Siūlo svarstyti laikinas lengvatas kai kuriems produktams ar paslaugoms

 Siūlo svarstyti laikinas lengvatas kai kuriems produktams ar paslaugoms

BNS nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Siekiant suvaldyti sparčiai augančią infliaciją nepakanka didinti minimalią algą ar pensijas – reikia galvoti apie mokesčių politikos pokyčius ar laikinas lengvatas kai kuriems produktams ir paslaugoms, kurių kainos yra reguliuojamos, sako prezidentas Gitanas Nausėda. 

„Turime galvoti ir apie mokesčių politikos pokyčius. Aš tikrai nenoriu propaguoti, kad dabar turime sumažinti PVM visiems produktams arba taikyti lengvatinius PVM tarifus, tačiau bent jau išanalizuoti kaimyninių šalių patirtį, įvertinti, ar negalėtume taikyti tokias priemones laikinai, apsiriboti tam tikrais produktais, ypač tais produktais ar paslaugomis, kurių kainos yra reguliuojamos“, – ketvirtadienį interviu LRT radijui sakė prezidentas. 

G. Nausėda kitą savaitę žada inicijuoti susitikimą su partijomis ir ministrais dėl infliacijos suvaldymo priemonių. 

„Visą šitą diskusiją turime ne tik pradėti ir be galo ilgai vykdyti, bet ir turime labai greitai nuo diskusijos pereiti prie konkrečių darbų“, – pridūrė šalies vadovas. 

Bandant suvaldyti kai kurių socialinių paslaugų kainas prezidentas tikisi savivaldos sprendimų. 

„Yra dar viešosios paslaugos, kurios yra savivaldybių rankose. Galbūt dabar yra tas momentas, kuomet dienos centrų, papildomo ugdymo paslaugų, senjorų globos paslaugų kainų didinimą būtų galima pristabdyti, kad nepadarytume mūsų žmonių gyvenimo dar sudėtingesniu“, – teigė G. Nausėda. 

Vyriausybė teigia kol kas neplanuojanti sekti kaimyninės Lenkijos pavyzdžiu ir mažinti PVM maistui. Tačiau jau svarsto sumažinti lengvatinį PVM tarifą šildymui nuo 9 iki 5 procentų.  

1 Komentaras

  • Jau atsipeikėjo-pvm,Taivanio ambasada,dar kai ką.Kur anksčiau buvo,gali būti šaukštai po pietų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video