Šeštadienį Kėdainiuose baikerių sezono uždarymas neįvyks

 Šeštadienį Kėdainiuose baikerių sezono uždarymas neįvyks

Kasmet Kėdainių baikeriai sukviesdavo plieninių žirgų mylėtojus į sezono uždarymo šventę, kuri jau yra tapusi mūsų miesto tradicija./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Reikalavimai – neįgyvendinami

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Ne vienerius metus kėdainiečius džiugindavo rudenį miesto gatves užplūstantys baikeriai – kasmet Kėdainių baikeriai sukviesdavo plieninių žirgų mylėtojus į sezono uždarymo šventę, kuri jau yra tapusi mūsų miesto tradicija. Deja, šiemet, pasak Kėdainių baikerių, šventė neįvyks, nes neįmanoma išpildyti tokiai šventei keliamų reikalavimų.

Graži tradicija

Kiekvienas tikras kėdainietis žino, kad kasmet Kėdainių baikeriai – drauge dviračių ir triračių motorinių transporto priemonių entuziastai – uždaro važinėjimosi sezoną.

Kasmet kraštiečiai ir miesto svečiai galėdavo iš arčiau apžiūrėti baikerių plieninius žirgus, kai motociklininkų kolona pajudėdavo miesto gatvėmis, kur Kėdainių baikeriai griausmingai atsisveikino su kėdainiečiais.

Tradiciškai baikerių kolonos priekyje važiuodavo ir 1953 metais gamintas amerikietiškas „Dodge“ markės raudonos spalvos sunkvežimis, ant kurio plevėsuodavo Kėdainių vėliava.

Pakišo koją

Šis renginys šiemet, kaip ir kasmet, turėjo vykti oficialiai – jam turi būti išduodami visi leidimai. Neseniai vykusio susirinkimo metu Kėdainių rajono savivaldybė išdavė leidimą baikerių šventei, tačiau Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato reikalavimai baikerius išmušė iš vėžių.

„Šis renginys Kėdainiuose vyksta dešimt metų, bet deja, turiu pranešti, kad šiemet šio renginio nebus.

Planavome, kad renginys vyktų rugsėjo 25-ąją. Visus leidimus šiemet gavome, kaip ir kasmet, tačiau mus apstulbino policijos reikalavimai“, – pasipiktinimo neslėpė vienas iš renginio organizatorių Gediminas Kazilionis.

Deja, šiemet, pasak Kėdainių baikerių, šventė neįvyks, nes neįmanoma išpildyti tokiam renginiui keliamų reikalavimų.

Aut. past.

Reikalavimai – neįgyvendinami?

Baikeris pasakojo, kad tokie reikalavimai, kokie jiems buvo „nuleisti“, yra jokiu būdu neįgyvendinami.

„Pareikalavo, kad kiekvienoje miesto sankryžoje stovėtų po apsaugos darbuotoją. Mes nuvykome į apsaugos firmas, ir žinot ką jie atsakė? Tiek apsaugos ekipažų ir darbuotojų Kėdainiuose net nėra.

Taip pat mūsų prašo, kad būtų išjungti miesto šviesoforai – visame mūsų kelyje, kuriuo mes planuojame važiuoti.

Na, mūsų manymu, tai yra visiškas absurdas, mes to negalime įgyvendinti“, – dėstė G. Kazilionis.

Graži tradicija

Baikeris pažymėjo, kad Kėdainių baikeriai yra neatsiejama mūsų miesto dalis, o ši šventė yra gili tradicija, kurios numarinimas reikštų kažką baisaus.

„Juk mes dalyvaujame miesto šventėse, mes organizuojame savo šventes. Gyvename aktyvų gyvenimą su kėdainiečiais, jie mūsų laukia.

Mes žmonėms vežame gerą nuotaiką, šventę, džiugesį. Ir dabar visa tai norima atimti?

Kokiu keliu mes einame? Viską gal tada uždrauskime ir sėdėkime namuose. Kažkas baisaus vyksta“, – pasipiktinimo neslėpė ilgametis baikeris, vienas iš tradicinės šventės organizatorių.

16 Komentarai

 • Šiaip aš nesu motociklų gerbėjas, bet tikrai nesuprantu, kodėl iš žmonių atimama šventė. Pats visada eidavau pažiūrėti kolonos, ir daug miestiečių eidavo. Na tikrai su Lietuva kažkas negerai.

