Smarvė ir „investicijos“

 Smarvė ir „investicijos“

Jolanta Blažytė./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Valio. Į Kėdainius ateina atidunda naujos investicijos. Galvojate, kad kokia nors Taivano korporacija šiame mieste statys lustų gamyklą? Oi ne, nusiraminkite: plėsime smirdančio  Zabieliškio sąvartyno veiklą. Čia gali būti įrengta ir maisto atliekų perdirbimo linija. Kėdainių meras tikisi, kad didesnis sąvartynas nesmirdės. Mažesnis tai labai smirdėjo, bet va, jei bus didesnis, tiksliau – jei jame bus daugiau veiklos plėtros, tai nesmirdės. Geležinė logika.

Tuo tarpu šalia panašia veikla užsiimančios mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įmonės gyvenantys ir nuo baisių kvapų kenčiantys Kauno rajono Ramučių gyventojai nesiliauja streikuoti ir vis garsiau kalba apie šalia gyvenančių žmonių mirtis.

Bet Kėdainių politikai džiaugiasi…

Šiaip jie dažnai džiaugiasi. Ypač džiaugėsi, kai iš „Lifosos“ tiesiai ant kėdainiečių galvų buvo pilami galimai labai nuodingi teršalai, kurie atsirado gamyklai uždraudus perdirbti rusiškas žaliavas ir tas žaliavas pakeitus nešvariomis marokietiškomis. Tuomet mano pažįstami ekspertai chemikai man sakė: „Tai labai nuodinga, mažiau tuose Kėdainiuose lankykis“. O mūsų politikai mykė: „Ai, išsigalvoja tie žmonės“.

Kėdainių meras tikisi, kad didesnis sąvartynas nesmirdės. Mažesnis tai labai smirdėjo, bet va, jei bus didesnis, tiksliau – jei jame bus daugiau veiklos plėtros, tai nesmirdės. Geležinė logika.

Aut. past.

Štai ir dabar gūsingas vėjas į Kėdainių senamiestį atneša stiprų mazuto kvapą. Smirda net namuose. Ach, turbūt langai nesandarūs. Kas ir iš kur? „Lifosa“ lyg ir nedirba. Ar vėl kažką slaptai „šulerina“? Mes nežinome. Žinome tik tiek, kad smirda. Ach, ir ką man šiuo atveju patars mūsų išmanieji politikai? Na, jau beveik žinau: turbūt patars laikraščiu ir klijais užsisandarinti langus. Arba apsigyventi rūsyje kartu su naujo derliaus burokėliais. O ką patars Aplinkos apsaugos ministerija? Ai, nieko nepatars, nes dabar ji skaičiuoja kaštų naudos analizę, kuri turėtų parodyti, kaip plastikinių maišelių apmokestinimas išgelbėjo mūsų planetą.

Na, politikai visada džiaugiasi – toks jų darbas. Jie visada savimi patenkinti, nes juk žmonės juos išrinko. Išrinko vardan meilės ir pasitikėjimo ir tikrai ne todėl, kad samdyti viešųjų ryšių specialistai ant rinkėjų galvų pilstė demagogiją ne mažiau, nei „Lifosa“ ant kėdainiečių galvų pilstė galimai labai nuodingus teršalus.

Didžiausia likimo dovana valdžios kėdėse sėdintiems balvonams yra… jūsų infantilumas ir nuolanki pozicija: „Taigi aš nieko negaliu padaryti. Na, nebent kažkas padarys už mane. Tuo tarpu aš tyliai ir ramiai sėdėsiu kamputyje, kad tik ko neužkliudyčiau, kad tik ko neatsitiktų…“

Aut. past.

Bet vis tik šioje nemalonioje situacijoje labiausiai įdomus išlieka pačių kėdainiečių požiūris. Štai kalbuosi su viena, beje, labai jau išsilavinusia moterimi. Klausiu: „Ar jūs jaučiate Kėdainiuose nuolatinę smarvę?“ Atsako: „Taip, jaučiu. Ir galvą skauda ir pykina… Bet argi mes ką nors galime padaryti. Na, nebent tu, Jolanta, kažką gali“.

Na, suprantu, išeina kažkas tokio: „Mes nieko negalime, mes bejėgiai. Mus nuodija, mums į kūnus bruka marmalus, o ant galvų pila teršalus, panosėje stato sąvartynus, bet mes nieko negalime“. Kažkur girdėta.

Ir jeigu jūs galvojate, kad valdžioje sėdintiems balvonams didžiausia likimo dovana yra galimybė „pasipinigauti“, pašliaužioti po visokius vakarėlius ir savo pilvus prikimšti ūkininkės Stasės gamintais cepelinais bei ūkininko Stasio privarvintais „velnio lašais“, tai jūs klystate.

