo parama mėgino pasinaudoti labai stipriai ant savo kojų stovinčios įmonės, komisija apsisprendė, kad atėjo metas patobulinti fondo nuostatus.

Prieš porą metų atnaujinti fondo nuostatai parama leido naudotis itin lanksčiomis ir liberaliomis sąlygomis. Nuostatų atnaujinimas lėmė tikrą smulkiojo verslo spurtą Kėdainių rajone, kuris nesiliovė net ir itin sunkiomis ekonominėmis sąlygomis.

Per dvejus pandemijos metus kraštiečiai ne tik kūrė naujas įmones, mažąsias bendrijas, bet ir sukūrė darbo vietų kitiems žmonėms.

„Auditas tikrino lėšų panaudojimą bei parašė savo rekomendacijas, – kalbėjo A. Ardavičius paklaustas, ar keisis fondo nuostatai. – Tas rekomendacijas gavome ne taip jau seniai, maždaug prieš mėnesį. Nagrinėjame jas ir matome, kad keisis visa eilė fondo nuostatų punktų“.

Alvydas Ardavičius: „Nuostatai bus tikslinami tam, kad parama pasiektų konkrečiai tik smulkų, neseniai įmonę įkūrusį verslininką.“/Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Susiaurins galimybes

„Nuostatai bus tikslinami tam, kad parama pasiektų konkrečiai tik smulkų, neseniai įmonę įkūrusį verslininką“, – kalbėjo fondo komisijos pirmininkas.

Jis atkreipė dėmesį, kad teoriškai, pagal šalies įstatymus, smulki įmonė kartais yra iš tiesų ne tokia jau ir smulki.

Įmonės, kuriose dirba iki 250 darbuotojų, patenka į smulkiojo ir vidutinio verslo apibrėžtį.

„Stambių įmonių Kėdainiuose yra vos kelios, galima ant rankos pirštų suskaičiuoti. O visos likusios yra laikomos smulkiomis įmonėmis.

Nepaisant to, kad jos smulkios, gali būti labai tvirtos ekonomiškai, generuoti milijoninius pelnus, tačiau teoriškai vis tiek turi teisę naudotis fondo parama“, – kalbėjo A. Ardavičius.

Kėdainių rajono savivaldybės smulkiojo verslo paramos fondas kasmet turėtų siekti apie 100 tūkst. eurų – suskaičiuota, kad maždaug tiek kompensacijų verslininkams išdalijama kasmet.

Aut. past.

Praktika rodo, kad jei pradžioje tokios įmonės į fondo paramą pretenduoti nesiryžo, bėgant metams išdrąsėjo ir tokių, teoriškai smulkių, o praktiškai labai tvirtų įmonių prašymų paskirti kompensacijas tik daugėjo.

„Viskas ateina iš gyvenimo, iš patirčių. Per gerus dvejus metus darbo matosi spragos, matosi taisytinos vietos, audito išvados taip pat padeda.

Nurodyta iki metų pabaigos nuostatus patikslinti, tačiau manau, kad iki birželio spėsime juos patikslinti ir teiksime tvirtinti rajono tarybai.

Nuostatus keisime taip, kad jie bus orientuoti į smulkų, neseniai startavusį verslą, – akcentavo A. Ardavičius. – Čia išties yra ką veikti. Reikia suprasti, kad fondo komisijoje dirba visuomenininkai, tik Daina Balasevičienė yra etatinis darbuotojas, o visi kiti dirba savo laisvu nuo pagrindinio darbo metu.

Tačiau intensyviai dirbame tam, kad nuostatai geriausiai atitiktų smulkiojo verslo poreikius ir toliau skatintų verslius kėdainiečius susikurti darbo vietas sau ir kitiems.“

Per dvejus pandemijos metus kraštiečiai ne tik kūrė naujas įmones, mažąsias bendrijas, bet ir sukūrė darbo vietų kitiems žmonėms.

Aut. past.

