Skaudi žinia: netekome žinomo kraštiečio muziejininko, etninės kultūros tyrinėtojo

 Skaudi žinia: netekome žinomo kraštiečio muziejininko, etninės kultūros tyrinėtojo

Kėdainių krašto muziejaus nuotr.

Šiandien Kėdainių krašto muziejus savo „Facebook“ paskyroje pranešė skaudžią žinią: netekome kraštiečio, muziejininko, etninės kultūros tyrinėtojo, humanitarinių mokslų daktaro, 2021 m. Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureato Eligijaus Juvencijaus Morkūno (1945 – 2023).

Eligijus Juvencijus Morkūnas gimė 1945 m. Kėdainiuose.

E. J. Morkūnas nuo mažumės labai domėjosi istorija. Eidamas iš mokyklos, dažnai užsukdavo į mūsų muziejų.

Vienintelis iš šeimos pasirinko ne mediko profesiją, kaip jo tėvai, ar netapo odontologu, kaip brolis ir sesuo, o pašventė savo gyvenimą muziejininkystei.

Lietuvos liaudies buities muziejuje dirbo nuo 1970 m. Jo rūpesčiu buvo surasta ar išsaugota ne viena kultūros vertybė.

2021 m. už reikšmingą indėlį į Lietuvos tradicinės architektūros ir amatų tyrimus, išsaugojimą, populiarinimą ir kūrybingą muziejinę veiklą puoselėjant etninės kultūros gyvybingumą Eligijui Juvencijui Morkūnui įteikta Nacionalinė Jono Basanavičiaus premija.

Savo padėkos kalboje sakė, kad „tyrinėdamas paprastų žmonių kasdienybę, darbus, amatus, techniką, dar labiau pamilau Lietuvą ir stengiausi skleisti žinias, saugoti atmintį ne tik archyvams, bet ir gyvai perduoti žinias apie tautos būdą, tradicijas, valstybės istoriją. Dėjau daug pastangų, kad muziejus nebūtų senų daiktų kapinėmis, bet kad tie daiktai pasakotų, primintų, kas juos sukūrė, ką maitino, kodėl juos gynė ir saugojo. Dėkui už galimybę dirbti tautai ir valstybei – tai irgi apdovanojimas“.

Be tyrinėjimų ir kitų svarbių darbų, vos prieš kelis metus Kėdainiuose įkūrė Morkūnų šeimos odontologijos muziejų.

1 Komentaras

  • O Mugės dalbajobai fotkina. Žmogui nelaimė. Širdelė sustojo. Jokio kriminalo. Tu esi klausė panele KKTV zviozda. Atsakysi! Mugė krito žemiau plintuso.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video