Didžiausia likimo dovana valdžios kėdėse sėdintiems balvonams yra… jūsų infantilumas ir nuolanki pozicija: „Taigi aš nieko negaliu padaryti. Na, nebent kažkas padarys už mane. Tuo tarpu aš tyliai ir ramiai sėdėsiu kamputyje, kad tik ko neužkliudyčiau, kad tik ko neatsitiktų…“

Europos Sąjunga kai kurias Afrikos šalis pavertė savo sąvartynais. Į minėtas šalis vežamos atliekos iš visos Europos. Tuo tarpu į Kėdainius jau yra vežamos atliekos iš viso Kauno regiono, o netrukus čia gali būti pradėtos vežti dar ir itin smardžios maisto atliekos iš didelės dalies to paties Kauno regiono.

Aut. past.

Atsimenate tokią A. Čechovo apysaką „Žmogus futliare“? Tai apie jus. Ir apie jūsų futliaro teikiamą naudą valdžioje sėdintiems balvonams, kurie, įsistatę kiaulės akis, gali sau užsikabinti medalį jau vien už tai, kad, pavyzdžiui, pastatė Kėdainiuose dar vieną šiukšlyną. Ir palaikė gilią Lietuvos tradiciją visokius sąvartynus ir atliekų perdirbimo linijas statyti ne kur nors tuščiuose laukuose, bet būtinai miestuose ir gyvenvietėse. Kad būtų daugiau darbo vietų… ypatingai gydytojams, gydantiems plaučių ligas, apsinuodijimus ir galvos skausmus.

P. S. Europos Sąjunga kai kurias Afrikos šalis pavertė savo sąvartynais. Į minėtas šalis vežamos atliekos iš visos Europos. Tuo tarpu į Kėdainius jau yra vežamos atliekos iš viso Kauno regiono, o netrukus čia gali būti pradėtos vežti dar ir itin smardžios maisto atliekos iš didelės dalies to paties Kauno regiono.

Taigi, jei kam bus įdomu pamatyti lietuvišką Afriką – maloniai prašome pas mus. Bet jei jūs galvojate, kad tai jūsų neliečia ir viskas bus apsiribota tik Kėdainiais ar Ramučiais, tai galvokite toliau. Mat Lietuva nuo Afrikos Europai yra arčiau. O kai kurie Lietuvos merai negali atsidžiaugti „ateinančiomis investicijomis“, kurios pasireiškia ne Taivano lustų gamyklomis, o smirdančiais sąvartynais ir atliekų perdirbimo įmonėmis. Tai kodėl nesusirinkus šiukšlių iš visos Europos – juk investicijos, kaip ne kaip.

32 Komentarai

 • O kai pačiai priklausė krekenavos firma pamirsot? Smarvė buvo ne ką mažesnė pravažiuojant pro ją nei kad dabar. Ir ko imetes, kad nesmirdetu? Nieko. Palot kiekvienas protingas, bet padaryt kad smarvės nebūtų tai nei vienas negali.

  • Puikus pastebėjimas!
   na bet kaip parašote, atrodo, kad jau karste gulite nuo tų teršalų 🙂 Citata – „Lifosa“ ant kėdainiečių galvų pilstė galimai labai nuodingus teršalus.

 • Pritariu Janinai kad saves ponia nemato tik kitus, kaip sakoma pati išsinesk šiukšles iš savo kiemo, o paskui žiūrėk į kitus.

 • ŠaunuoleJolanta, ikad kovoja del kvapų, tik pirmyn!

  • baisi kovotoja Jolanta linksmai skamba :)) žmonės žino puikiai apie ją kas per persona:))

   • Vasara tokia smarvė, kad pravažiuojant, tenka uždaryt auto langus. Kaip galima taip pasileist ! Poniute vaizduoja elegantiška dama, bet iš kišenių plugo rankenos

  • Tai i kunus kisa marmalus nerusiskus yra blogai rusiski turi but ir smarve ne smarve kaip krekenavos o kaimynu pareketavimas normalus rusiskas elgesys su litovcais

 • kad ji nunuodyta užmigtų stikliniame grabe,tai garantuotai atsirastų koks karalaitis ir ji, bučiniu pažadinta ,pavyduoliams vėl rašytų apie žmones futliaruose ,toliau mulkinamus balvonų.

  • Jolka,jolka,kas tau dar liepia viduriuoti dėl Kėdainių. Teisingai parašė kas tu per persona,kad galėtum taip reikštis. Tu galvoji,kad niekas nežino,kas tu,ką veikei,kuo buvai. Geriau patylėk,nekišk savo trigrašio,kur tau nereikia,nes tu buvai niekas ir esi niekas Kėdainiams.

