Šiuolaikinį šokį „PROmetėjas“ šiemet skleis ir Kėdainiuose

 Šiuolaikinį šokį „PROmetėjas“ šiemet skleis ir Kėdainiuose

Spektaklis „Norėčiau būti paparčio žiedu“./Lauros Vansevičienės nuotr.

rinkosaikste.lt

Šiuolaikinį šokį skleidžiantis „PROmetėjas“ sugrįžta ir šiemet Kauno regionui parengė intensyvią programą. Visą birželio mėnesį dvylikoje vietovių viešės aukščiausius apdovanojimus pelnę ir vietovėse dar nerodyti spektakliai, pasinerti į kūrybinius procesus bendruomenes kvies menininkų rezidencijos, o po nedidelio vasaros atokvėpio, rugsėjį, programa vėl tęsis. Kauno apskrities projekte „PROmetėjas“ šiemet dalyvauja ir Kėdainių, Krakių, Josvainių, Akademijos kultūros centrai.

Puiki galimybė

„Siekiame parodyti, kad kultūros centrai – šiuolaikiški, modernūs bei kupini naujoviškų idėjų, priimantys netradicines meno šakas. Pernai pastebėjome, kad „PROmetėjas“ sulaukia ne tik vietinių žiūrovų, bet ir svečių iš kitų miestų. Tai puiki galimybė ugdyti auditoriją ir garsinti savo miestą“, – teigia Aistė Gudeliauskaitė, Kaišiadorių kultūros centro pavaduotoja kultūrinei veiklai.

Gretos išsiplėtė

„PROmetėjo“ organizatorių gretos išsiplėtė – šiemet prisijungė Akademijos, Kėdainių, Josvainių, Krakių ir Veiverių kultūros centrai.

Akademijos kultūros centro direktorė Žydronė Smulskienė pasakoja, kad įsitraukti į projektą paragino kultūros sektoriaus kolegos bei sužavėjo pernai pastebėtas projektas. Nuostabią ir turiningą patirtį regiono gyventojams ir darbuotojams ji ypatingai mato meno rezidencijose, kurių metu vyksta betarpiškas kūrybinis procesas su scenos meno profesionalais: „Šiuolaikinio šokio menininkas gali atvežti ir parodyti tai, kas yra daugiau ir galingiau. Tai neįkainojama patirtis ir jaunimui, ir patiems neformaliojo ugdymo vadovams. Atsiveria naujos galimybės!“ – mintimis dalijasi Ž. Smulskienė.

Projektą organizuojančių kultūros centrų atstovai./ Gintarės Žaltauskaitės nuotr.

Spektaklių programa prasidėjo Prienuose Šeiko šokio teatro spektakliu vaikams „Baltoji lopšinė“ bei tęsis Kauno regione visą birželį, rugsėjį.

Pasirodymus demonstruos Šeiko šokio teatras, Kauno šokio teatras „Aura“, studija „Monoklis“, J. Miltinio dramos teatras. Į netikėtą šokio vyksmą pakvies menininkė Agnietė Lisičkinaitė. O meno rezidencijose įtraukiant vietines bendruomenes kurs šokio menininkai Petras Lisauskas, Indrė Puišytė-Šidlauskienė, Ema Senkuvienė ir Marius Pinigis.

Spektakliai ir mažiesiems

Šiais metais net keli spektakliai skirti mažiesiems žiūrovams. O projekto įžanginė-edukacinė programa regiono moksleivius jau aplankė Ašmintoje, Balbieriškyje, Prienuose, Šilavote ir Žiežmariuose.

Šiuolaikinės šokio asociacijos atstovai Ieva Jackevičiūtė ir Paulius Prievelis džiaugėsi vaikų žingeidumu ir susidomėjimu bei atkreipė dėmesį, kad šokis į regioną atneša ne tik kultūrinę įvairovę bei taip reikalingą neformalųjį ugdymą, bet ir papildo nuo didžiųjų miestų nutolusių vietovių mokyklinę programą.

Per šokį ugdomas ne vien kūrybiškumas, tačiau ir socialiniai įgūdžiai – būtini žmogaus santykių pagrindams ir buvimui bendruomenėje.

Tęstinis projektas

„Džiaugiamės šio projekto tęstinumu. Nesvarbu, kur žmogus gyvena, didžiuosiuose miestuose ar regionuose, jis turi turėti tas pačias teises ir galimybes matyti ir patirti aukšto lygio kultūrą per skirtingas meno formas, tarp jų – ir šiuolaikinį šokį.

Kuo didesnis ir tolygesnis aukšto lygio kultūros prieinamumas visoje Lietuvoje, tuo mažesnė atskirtis, stabilesnė ir tvirtesnė visuomenė.

Šiuolaikinis šokis, kaip ir visos kitos šiuolaikinės meno formos, prisideda prie demokratijos vertybėmis grįstos visuomenės stiprinimo, inovacijų vystymosi ir atsparumo didinimo  propagandoms bei melagienoms.

Kuo laisvesnis ir kūrybiškesnis protas, tuo stipresnė asmenybė. O šiuolaikinis šokis suteikia laisvę improvizuoti, bandyti naujas formas, pasakoti istorijas, griauti nusistovėjusias normas, kalbėti skirtingais kūnais, žavėti, stebinti ir kelti klausimus“, – teigia Gintarė Masteikaitė, Lietuvos šokio informacijos centro vadovė.

Renginiai – nemokami

Šokio vyksmo „Hands Up stop kadras.

Visi „PROmetėjas“ renginiai – nemokami. Šiuolaikinio šokio sklaidos programą „PROmetėjas“ organizuoja: Akademijos kultūros centras, Josvainių kultūros centras, Kėdainių kultūros centras, Krakių kultūros centras, Kaišiadorių kultūros centras, Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centras, Birštono kultūros centras, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, Kauno rajono Ramučių kultūros centras, Veiverių kultūros ir laisvalaikio centras, Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centras, Žiežmarių kultūros centras.

„PROmetėjas“ – tai antrus metus iš eilės vykstanti šiuolaikinio šokio sklaidos programa Kauno regione. Inicijuota šiuolaikinio šokio atstovų ir įgyvendinama susivienijusių kultūros centrų, per kokybiškus ir įvairius šiuolaikinio šokio pasirodymus bei patirtis, miestelių gyventojams ir svečiams ji atneša kultūrinę ugnį. O laisvalaikio ir kultūros centrams – glaudesnį bendradarbiavimą ir tobulėjimą.

Projekto partneriai: Šiuolaikinio šokio asociacija ir Lietuvos šokio informacijos centras. Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, regiono savivaldybės. Daugiau informacijos ir visa projekto programa: shorturl.at/dvCEW .

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video