Seniūnams – nauji automobiliai: patogūs, bet daug „ryja“

 Seniūnams – nauji automobiliai: patogūs, bet daug „ryja“

Vienuolika tokių naujų miesto visureigių buvo išdalinta savivaldybės seniūnams. Nors automobiliai mažalitriai, galia pakankama – 81 kW./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono seniūnijų seniūnai persėdo į naujus automobilius. Nuo šiol jie rieda savivaldybės išnuomotomis naujutėlaitėmis „Škoda Kamiq“. Iki šiol seniūnai važinėjo nuo 2018 metų nuomotais visureigiais „Suzuki Vitara“, tačiau jų nuomos sutartys pasibaigė, tad savivaldybei teko skelbti naują automobilių nuomos konkursą. Seniūnai džiaugiasi, kad naujieji automobiliai patogūs, tačiau nerimauja dėl to, kad degalų „pavidalu“ jie suryja daugiau pinigų.

Išnuomojo 12 automobilių

12-os automobilių nuomos sutartis savivaldybė pasirašė trejiems metams. Automobiliai išnuomoti visiems seniūnams bei vienas – savivaldybės Statybos ir turto skyriui.

Anksčiau nuomoti „Suzuki Vitara“ automobiliai per trejus metus atsiėjo per 140 tūkst. eurų. Dabar išnuomoti automobiliai kiek pigesni.

Prieš tai seniūnų vairuoti visureigiai kainavo po 348 eurus kiekvieną mėnesį (toks buvo nuomos mokestis).

Dabar išnuomoti „Škoda Kamiq“ atsieina po 289 eurus kas mėnesį. Per trejus metus bus sutaupyta gana solidi suma – daugiau kaip 23 tūkstančiai eurų.

Dabar išnuomoti „Škoda Kamiq“ atsieina po 289 eurus kas mėnesį. Per trejus metus bus sutaupyta gana solidi suma – daugiau kaip 23 tūkstančiai eurų. /Aldo Surkevičiaus nuotr.

Laimėjo pasiūlę mažiausią kainą

Kaip informavo savivaldybė, visi lengvųjų automobilių veiklos nuomos pirkimai buvo atliekami supaprastinto atviro konkurso būdu Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos priemonėmis.

Šiuos pirkimus laimėjo UAB „BMS technologija“, nes šio tiekėjo pasiūlyti automobiliai atitiko techninių specifikacijų reikalavimus ir buvo pasiūlytos mažiausios nuomos kainos.

Degalus „ryte ryja“

Nors Kėdainių rajono savivaldybės atstovai, paklausti, ar yra gavę nusiskundimų iš seniūnų dėl naujų automobilių, teigė nieko panašaus negirdėję, visgi seniūnai, nors ir džiaugiasi, kad nauji automobiliai yra patogūs, turi nemažai nerimo – degalų suvartojimo atžvilgiu automobiliai yra neekonomiški.  

1 litro 81 KW benzinu varomas miesto visureigis su automatine pavarų dėže, pasak gamintojo, turėtų „valgyti“ nei daug, nei mažai – vidutiniškai 4,7 litro 100 kilometrų. Tačiau mieste važinėjantiems seniūnams naujo automobilio degalų sąnaudos kartais šokteli kone trigubai!

„Automobiliai geri, patogūs, trauka gera, viskas su jais gerai, tik štai degalų sąnaudos kol kas nesuprantamos. Būna, kad ir 13 litrų „suvalgo“.

Šiandieną štai važinėjant jau kuro sąnaudos žemesnės, apie 6,5 litro rodo.

Kalbėjau su savivaldybės specialistu Kęstučiu Švilpausku, jis aiškinosi su gamintoju.

Tai kol kas atsakymas toks, kad variklis turi padirbti, apsišlifuoti, nuvažiavus apie 1 tūkst. kilometrų jau turėtų matytis tikrosios degalų sąnaudos, tad tikiuosi, kad viskas susitvarkys“, – kalbėjo Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius.

Daugiau: ilgalaikė automobilio nuoma

6 Komentarai

  • va kur musu pinigai eina, tegul su savo vazineja, nieko jie neveikia tie seniunai ,gelytes pasodina ir vagia

  • Juokdariai. Įmonėje būtent tokius turime vadybai, maksimum 7,2ltr/100km, vidurkis 6,13ltr/100km. Gal laikas GPS sekimą sudėti?

  • kas laimejo konkursą, reikia viską ištirti

  • Va kur reikia pikėto ir reusiu ,pinigus musu svaisto ir kaip niekur nieko man gerai butu kad seniunai vazinėtu su 2-ais golfukais ir rija ne dauk

  • Raso jog 140 tukstanciu atsejo pries tai tureti trejiem metam tai kaip is 348 per menesi galejo tiek priaugti?

  • kartais žmonių sprendimai būna ne visai logiški, bet ką padarysi… geresnis sprendimas būtų buvęs Sitandgo ilgalaikė automobilių nuoma, kokio ekonomiškesnio automobilio variantas..

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video