 • Vienodai iš kur tie kvapai sklinda, bet tai gero neduoda. Išdiaiško t, nubaust ir sąvartyne veiklos neplėst

  • Teisingai. Tai nevalgykime ir neši…me, ir kvapų neliks. Dainai vien žo

 • Kėdainių bėdose pasisako visi politikai, o Nijolė tyli? Kažin kodėl? Gylią šaknį knisi, Nijolyt? 🙂

  • Nijolytė aptilusi kazkaip keista gal jau pasitraukė nuo politikos ir žentas aptiles nesireiskia aktyviai jie jau praeitis :))

   • Bijo Nijole mato Kedainiuose kokios nuotaikos

    • P. Nijolė mato, kad jos visai nepalaiko. Feisbukyje per 2 valandas vos 24 patiktukai po jos nuomonoe ir keli senuvo amžiaus moterų komentarai. Viskas. Visi kiti pasosakė ,,Kėdainių bėdos“ grupėje. Nijolė, kažkokiu principu, vengia.
     Pagarbiai, Genė

     • matyt savaitgalį baliavoja Nijolytė tuoj atsigaus po savaitgalio ir pradės reikštis

 • Kėdainių sąvartyną valdyti Kaunui atidave meras Muntianas, kurio valdymo metais šios ponios tuimetiniam vyrui buvo aukso amžius, meras taip pat būdavo palaikomas jo..

  • Tai prie darbo partijos valdomų Kėdainių, ponia matyt pamiršo, kad miestas nupirko iš Vyktoro visiškai užraugintą buvusią Saulutę prie Rinkos aikštės už brangiai ir dar nugriaut turėjo, bo rusas tik užraugint viską sugeba ir daugiau nieko. Pažiūrėkit kas padaryta su buvusiu Kėdainių kino teatru prie Smilgos, Kalnaberžės dvaru ir t.t. Krekenavos firmą ir tai pastatė tik pagrinde iš ES lėšų, o dar ant ES tik loti sugeba abu.

   • taip jau išėjo,kad teko kartą užsukt į tą kaimelį ,kuris ant posūkio į kairę prie to upelio.Jei nežinočiau,tai tikrai būčiau pagalvojęs ,kad ten čigonai gyvena.Baisu-lūšnos ,šiukšlynas.Tai viens iš tų gyventojų karčiai pajuokavo,kad Muntianas nebijo jų utėlių,nes upelis skiria jo žemę nuo kaimelio.Jos,atseit ,nepereis vandeniu pas poną.O šiaip,kaip pagalvoji,kokiems velniams jam reikėjo kurt tą viekartinę pilietinę partiją,kai šiltai sėdėjo ir seime,ir pas Uspaskį.O kiek tokių vienkartinių jau turėjome ir kiek jų dar bus?Ir per naujus rinkimus manau,kad armonikaitės dumplės pliš kaip ir to auksinio klouno prisikėlėlių kelnės.

 • Tai kur buvo taryba, juk meras patys sakor, kad vienas nesprebdžia, bet čia tikrai ne Muntė, juk jis liberalas Barzdienes partijoje, netikiu.

 • Lifosa smirda, bet „Krikynavas agrafyrma“ tai niekad nėra smirdėjus, tikrai tikrai 🙂

 • Duokit Barzdienei kasnors gerą vyrą, kad sekmadienio rytą myliuką su vyrų darytų, o ne komentarus rašinėtų. Gero vyro jei reikia.
  O Krakių vienaakis Džonas piratė Erika tegul eina prie alubario v

  • O čia tas Džonas ir ta piraté nauji gyventojai? Aš tokių Krakėse nepažįstu.

 • Mes Krakese vaikus mokome taip vaikai negerkit nervatokit narkotiku nes tapsit babaisos kaip panele kulturos usaitiene ir nerasit vyro Lietuvoje. Teks i aafrika vaziuot kuilo jiekoti

 • Aš žvairys koncervatorius tvarkau Šlamene

 • Losit ar nelosit, niekas nepasikeis,kol nebus vienybės.O jos Kėdainiuose nėra ir nebus. Mažiau šiukšlinkite, mažiau vartokite, sveikesni būsite, bus mažiau atliekų ir smarvės mažiau bus. Bet čia vėl bus blogai straipsnio autorei, verslas smuks, taigi, ratas užburtas.

 • Geras, Barzdienei patinka Sauliaus G. stilius, ot mados guru😀, kkaimo iš ksimo neišvarysi, nors pudros ant veido ir privarysi.

  • Kaime gimus Okainiuose

   • Sandra sėdi visuose facebuko kvartaluose ir reiškiasi, Kedainiu bedose ypatingai, bet tuštukė visiškai😀

    • Politikai aktyvūs soc. Tinkluose, nes rinkėjų dauguma nuomonę susidaro jau iš soc. tinklų, ne iš laikraščių. Tokia yra realybė, todėl politikai ir nardo tuose vandenyse.

 • Ar čia apie liberalę Sandrą? Ji gi kaip kalba žmonės nieko nedirba tam bičių avilių spiečiuj. Tik pinigus gauna tai ir rašo komentarus. Dar kalba, kad rašo Tomo padėjėjos ir socdemų babulytės. Ir visas komentatorių arsenalas. Konservai tik retkarčiais užeina.

  • jūs mano manymu esate pakankamai išsilavinęs, kad rašyti be klaidų, bet pilti breikšmį šūdą- rinkos aikštės darbuotojas, arba prašykitės blažytės pinigų už breikšmius komentarus nukreipiant dėmesį nuo esmės, kuri nepatogi

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video