Seime opozicija nebereikalinga?

 Seime opozicija nebereikalinga?

Seimas. Paulius Peleckis/BNS nuotr.

Rinkos aikštės inf.

Ketvirtadienį Seime verda aistros – opozicija nušalinta nuo pirmininkavimo Seimo plenariniams posėdžiams. Tokį valdančiųjų žingsnį opozicijos atstovai vertina kaip visišką nesiskaitymą ir net bandymą parodyti, kad valdantiesiems opozicija Lietuvoje yra nereikalinga. Opozicijos nušalinimo valdantieji griebėsi po to, kai trečiadienį buvo sušauktas neeilinis Seimo posėdis, kuriame buvo svarstoma interpeliacija Žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui, o opozicija šiame svarstyme nedalyvavo ir akcentavo, kad taip pasielgė todėl, kad valdantieji tik antradienio vakarą paskelbė apie neeilinio posėdžio sušaukimą, kai dauguma Seimo narių jau ilsėjosi po darbo. Neabejojama, kad taip pasielgta tikintis, kad dauguma parlamentarų į posėdį nesusirinks ir taip pavyks išgelbėti ministrą. Tokios prognozės neprasilenkė su tiesa. Opozicijai boikotavus neeilinį posėdį, ministras savo poste išliko, tačiau jau šį rytą valdantieji pateikė minėtą akibrokštą.

Demaršas prieš opoziciją

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas prieš plenarinį posėdį žurnalistus informavo, kad visi opozicijos atstovai, kurie paprastai popiet pirmininkaudavo Seimo posėdžiams, nuo šių pareigų nušalinti.

„Taip nušalinti opozicijos atstovai, Seimo vicepirmininkai, nuo Seimo plenarinių posėdžių pirmininkavimo visą birželio mėnesį“, – pirmininkavimo grafiką žurnalistams rodė socialdemokratas.

Anot jo, tai padaryta be jokio paaiškinimo.

„Tiesiog atsiuntė ir viskas“, – sakė jis.

„Tai reiškia, kad opozicijos atstovai Seimo posėdžiuose nereikalingi“, – pridūrė J. Sabatauskas.

Tokį valdančiųjų sprendimą jis pavadino demaršu prieš opoziciją.

Pasitarimą organizavo kitoje salėje

Valdantiesiems trečiadienį surengus nenumatytą posėdį, kad būtų baigtas balsavimas dėl interpeliacijos K, Navickui, ketvirtadienį atsakomąjį žingsnį planavusi opozicija – ryte susirinkę opozicinių frakcijų seniūnai – nutarė posėdžiauti atskirai.

Darbo partijos atstovas Viktoras Fiodorovas teigė, jog ir toliau vyksta nesiskaitymas su opozicija. Išklausę Graikijos prezidentės kalbą plenarinėje posėdžių salėje opozicijos atstovai paliko salę.

„Nežinau, koks buvo jūsų tikslas? Ar sumenkinti opoziciją, ar išgelbėti ministrą Kęstutį Navicką, bet faktas, kad opozicija susivienijo, opozicija šiandien yra vieninga.

Tęsti posėdžio tokioje aplinkoje tikrai negalime, organizuojame pasitarimą Kovo 11-sosios salėje, tęsime darbą ten“, – pranešė Darbo partijos frakcijos seniūnas V. Fiodorovas.

Jis teigė, kad nesiskaitymas su opozicijos teisėmis prasidėjo trečiadienį sušaukus nenumatytą posėdį ir pritarus žemės ūkio ministro atsakymams į interpeliaciją.

Dar trečiadienio rytą savo socialinio tinklo Facebook paskyroje, prie posėdžiaujančios pozicijos nuotraukos Kėdainių politikas paliko prierašą: „Neeilinis Seimo posėdis iš išskaičiavimo – valdantieji šiandien gelbėja žemės ūkio ministrą VIENI. Spektaklis – ne kitaip.“

Atsiprašė opozicijos

Plenarinio posėdžio pradžioje konservatorių lyderis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis viešai kreipėsi į Seimo vadovybę, kad ištaisytų klaidą ir grąžintų opozicijos atstovus pirmininkauti posėdžiams.

Pirmasis vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma paaiškino, kad taip pasielgta, nes trečiadienį Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen buvo informuota, jog opozicija ketvirtadienį boikotuos Seimo darbą.

„Suprantama, kad boikotuojantys vicepirmininkai pirmininkauti posėdžiui nebūtų galėję“, – teigė jis.

J. Razma pažadėjo ištaisyti „nesusipratimą“, jei opozicijos atstovai vis dėlto nutartų likti dirbti plenarinių posėdžių salėje.

Po konservatoriaus pasisakymo Darbo frakcijos seniūnas V. Fiodorovas teigė, jog J. Razma meluoja arba „nešioja pletkus“. 

„Nežinau, kokiais oficialiais pranešimais buvo priimtas sprendimas trinti opoziciją iš politinio žemėlapio ir neleisti pirmininkauti Seimo posėdžiams. Tokio pagrindo nebuvo. Klaida ar ne, tai tiesiog parodo, kad su opozicija jūs nesiskaitote“, – sakė jis. 

J. Razma dėl nesusipratimo opozicijos atsiprašė. Jis teigė, jog šiandienos vakarinio posėdžio pabaigai pirmininkaus socialdemokratas J. Sabatauskas. 

3 Komentarai

  • Ne kitaip Kedainiuose, ponia Nijolė vadovauja savo paklusniesiems vardan Kedainių ,, sėkmei” ir opozicija taip pat nereikalinga, nes kaip ponia nutaria , taip ir turi būti.

  • Su tokia kokia dabar yra valdzia ir konservu siukslem toli eisim, greiciausiai iki bankroto daves valstybe

  • Girdejote, Rusijos dūmos deputatas Fiodorovas užregistravo pataisą, kad panaikinti Lietuvos nepriklausomybę, baisu, ką reiškia ši pavardė, jau rusai pradėjo visiškai ,,nusigrybauti,,, gal jau protai pavažiavo..

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video