Šiandien prasideda Agurkų šventė

 Šiandien prasideda Agurkų šventė

Agurkų diena 2021/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Martyna DITKEVIČIŪTĖ

Kėdainiečių noras išpildytas. Agurkų šventė sugrįžta į miesto parką ir įgauna naują pavadinimą – Agurkų festivalis. Bus daug veiksmo: pramogos visai šeimai, mugė „Pagaminta Lietuvoje“, įvairių patiekalų ragavimas, šaltibarščių edukacija ir gera muzika.

Parengė įspūdingą programą

Agurkų festivaliu pavadinta šventė ne šiaip sau. Programa, kurią parengė Kultūros centras – įspūdinga. Ir tai dar ne viskas – kėdainiečiai šią šventę galės švęsti net dvi dienas. 

Liepos 14 d. senamiesčio kavinėse kvepės agurkai, o Didžiosios Rinkos aikštėje nuo 20 valandos skambės muzika, kurią atliks „Dagna & Indeed“ – vokalas su pritariančiais akordeonais. Tai pat skambės ir šeimyninis Difartų duetas, Ramūnas Difartas su savo žmona Aušra paruošė programą „Meilės ir muzikos gurkšnis“. 

Bus ne tik muzikos, galėsite degustuoti Dariaus Biriuko eksperimentinio agurkų kokteilio „Agurkinė mimoza“. 

Liepos 16 d. visi laukiami Kėdainių miesto parke, kur rengiamos batutų pramogos visai šeimai, tai reiškia, kad ne tik vaikai, bet ir tėveliai galės pramogauti batutų saloje. 

Visos šventės metu galėsite apsilankyti mugėje „Pagaminta Lietuvoje“, į kurią suvažiuos visa Lietuva.

„Šventės labai laukia pardavėjai, nes galbūt kėdainiečiai yra geri pirkėjai“, – juokaudama kalbėjo Kėdainių kultūros centro direktorė Daiva Urbonienė.

Tai pat galėsite dalyvauti „Ragautuvėse“, čia jūsų lauks agurkinio poskonio turinti gira, naminė duona, rankų darbo sviesto ir rauginto agurkėlio sumuštinukai varnalėšos lapuose, lašinukais įdarytos bulvės su paraugintais agurkais. Ir kaip gi agurkų šventė be agurkų sriubos. 

Galėsite užsukti į Dariaus Biriuko mobilų koktelių barą ir išbandyti dar neragautus agurkinius kokteilius.

Į šventę atvyksta „Šaltibarščių gaminimo čempionato“ laimėtojai – šeduviečiai. Jie pirmieji tapo laimėtojai būtent tokiame čempionate. Šeduviečiai paruošė šaltibarščių edukaciją su ypatingu receptu, o kuo jis ypatingas, pamatysite edukacijos metu. 

Ir kaip gi šventė be geros muzikos? Programa pritaikyta kiekvienam skoniui. Festivalio metu koncertuos „Daumantų muzikantai“, „Diksai“, gyvos muzikos grupė „Legendinės melodijos“ ir „Antikvariniai Kašpirosvkio dantys“.

Prie senų tradicijų nebegali grįžti

„Aš 23 metus esu agurkų šventės režisierė, per šią šventę mes turėjome visko: agurkų karalių, siekėm Gineso rekordo, patekti nepavyko, bet patekom į „Factum“ rekordų knygą Lietuvoje, tai pat organizuodavom seniūnijų kiemelius ir dar daug visko… Paskui taip atsitiko, kad per pandemiją mes du metus šventėm agurkų dieną, tai galvojome, kad prie to ir pasiliksime, bet kėdainiečiai panoro grįžti į miesto parką. Mes išpildėme jų norą ir pasivadinome „Agurkų festivaliu“.  Bet reikalas tas, kad miesto parkas po renovacijos yra labai pasikeitęs ir mes nebegalime grįžti prie tam tikrų tradicijų, nes nelabai turime kur. Pavyzdžiui, seniūnijų kiemeliams vietos jau nebėra“, – pasakoja Kultūros centro direktorė.

Naujos pareigos 

Daiva Urbonienė Kėdainių kultūros centro direktorės pareigas eina nuo gegužės 9 d. Prieš tai ji  dirbo šio Kultūros centro renginių režisiere.