Verslas kompensacijas gauna ir pakartotinai

Maždaug 25 tūkst. eurų – tiek šiuo metu yra likę Kėdainių rajono savivaldybės smulkiojo verslo rėmimo fonde. Paskutinįkart politikai patvirtino keturių verslininkų prašymus kompensuoti jų patirtas išlaidas, o du iš jų parama jau buvo pasinaudoję ir anksčiau.

Trečią kartą

Mažoji bendrija „Nope“, kurios pagrindinė veikla logotipų kūrimas ir perkėlimas ant marškinėlių, pakabukų, puodelių, magnetukų ir pan., prašė kompensuoti įmonės veiklai įsigytas priemones.

Už pusantro tūkstančio eurų įsigytas kompiuteris, monitorius, dviejų dydžių formų kirtikliai ir ženkliukų gaminimo aparatas.         

Mažoji bendrija fondo kompensacijas yra gavusi ir anksčiau – pernai kovą ir rugsėjį – iš viso kiek daugiau nei 2 tūkst. eurų.   

Pernai įmonė taip pat dalyvavo jaunam verslui skirtuose mokymuose, kuriuos finansavo  Europos socialinio fondo agentūra (beveik 1,5 tūkst. eurų).

Nepaisant to, kad parama įmonė jau yra pasinaudojusi, tai nėra priežastis nebeskirti paramos. Įmonė atitinka fondo nuostatų reikalavimus, tad ir dabar jai buvo paskirta kone tūkstančio eurų kompensacija.

Įmonės, kuriose dirba iki 250 darbuotojų, patenka į smulkiojo ir vidutinio verslo apibrėžtį.

Aut. past.

Du kartus

Savivaldybės parama antrą kartą naudojasi ir MB „Jurgė“. Įmonė, kuri organizuoja šventes bei nuomoja dekoracijas joms, pernai gegužės mėnesį gavo dalinę išlaidų kompensaciją.

Įmonės vadovė taip pat dalyvavo jaunam verslui skirtuose dviejuose mokymuose, kuriuos finansavo Europos socialinio fondo agentūra.

Tuo tarpu už dalyvavimą VšĮ „Versli Lietuva“ vestuose mokymuose įmonė mokėjo pati. Dabar, vėl įsigijus reikalingos darbui įrangos, įmonei paskirta kone 700 eurų siekianti kompensacija.

Pirko įrangą

Įmonė „Trinkasta“, kurioje trinkeles kloja du darbuotojai, taip pat įsigijo įrangos, reikalingos tolimesnei sklandžiai įmonės veiklai.

Savivaldybė kompensuos 1,7 tūkst. eurų išlaidų.

Ši įmonė 2020 m. gruodžio 15 d. gavo solidžią paramą ir iš Užimtumo tarnybos – pagal programą, kai darbo neturintis asmuo sukuria darbo vietą sau. Paramos dydis siekė daugiau kaip 16 tūkst. eurų.

Didžiausia

Solidžiausią – net 4 tūkstančių eurų kompensaciją – krašto politikai paskyrė MB „Tyvkas“. Įmonė sukūrė dvi naujas darbo vietas, be to, įsigijo vilkiką su priekaba. Iš viso įmonėje darbuojasi 4 žmonės, o naujieji kolegos dirbs vairuotojais-ekspeditoriais.

Tiesa, fondo komisija išsiaiškino, kad MB „Tyvkas“ vienintelis mažosios bendrijos narys ir vadovas dirbo ir UAB „Transone“, du kartus gavusios solidžią fondo paramą, direktoriumi ir turėjo dalį akcijų. Tačiau jos 2021 m.  rugpjūčio 11 d. buvo parduotos ir asmuo atšauktas iš direktoriaus pareigų.

MB „Tyvkas“ šiuo metu su UAB „Transone“  jokių sąsajų nebeturi, taip pat įmonė nėra pasinaudojusi jokia ES ar iš valstybės biudžeto teikiama parama.

1 Komentaras

  • Su gimimo diena sveikiname mero patareja Celestina Rimaviciene. Ura, ura, urrrrraaa 🙂

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video