Šėtai – 660!

 Šėtai – 660!

Šeštadienį visi keliai vedė į Šėtos miestelį. Čia rinkosi ne tik vietos ar Kėdainių rajono gyventojai, bet ir sveteliai iš aplinkinių rajonų./Daivos Makutienės nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šeštadienį visi keliai vedė į Šėtos miestelį. Čia rinkosi ne tik vietos ar Kėdainių rajono gyventojai, bet ir sveteliai iš aplinkinių rajonų. Visus susirinkusiųjų laukė gausybė pramogų bei scenos veteranų ir jaunimo pamėgtos muzikos grupės. Savo mylimo miestelio gimtadienį šėtiškiai šventė net dvi dienas.

Užteko visiems

Tądien Šėtoje turėjo ką veikti tiek didelis, tiek mažas. Šventiniai renginiai prasidėjo per patį vidurdienį Šėtos Švč. Trejybės bažnyčioje, kur buvo aukojamos šv. Mišios už Šėtos kraštą. 

Po mišių bažnyčioje skambėjo įspūdingas Kauno valstybinio muzikinio teatro solisto Egidijaus Bavikino koncertas.

Jam pasibaigus šėtiškiai ir šventės svečiai patraukė į lauką, kur buvo šventinamas neseniai visų miestelio geradarių dėka atstatytas Pavasarininkų kryžius.

„Didžiausia padėka kiekvienam prisidėjusiam finansiškai, medžiagomis, darbais, geru ir palaikančiu žodžiu. Būkim pasveikinti, mieli šėtiškiai!“ – vietos gyventojus su švente sveikino Šėtos bendruomenės centro aktyvas.

Visiems buvo smagu įsiamžinti prie specialiai jubiliejui pastatyto užrašo „Šėtai – 660“./Daivos Makutienės nuotr.

Šventė parke

Pašventinus kryžių žmonės nesiskirstė, mat iškart po to vyko iškilminga eisena nuo Šėtos Švč. Trejybės bažnyčios link bendruomenės parko, kur vyko linksmoji renginio dalis.

Šventės atidaryme netrūko gražių kalbų ir linkėjimų Šėtos krašto žmonės.

Susirinkusiuosius pasveikino Seimo nariai Viktoras Fiodorovas ir Tomas Bičiūnas, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis. Tvirtą ir šeimininkišką žodį tarė Šėtos krašto šeimininkas Ričardas Boreiša.

Šėtos kultūros centras, bendruomenės centras, seniūnija  ir visi geradariai pasistengė, kad miestelyje tądien būtų gera kiekvienam.

Aut. past.

Gausybė žmonių

Šėtoje tądien susirinko gausybė žmonių: ne tik vietinių ir ne tik kėdainiškių. Atvyko nemažai žmonių iš kaimyninių Jonavos, Ukmergės ar net Kauno rajonų.

„Visiems tikrai atsibodo ir visi pavargo nuo pandeminių ribojimų, todėl matosi, kad žmonės pasiilgę švenčių, kad jiems to reikia. Čia jūsų susirinko labai daug, Šėta atidaro vasaros švenčių sezoną Kėdainių rajone. Man smagu čia būti, aukite ir klestėkite, o mes kuo galėsime, tuo padėsime“, – kalbėjo V. Tamulis.

Vaikus ir jaunimą ypatingai nudžiugino Burbulų dėdės programa, putų šou ir milžinė baltoji meška./Daivos Makutienės nuotr.

Pakilo iš pelenų

Tuo metu P. Aukštikalnis pastebėjo, kad Šėta yra labai stiprus ir didingos praeities miestelis, kuris atlaikė visas negandas ir pakilo tarsi iš pelenų.

„Galima daug kalbėti apie miestelio praeitį ir istoriją, bet, manau, svarbus vienas faktas, kuris liudija Šėtos miestelio žmonių dvasią ir charakterį, – 3 kartus per šimtmečius sudegintas kaip Feniksas miestelis vis pakildavo iš pelenų.

Ir dabar XXI amžiuje gyvena savo ateitį!

Šėtiškiai – esate dar vienas šimtmetis gražios mūsų ateities. Gyvenkite išdidžiai! Nes tokių brandžių Lietuvos ir rajono miestelių kaip Šėta: su įspūdinga istorija ir pasiekimais, ne tiek jau ir daug. Klestėkite ir aukite!“ – linkėjo P. Aukštikalnis.

Iš pradžių kvietė programa vaikams, kurią pristatė „Lauros studija“, po to vaikų laukė Kėdainių kultūros centro popchoro „Perliukai“ koncertas./Daivos Makutienės nuotr.

Įspūdinga programa

Šėtos kultūros centras, bendruomenės centras, seniūnija ir visi geradariai pasistengė, kad miestelyje tądien būtų gera kiekvienam. Organizatoriai paruošė išties įspūdingą programą.

Visos šventės metu veikė nemokamas batutas, lauko žaidimai, piešimas ant veidukų, vyko Kauno miesto muziejaus projekto „Keliaujantys šeimadieniai“ edukacijos: „Palapinė, kelionė, muzika“ , „Kaip gimsta skudutis“, „Miesto herbas“, „Muzikuok su DJ Folk“, „Kvirtako turnyras“.

Vaikus ir jaunimą ypatingai nudžiugino Burbulų dėdės programa, putų šou ir milžinė baltoji meška.

Šėtoje koncertavo Egidijus Bavikinas (kairėje).

Viso renginio metu veikė prekybininkų, amatininkų, tautodailininkų mugė.

Renginyje dalyvavo Kėdainių policijos bendruomenės pareigūnai Aušra Mickevičienė ir Robertas Mackevičius su gausiu būriu policijos rėmėjų.

Šventę vedė aktoriai Urtė Smulskytė ir Lukas Auksoraitis. Iš pradžių kvietė programa vaikams, kurią pristatė „Lauros studija“, po to vaikų laukė Kėdainių kultūros centro popchoro „Perliukai“ koncertas.

Vakaro vinis – legendinės grupės „Nerija“ koncertas, kurios laiko patikrintas dainas traukė tiek jaunas, tiek pagyvenęs.

Temstant ant scenos lipo jaunimo pamėgta muzikos grupė „Bernužėliai“.

Renginį vainikavo dangų nušvietęs fejerverkas, po kurio visi ramiai ir su gera nuotaika keliavo namo.

2 Komentarai

  • Labai graži šventė buvo, šaunuoliai šėtiškiai

    • Teko būt porą kartų tam miestelyje tikrai gražu sutvarkyta, seniūnas stengiasi ir žmonės laimingi.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video