Skandalo sukelti nepavyko

 Skandalo sukelti nepavyko

J. Biliūno gatvės remonto detektyvas buvo išnarpliotas be didelių pastangų. Paaiškėjo, kad jokio detektyvo nė nebuvo – tik dar viena proga aršiems politikams pasidrabstyti purvais./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Kaltinimai melu ir korupcija subliūško, bet politikė atsiprašyti nesiteikė

Eglė KUKTIENĖ

J. Biliūno gatvės kapitalinis remontas pastaruoju metu daugeliui atnešė daugiau streso nei džiaugsmo. Pradedant kaltinimais, esą gatvė remontuojama dėl joje gyvenančio visuomeninio mero konsultanto ir baigiant net politikų kaltinimais rajono savivaldybės administracijai, esą ši, atliekant minėtos gatvės rekonstrukciją, pažeidinėja įstatymus. Tačiau neseniai vykusiame Kontrolės komiteto posėdyje pagaliau buvo sudėlioti visi taškai – kaltinimai savivaldybės administracijai neskaidrumu ir net korumpuotumu subliūško, mat skambiai juos rėžusi savivaldybės kontrolierė pripažino klydusi.

Norėjo greičiau baigti

Visa ši nemaloni istorija prasidėjo neeiliniame Kėdainių rajono tarybos posėdyje, kurio metu buvo prašoma tarybos narių iš papildomai gautų lėšų skirti dar 141 tūkst. eurų J. Biliūno gatvės remontui – tam, kad pradėti darbai nesustotų.

Juo labiau kad į gatvę jau investuoti 200 tūkst. eurų, už kuriuos sutvarkyti lietaus ir nuotekų tinklai, požeminės komunikacijos, padaryta kitų darbų, o pati gatvė išrausta ir kone neišvažiuojama.

Gyventojų skundų užpilta ir jų baimę puikiai suprantanti savivaldybės administracija sugalvojo išeitį – mesti papildomų lėšų ir dar šiemet išasfaltuoti gatvę, kad gyventojai galėtų ramiai pasitikti žiemos sezoną.

Tik čia staiga iš degtuko buvo malkų vežimas priskaldytas.

Savivaldybės administracija buvo apkaltinta įstatymų pažeidimu, korupcija ir net siekiu skubiau tvarkyti šią gatvę esą dėl to, kad joje gyvena mero Valentino Tamulio visuomeninis konsultantas Ruslanas Linevas.

Kaltinimus savivaldybės administracijai rėžusi savivaldybės kontrolierė Zita Valiauskienė pripažino klydusi – jokio pažeidimo nebuvo./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Apkaltino melu

Matyt, jau nereikėtų stebėtis, kad tokius kaltinimus papylė nuolat valdančiuosius ir savivaldybės administraciją kritikuojanti „valstietė“ Karolina Štelmokaitė.

Ji šį kartą savivaldybės administraciją apkaltino tuo, kad viešųjų pirkimų konkursas J. Biliūno gatvės tvarkymo darbams atlikti buvo paskelbtas ir sutartis su konkursą laimėjusiu rangovu pasirašyta anksčiau laiko, kai rajono taryba dar net nebuvo paskyrusi pinigų šiam objektui bei reikalavo, kad meras pasakytų, kas už tai atsakys.

Savivaldybės vadovai jau tada nuolat besikarščiuojančiai politikei mėgino paaiškinti, kad procedūros nebuvo pažeistos, kad konkursas suorganizuotas pagal tvarkas, o faktas, kad savivaldybės administracija sugeba sutaupyti laiko įveikiant visas biurokratines procedūras, yra tik sveikintinas.

„Visi gali suklysti, ir aš suklydau. Gal man nereikėjo taip pasakyti posėdžio metu, turėjau pasakyti, jog pirmiausia aš išnagrinėsiu situaciją ir tik tada pasakyti galutines išvadas. 

Z. Valiauskienė

Tačiau politikė argumentus ignoravo ir toliau aiškino, kad savivaldybės administracija meluoja ir ragino kitus tarybos narius šiais metais daugiau pinigų J. Biliūno gatvei neskirti.

Posėdžio metu pasisakė ir savivaldybės teisininkas Dalius Ramonas, kuris teigė, kad jokių pažeidimų nėra, tačiau skandalą sukėlusi „valstiečių“ atstovė suabejojo ir jo kompetencijomis. 

