Šėtoje ir Dotnuvoje veikė Saugaus eismo stotelės

 Šėtoje ir Dotnuvoje veikė Saugaus eismo stotelės

Kelių direkcijos saugaus eismo specialistė Neringa Makaveckienė kalbino Dotnuvos gyventojus./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Ir artėjant, ir jau atėjus mokslo metams ypatingas dėmesys skiriamas kelių eismo taisyklių laikymuisi, mat gatvėse, keliuose pasirodo daugiau jaunųjų eismo dalyvių, rytais skubančių į mokyklas, o po pamokų – į namus ar būrelius. Todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija, siekdama atkreipti jaunųjų eismo dalyvių ir jų tėvelių dėmesį į galbūt vasarą primirštas kelių eismo taisykles, priminti, kokių taisyklių privaloma laikytis ir kaip saugiau dalyvauti eisme, visoje šalyje organizavo akciją „Saugaus eismo stotelė“. Kėdainių rajone ši stotelė veikė Šėtoje ir Dotnuvoje.

Kraštiečiai – aktyvūs

Kelių direkcijos saugaus eismo specialistė Neringa Makaveckienė sakė, kad Kėdainių rajono gyventojai gana aktyviai domėjosi saugaus eismo naujienomis, drąsiai klausė juos dominčios informacijos.

„Mūsų stotelėse žmonės apsilanko turėdami įvairių klausimų dėl eismo keliuose. Čia žmonėms išaiškinami juos dominantys dalykai. Daugiausia klausimų turi dviratininkai ir pėstieji. Dviratininkams rūpi, ar jie jau gali važiuoti pėsčiųjų perėja, ar jiems būtina nulipti nuo dviračio.

Pėstiesiems neretai taip pat reikia priminti, kaip eiti keliu, kuriame nėra šaligatvio“, – sakė N. Makaveckienė.

Ko paklausti saugaus eismo specialistės N. Makevickienės, rado ir mažieji paspirtukininkai. Specialistė vaikams dovanojo vaikiškus atšvaitus ir specialius šalmus./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Konsultavo ir pareigūnai

Saugaus eismo stotelėse buvo laukiami visi, bet ypatingas dėmesys buvo skiriamas pėstiesiems ir dviratininkams. Jie – pažeidžiamiausi eismo dalyviai, todėl visų pirma patys turėtų rūpintis savo saugumu ir jį užtikrinančiomis priemonėmis.

Akcijos metu Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai konsultavo visus atėjusius saugaus eismo tema, priminė, kaip saugiai elgtis gatvėje ar kelyje, kaip teisingai pereiti gatvę, kaip saugiai važinėti dviračiu, kaip taisyklingai nešioti atšvaitus.

Nė vienas, apsilankęs stotelėje, neišėjo be dovanų, prisidėsiančių prie saugumo kelyje.

Visiems dalyviams buvo įteikti atšvaitai, liemenės su šviesą atspindinčiomis detalėmis, dviratininkams, neturėjusiems ant dviračio pritvirtintų žibintų – baltos ir raudonos spalvos atšvaitai, moterims – rankinės su šviesą atspindinčiais elementais, patiems mažiausiems – žaisliukai su atšvaitais, kurie kabinami ant kurpinių.

Paspirtukininkai gavo dovanų netgi šalmus. 

Saugaus eismo stotelėse buvo laukiami visi, bet ypatingas dėmesys buvo skiriamas pėstiesiems ir dviratininkams. Jie – pažeidžiamiausi eismo dalyviai.

Aut. past.

Pagrindinė taisyklė

Anot akcijoje dalyvavusių specialistų, pagrindinė taisyklė, kurią turėtų įsiminti kiekvienas eismo dalyvis – būti atidžiam ir atsargiam. Nuo pat mažens vaikams būtina skiepyti supratimą apie tinkamą elgesį kelyje.

Be to, vaikams geriausias pavyzdys – pačių suaugusiųjų tinkamas elgesys kelyje. Suaugusieji turi rodyti tinkamą pavyzdį vaikams: per važiuojamąją kelio dalį eiti pėsčiųjų perėja, paisyti šviesoforo signalų, stebėti eismo aplinką ir klausytis, einant neužsiimti pašaliniais darbais.

Pradinių klasių moksleiviams, taip pat ir kiek vyresniems pirmosiomis mokslo metų dienomis tėveliai turėtų parinkti saugų maršrutą į mokyklą ir atgal. 

Mokslo metų pradžioje kartu su vaiku būtina nueiti keletą kartų šiuo maršrutu ir pamokyti, kur ir kaip pereiti važiuojamąją kelio dalį, parodyti, kaip elgtis šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video