Šiemet kėdainiečiams grąžinta per 3,9 mln. eurų GPM permokų

 Šiemet kėdainiečiams grąžinta per 3,9 mln. eurų GPM permokų

BNS/Irmanto Gelūno nuotr.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, kad šiais metais daugiau nei 16,6 tūkst. Kėdainių rajono gyventojų, kurie laiku ir teisingai pateikė pajamų deklaracijas, pervedė per 3,9 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) permokų. Dar 434 Kėdainių rajono gyventojai, patikslinę savo pajamų mokesčio deklaracijas, susigrąžintų apie 81,6 tūkst. eurų GPM permokų.

„Jei gyventojai iki šios dienos dar nesulaukė GPM permokos, jie turėtų pasitikrinti, ar Elektroninio deklaravimo sistemoje nėra gavę pranešimo (skiltyje „Pranešimai“) apie tai, kad turi patikslinti deklaracijos duomenis ar pateikti papildomus dokumentus“, – sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.

Atkreipiame dėmesį, kad teisingai deklaravus pajamas už visus privalomus laikotarpius gyventojai gali susigrąžinti permokas už praėjusius penkerius metus, pvz., už 2019 m. 28 tūkst. gyventojų dar galėtų susigrąžinti 6 mln. eurų GPM.

Pažymėtina, kad tuo atveju, kai gyventojas yra skolingas valstybei, mokesčių permoka pirmiausiai yra padengiama jo mokesčių skola ir grąžinamas skirtumas.

Šiais metais daugiausia permokų, apie 76 proc., gyventojai susigrąžino dėl pritaikyto per mažo neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD). 15 proc. permokų sudarė už praėjusiais metais mokėtas gyvybės draudimo įmokas, 4 proc. – už studijas.

Savarankiškai aktualią informaciją apie GPM permokas ir jų grąžinimą galima rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu.

Primename, kad paslaugos teikiamos telefonu 8 5 2191 777 bei aptarnavimo padaliniuose su išankstine rezervacija. Kilus klausimų, pasikonsultuoti galima paskambinus trumpuoju telefonu 1882 (arba +370 5 260 5060). Aktuali informacija taip pat skelbiama VMI Youtube kanale, VMI Facebook ir Linkedin paskyrose.

Kauno AVMI inf.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video