„Man sekasi labai gerai, man patinka tai, ką aš darau. Taip, tai yra daug vadybos, tai pat yra iššūkis, nes renovuojamas Kultūros centro pastatas. Bet man pasisekė, nes visi geranoriški, draugiški žmonės. Man labai padeda, jeigu aš kažko nežinau, man paaiškina. Tiesa, viskas pasirodys praėjus tam tikram laikui, nes dabar darbas vyksta pagal tai, ką buvome susiplanavę metams, o kas bus toliau, matysime“, – džiaugiasi pašnekovė.

Keletas pakeitimų

Atėjus naujai direktorei Kultūros centre jau įvyko pasikeitimų. Kaip pati direktorė ir pasakoja, dėl geresnės darbo kokybės reikėjo šiuolaikiško komunikacijų specialisto. Į režisieriaus pareigas buvo priimtas Valentinas Abarius.

„Dabar pas mus Kultūros centre susidaręs gražus derinys – jaunatviškos idėjos ir mūsų patirtis gali duoti puikų rezultatą. Ir kėdainiečiam nuo to manau tik geriau, – šypsosi Daiva. – Mes tikrai dirbam kūrybingai ir galime pasiūlyti daug įdomių renginių Kėdainių žiūrovams. Kada ateina nauji žmonės, kurie yra kūrybingai nusiteikę, bendras kūrybinis darbas duoda gerą rezultatą. Žinoma, norisi, kad ir kėdainiečiai būtų pilni energijos ir kultūros.“

Laukia įkurtuvių

Kol renovuojamas Kultūros centro pastatas, ši įstaiga yra įsikūrusi buvusios Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro pastate.

„Aš visą laiką esu už naujas erdves, man labai patinka eiti į įvairias  netradicines erdves. Šaltuoju laikotarpiu nėra labai patraukli mūsų erdvė, kurioje dabar dirbame, todėl visas mūsų renginių bumas išeina pavasarį, vasarą, rudenį. Bet mes labai stengiamės, improvizuojame, prisitaikome prie tam tikrų gamtos reiškinių. Kai grįšime į savo Kultūros centro pastatą,  mes pasipildysime profesionaliais kolektyviniais spektakliais, teatrais“, – su didele viltimi kalba naujoji Kultūros centro direktorė.


Liepos 14 d. – Liepos 14-oji – Agurkų diena, Didžioji g., 20 val. – Muzikinio projekto „Dagna & Indeed“ koncertas, R. Difar- to ir A. Difartės muzikinė programa „Meilės ir muzikos gurkšnis“, Nealkoholinio kokteilio ,,Agurkinė Mimoza“ degustacija. 

Liepos 16 d. – AGURKŲ FESTIVALIS Kėdainių miesto parke. 12–23 val. – Batutų pramogos visai šeimai „Pripučiamų batutų sala“ (mokama), Mugė „Pagaminta Lietuvoje“, kulinarinio krašto paveldo ir agurkinių patiekalų ragautuvės; ypatingas „žaliasis“ turgelis; šaltibarčių gaminimo čempionato laimėtojų edukacija „Šaltibarščiai KITAIP“, „Virėjų šou“, muzikinė programa: „Daumantų muzikantai“, „Diksai“ muzikinis projektas „Legendinės melodijos“, „Antikvari- niai Kašpirovskio dantys“.

6 Komentarai

  • O jau klaidų klaidų!!!!!!! Įdomu,ar straipsnio autorei teko mokytis lietuvių kalbos gramatikos??? Gėda skaityti !

  • Geda Kedainiu savivaldybei it naujai kulturos centro direktorei. Vel kapelijos… Vel prasta programa. Kaimo sventese geresniu atlikeju uzsako ukininkai. Vel babyciu svente, o nori, kad jaunimas nebegtu is cia. Von tas babytes is darbo.

    • Von tave iš darbo! Ai, bet ir taip bedarbis esi. Nes “nėra” darbų… Darbų yra, tik tu užsigimęs tinginys… :/

  • Antikvariniai Kašpirovskio dantys tai pabodę jau seniai. Kultūros centro direktorė turėtų trauktis iš pareigų už tokias programas.

  • Ne programa, o sudas. Neveltui tamulis rado direktore sena kaip jisai pats. Kapelijos jiems tinka

  • Kedainiečių pinigus prauliavojo meras su savo svita tai tokiems renginiams liko tik trupinukai.programa neverta dėmesio ,muzikantai ant pajuokos ,o rengėjams didelis +++++++ gėda dar tikisi daugiau ekskursantų ,o neturim kuo sudominti atvykstančių i svečius .Šventinis renginys turi būti šventinis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video