Šį rudenį minime lietuvių kalbos paskelbimo valstybine 35-metį

 Šį rudenį minime lietuvių kalbos paskelbimo valstybine 35-metį

1988 metų lapkričio 18 dieną Aukščiausioji Taryba pripažino lietuvių kalbą valstybine – tuometė Konstitucija buvo papildyta straipsniu, įteisinančiu lietuvių kalbos vartojimą viešojo gyvenimo srityse. Simboliška, kad tą pačią dieną buvo sugrąžinti ir kiti valstybingumo simboliai – trispalvė ir „Tautiška giesmė“. 

Lietuvių kalba valstybine pirmą kartą paskelbta prieš šimtmetį – 1922-ųjų Konstitucijoje, antrą kartą – praėjus 66-eriems metams. Tuo metu tai buvo neįtikėtinas įvykis – nepriklausoma valstybė dar neatkurta, o jos kalba įteisinama kaip valstybinė.

 Sukakties proga Kultūros ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir Valstybinė kalbos inspekcija Seimo lankytojų centre rengia istorinių fotografijų parodą, diskusiją „(Ne)reikalinga lietuvių kalba“, nuotolinį forumą „Ar kalba atliepia nūdienos poreikius?“.

Į lapkričio 17 dieną Seime organizuojamą didžiulį renginį „Kartu kalboje ir valstybėje“ yra pakviesti ir mokiniai iš Kėdainių rajono savivaldybės gimnazijų (registruotis https://forms.gle/5VggDAC7b6imbvtX9), taip pat savivaldybės administracijos kalbos tvarkytoja Rūta Švedienė.

2 Komentarai

  • Lietuva dabar žiauriai suanglėjusi ir jau stipriai rusena kokios tai ne valstybinės vėliavos fone.

  • Tai, kad valstybinė kalba yra lietuvių, pasakykite kai kurioms savivaldybės ir seniūnijoms, ant kurių durų oficialios institucijos pavadinimas nurodytas nelietuviškai. Arba tai pasakykite valstybės tarnautojui, kuris negavo darbo kur Švenčionėliuose, nes nemoka lenkų kalbos. Tai normalu, kai Konstitucijoje numatyta, kokia kalba?

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video