Tuo tarpu savivaldybės kontrolierė Zita Valiauskienė įpylė žibalo į ugnį, griežtai pareiškusi, jog pažeidimas tikrai yra. Dėl to buvo nuspręsta situacijos nagrinėjimą perkelti į Kontrolės komitetą.

Savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius sako, kad jis su savo
komanda padarė viską, kad J. Biliūno gatvės remontas neužstrigtų dėl biurokratinių kliūčių./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Pripažino suklydusi

Kontrolės komitetui ėmus nagrinėti šį klausimą, savivaldybės kontrolierė Z. Valiauskienė prisipažino, kad neeilinio tarybos posėdžio metu ji suklydo drąsiai pasakydama, kad pažeidimų yra.

„Visi gali suklysti, ir aš suklydau.

Gal man nereikėjo taip pasakyti posėdžio metu, turėjau pasakyti, jog pirmiausia aš išnagrinėsiu situaciją ir tik tada pasakyti galutines išvadas“, – teisinosi savivaldybės kontrolierė. – Kadangi J. Biliūno gatvė buvo įtraukta į strateginį planą, viskas yra gerai, procedūros nepažeistos.“

Gerai, kad suskubo

Nijolė Naujokienė: „Greitinamos viešųjų pirkimų procedūros yra daugiau vertybė
nei problema. Problema su procedūromis, kurios yra užsitęsiančios tiesiog neleistinai ilgą laiką.“/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kontrolės komiteto narė Nijolė Naujokienė akcentavo, kad reikia tik džiaugtis, jog savivaldybės administracija gebėjo itin tiksliai suplanuoti visus veiksmus ir sutaupyti daugybę laiko, kurį galima išnaudoti realiems kelio tvarkymo darbams.

Tiek ji, tiek komiteto pirmininkas Saulius Grinkevičius pritarė, kad viešųjų pirkimų procedūros kartais užtrunka nepamatuotą ir kone nedovanotinai ilgą laiko tarpą, per kurį stoja visi darbai.

„Greitinamos viešųjų pirkimų procedūros yra daugiau vertybė nei problema. Problema su procedūromis, kurios yra užsitęsiančios tiesiog neleistinai ilgą laiką.

Tai, kad savivaldybė dėjo visas pastangas prieš tai aiškindamasi, kaip pagreitinti reikalus, pradėjo procedūras, kurios niekam neprieštarauja ir nieko nepažeidžia, yra tik sveikintina“, – kalbėjo N. Naujokienė.

Ar korupcija, neskaidrumu ir melu apkaltinta Kėdainių rajono savivaldybės administracija sulauks tokius kaltinimus jai viešai metusios politikės atsiprašymo, parodys laikas, tačiau panašu, kad tokio elementaraus nuolat savivaldybės administraciją puolančio „valstietės“ poelgio tikėtis būtų naivu, mat progą viešai atsiprašyti ji jau turėjo neseniai vykusiame rajono tarybos posėdyje, tačiau to nepadarė.

2 Komentarai

  • Tvarkomos gatvės…Pagaliau bus malonu važiuoti ne tik Žemaitės , bet ir Biliūno gatve.!! Galėsime dviračių atvažiuoti pažiūrėti ir nusipirkti. .Stengiasi, nuoširdžiai dirba rajono vadovai..Netrukdo ir opozicijos nariai..juk tęsiami buvusio mero darbai…visiems maloniau girdėti, kad dirbama vieningai, žmonių labui
    Tik man ir kai kuriems kitiems paprastiems žmonėms neaišku, kkaip gali dirbti opozicijoje mama su dukra.? Ir kaip gerb.Štelmokaitė, dirbdama Briuselyje, gaudama didžiulę algą,sugeba kritikuoti rajono vadovus,nors šie stengiasi, dirba..O ką ji padėjo Kėdainių žmonėms,net nebūdama Kėdainiuose!! Tikrai NESUPRANTAME..NIEKAIP!!

  • Jums nebūtina paaiškinti, kas ką padarė, niekas užsavo nuosavus pinigus nieko nedaro. Neskaičiuokit jos pinigų, tai neetiška, berods ji vienintelė neima pinigų už tarybos darbą. Bet jum tai visai neįdomu, jūs źiūrite kaip užsipulti, matomai tada geriau miegasi. Pabaigai, kas ponia sustabdė Zubieliškio savartyno plėtrą ir t. t. Bendrai jums tai , manau, savartynas labsi kvepia.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video