Šiukšles verčia ir stotelėse, ir kapinėse

 Šiukšles verčia ir stotelėse, ir kapinėse

Krakių seniūnijos darbuotojai buitines, namų ūkio atliekas randa ir stotelėse, ir kapinėse. Šiukšlintojai bus tramdomi stebėjimo kameromis.

Eglė KUKTIENĖ

Krakių miestelis, kuris šiuo metu ruošiasi 600 metų gimtadienio minėjimui, turi ir ne tokių linksmų rūpesčių. Kol vieni gyventojai piktinasi radę perpildytas šiukšlių dėžes autobusų stotelėse, kiti gi į jas išmeta šiukšles.. iš namų, automobilio. Ne kitokie reikalai vyksta ir prie Krakių kapinių – žmonės ir ten nesibodi mesti savo buitinių atliekų.

Kiekvieną savaitę

Į „Rinkos aikštę“ paskambinęs kraštietis barėsi, kad šiukšliadėžės autobusų stotelėse važiuojant Krakių link – pilnutėlės. Gyventojai nežino, kas atsakingas už šių šiukšliadėžių ištuštinimą bei kokiu dažnumu tai daroma.

Krakių seniūnas Ernestas Barčas sako, kad seniūnijos darbuotojai yra įpareigoti šiukšles iš autobusų stotelių surinkti bent kartą per savaitę. Jei važiuodami pro šoną pamato perpildytus konteinerius, sustoja ir ištuština juos dažniau.

Tiesa, seniūnija didelė, darbuotojų mažai, o patys gyventojai ne visada pasižymi sąmoningumu.

„Aš signalų apie tokią problemą iš gyventojų iki šiol nesu gavęs. Bet bent kartą per savaitę darbuotojai važiuoja ir šiukšlių konteinerius ištuština.

Esmė tokia, kad vieną dieną galima konteinerį ištuštinti, o kitą rytą jau konteineris vėl bus pilnas, nes gyventojai yra mėgėjai važiuoti, sustoti ir iš mašinos iškrauti kalną buitinių atliekų.

Čia yra žmonių sąmoningumo klausimas, kažkam taip elgtis atrodo normalu“, – sako E. Barčas.

Be kita ko, šiukšles iš autobusų stotelėse esančių šiukšlių dėžių renka ir AB „Kelių priežiūra“ darbuotojai.

Kol vieni gyventojai piktinasi radę perpildytas šiukšlių dėžes autobusų stotelėse, kiti į jas išmeta šiukšles iš namų, automobilio.

Aut. past.

Statys kameras

Seniūnas užsiminė, kad analogiška bėda yra prie miestelio kapinių.

„Prie kapinių nuolatos randame tokių atliekų, kurios tikrai nėra iš kapinių. Ten turime bėdą ir su paminklų statytojais, kurie pagal rajono tarybos sprendimą turi patys rūpintis atliekomis, o jie palieka mums senus antkapius, paminklus, ir mes turime sukti galvą, kur juos vėliau padėti.

Yra nupirktos 6 stacionarios kameros, viena kilnojama. Ją statysime prie kapinių, kitas –miestelio centre, kitose vietose. Tą darysime iš karto po miesto šventės“, – sakė seniūnas.

Šiuo  metu seniūnija vykdo viešuosius interneto tiekimo paslaugos pirkimus, mat kamerų fiksuojamas vaizdas bus transliuojamas internetu gyvai. Visos kameros bus maitinamos saulės energija.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video