  • Žmonių mieste dar matosi, bet žmogiškumo nebe.

  • Policajam užkliuvo
   Policajai valdo.

  • Dar prieš metus sakė Naujokienė: mažiau švenčių, daugiau darbų. Kol kaimas balsuos už tuos homosovietikus, niekas nepasikeis. Jie užaugę ant draudimų ir pančių kultūros. Atkreipkit dėmesį, su kokia neapykanta ir įtūžiu Lietuvos didžiuosiuose žinių portaluose yra komentuojami bet kokie koncertais, šventės, šou (komentuoja ten pagrinde vyresni) Atrodo,kad jiem subinėse kas būtų deglus užkūrę. O didžiausias kaifas jiem buvo, kai prasidėjo corona ir ribojimai: kaip jie džiūgavo, kad nebedirbs restoranai, kavinės, kad neveiks teatrai, nebus koncertų. Buvo šimtai, tūkstančiai komentrų, kur jie džiūgavo, kad dabar tie jauni parazitai sėdės namie. Tai ir su baikeriais iš tos operos. Jiem sukelia isteriją bet koks žmonių laisvumas. Kodėl daugybė senių nesiskiepija? Jūs manote, jie bijo dėl savęs? Ne, baikite, jie žino,kad pasiskiepijus bus mažiau ribojimų. Jie nori,kad viskas merdėtų.

 • Nors ramu bus be tų besmegenių.

  • tu debilas

 • Baikeriai pagyvindavo miestą , suteikdavo spalvų. Kam jie užkliuvo?

  • Esu prijaučiantis visai moto grupei.
   Dabar yra nebemadinga nešti žmoniems džiaugsmą,valdžia nori atimti viską,kas teikia malonuma,madinga tapo „pasai“ir skiepai..visa kita nuejo i antrą planą.
   Beliko vel uždrausti laisvai judėti ir gryšym ten,kur nesenai buvom🙂

   • Dariau, ne šita valdžia nori uždrausti, o kai kas nori,kad žmonės manytų, jog šita valdžia draudžia 🙂 Provincijų politikai buvo karbauskio šutvės pakalikai. Jie gavo į skudurus, todėl dabar visaip kaip mėgina kelti žmonių nepasitenkinimą savivaldose. Žiūriu komentaruose, nemažai žmonių ant to ir pasirauna.

 • Policajam užkliuvo

 • Iškrypėlius per ju šliauštynes, tai šimtai policmenu saugo. O cia, kur daug kam svarbu ir daug kam idomu, negali užtikrinti miesto saugumo. Geda milicijai. 👌

 • Nors ir pensininkas esu ,bet man labai gaila ,kad neivyks baikeriu sventes .Nuostabus reginys ,kai maciau per Kedainiu svente. Kas pas mus negerai su ta policija.Kai tuos spalvotus tai sugebejo suvezti is visos Lietuvos policijos .O be to kam tas saugojimas jie graziai kulturingai pravaziuoja ir tiek. Visai uzdarykit visus namuose ir bus ramybe ,o dar geriau suvarykit i rusius .Jau kai turim valdzia ,tai turim .O nepagalvojau gal jie neturi GP ,gali uzkriesti kedainiecius.Vis prisimenu rasytojo Petkevciaus knyga ,,DURNIU LAIVAS,,

 • Tai, kad pusę tų ‘baikerių“ buvę mentai.

 • BAIKERIS NEGALI BUTI BUVES MENTAS, NEBENT TIK SAVE VADINANTIS BAIKERIU, NES SPALVU JAM NIEKAS NEDUOS, GEDA KEDAINIU MILICIJAI, KAD SUTRUKDE TOKIA SVENTE, CIA JAU TRADICIJU NUTRAUKINEJIMAS PER PRIEVARTA, BAISU, VISUR TIK PRIEVARTA, OT GERA VALDZIA LANSBERGINIU

  • Mentai mentams neleido pagastroliuot.

 • Kaip nesuprasti, baikerių judėjimas,klubai tam ir reikalingi, kad kažkaip būtų galima kontroliuoti tuos skraidančius gatvėse ir keliuose, atvirkščiai policija pati turi ieškoti būdų bendradarbiauti su baikeriais o ne kišti pagalius į ratus ir rodyti savo kvailumą, va tep.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video