Senjorų širdis pripildė šventinio džiugesio ir šilumos (FOTOGALERIJA, VIDEO)

Akvilė KUPČINSKAITĖ

Trečiadienio vakarą keli šimtai Kėdainių krašto senjorų artėjant didžiosioms žiemos šventėms susibūrė į jau tradicija tapusį labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ dovanojamą šventinį vakarą. Gausiai susirinkę svečiai pramogų centre „Vikonda“ vykusio renginio metu džiaugėsi bičiuliška bendryste ir jaukiomis akimirkomis. Ypatinga vakaro programa senjorų širdis pripildė ramybės, šilumos, šviesių vilčių bei nekantraus šventų Kūčių ir Kalėdų stebuklo laukimo.

400 svečių

Šiais metais renginyje „Šventų Kalėdų belaukiant“ dalyvavo beveik 400 krašto senjorų. Kiekvienas iš jų buvo sutiktas itin dėmesingai bei šiltai.

Labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė Virginija Ragauskienė priminė, kad šiuo renginiu norima padėkoti senjorams už jų ilgametį nuoširdų darbą kuriant Kėdainių kraštą: „Beveik 30 metų labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“ tęsia savo tikslą padėti. Padėti žmonėms, organizacijoms ir tiems, kam labiausiai pagalbos reikia.

Šiandien visą dėmesį skiriame rajono senjorams – daugelį metų savo darbais kūrusiems ir puoselėjusiems mūsų kraštą. Šis tradicinis renginys yra mūsų padėka jiems. Džiaugiamės kiekvienu, kuris atėjo nepabūgęs pūgos, šalčio ir slidaus kelio.

Šventinį vakarą krašto senjorus sveikino labdaros ir paramos fondą „Viltis–Vikonda“ įkūrusios UAB „Vikonda grupė“ generalinis direktorius Mindaugas Snarskis./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Senjorams parengėme ypatingą šventinę programą. Savo kūrinius svečiams skirs Kėdainių muzikos mokyklos mokiniai bei mokytojai, o jaunųjų Lietuvos operos solistų grupės „Il Senso“ muzika atgaivins nuostabiausius prisiminimus.

Tikiuosi, kad šis drauge praleistas laikas senjorams dovanos daugybę gražių akimirkų. Artėjančių didžiųjų švenčių proga norėčiau prisiminti Tėvo Stanislovo žodžius: „Džiaugsmo yra visur, tik jį reikia rasti ir būti laimingu.“

Rūpinasi bendruomene

Iškilmingą vakarą krašto senjorus sveikino labdaros ir paramos fondą „Viltis–Vikonda“ įkūrusios „Vikonda grupės“ generalinis direktorius Mindaugas Snarskis.

„Mes „Vikonda grupėje“ turime tris esmines vertybes, kurias įvardijame savo veiklos ašimi. Viena iš šių vertybių – šeimyniškumas. Šiais neramiais laikais, kai neužtikrintumo tiek daug, šeimyniškumas labai svarbus.

Aš manau, jog šeimyniškumas yra ne tik tada, kai tu pasirūpini savimi ir savo šeima, bet ir tada, kai skiri dėmesio bei reikiamos pagalbos bendruomenei. Esame šeimyniški ir norime rūpintis šalia esančiais, todėl krašto senjorus ir kviečiame į šį šventinį vakarą.

Be to, jau artimiausiu metu daugiau kaip du šimtus vienišų krašto senolių pasieks „Vikonda grupei“ priklausančio Kėdainių konservų fabriko gaminių kalėdiniai lauknešėliai“, – džiugia žinia pasidalijo M. Snarskis.

Pakvietė bendrai maldai

Jau tradicija tapo, kad senjorams skirto šventinio vakaro metu bendrai maldai svečius pakviečia ir juos laimina Kėdainių Šv. Jurgio parapijos klebonas kunigas Artūras Stanevičius. Dvasininkas įsitikinęs, jog tokie renginiai puoselėja žmonių bendrystę.

Labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė Virginija Ragauskienė: „Šiandien visą dėmesį skiriame rajono senjorams – daugelį metų savo darbais kūrusiems ir puoselėjusiems mūsų kraštą. Šis tradicinis renginys yra mūsų padėka jiems.“/Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

„Tokios šventinės akimirkos visiems atneša labai daug džiaugsmo. Kai žmonės susirenka pabūti kartu, jie pabendrauja ir tas bendravimas tampa tarsi terapija nuo visų ligų. Taigi kuo dažniau, tuo smagiau, – sakė kunigas A. Stanevičius ir priminė svarbiausius advento laiko darbus. Vienas iš jų – atleisti ir patiems paprašyti atleidimo. – Pasistenkime grąžinti dvasines skolas, kad Naujųjų metų slenkstį peržengtume su tyra širdimi.“

Advento laikotarpiu dvasininkas ragino nepamiršti maldos ir labiausiai linkėjo kuo greičiau sulaukti dienos, kai į Ukrainą bei visą pasaulį sugrįš taika.

Pakili nuotaika lydi iki pat švenčių

Kelerius metus rengiamo šventinio vakaro krašto senjorai išties nekantriai laukia. Svečiai atvyksta pasipuošę ir pakiliai nusiteikę.

Tik vos keli iš keturių šimtų renginyje dalyvavusių senjorų čia buvo pirmą kartą. Dauguma iškilmingo vakaro svečiais jau tapo trečiąsyk ar netgi dar daugiau.

Buvusią ilgametę „Sodros“ darbuotoją Stasę Žvikienę dalyvauti renginyje pakvietė draugės. „Dalyvauju pirmą kartą. Įspūdžiai nuostabūs: rūpestingai apgalvotos šventinės detalės, bendra malda, puikus koncertas. Namo grįžtu išties pakylėta. Tai nuostabi dovana senjorams“, – sakė kraštietė.

Bičiulių kompanijoje trečiąkart renginiu mėgavosi ir vis dar dirbanti senjorė medikė Pranutė Račkevičienė: „Labai patinka šis šventinis vakaras, tad be galo gera jame dalyvauti, pabendrauti,  pasiklausyti koncerto, kuris visada būna gražus ir įspūdingas. Kasmet laukiu šio renginio, nes jis dovanoja džiugią nuotaiką, širdyje išliekančią iki pat švenčių“.

Senjorė Aleksandra Trumpaitienė į renginį taip pat atvyko trečiąsyk: „Visada malonu čia dalyvauti. Renginys būna kultūringas, gražiai organizuotas, pasirūpinta gera koncertine programa. Taigi labai šauniai praleidžiame laiką. Senjorų vardu norėčiau padėkoti labdaros ir paramos fondui „Viltis–Vikonda“ už tokią gražią prieškalėdinę šventę.“

Kėdainių krašto senjorams skirtą šventinį vakarą globoja „Vikonda grupės“ valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video