Seimas padidino šauktinių ir kariūnų skaičių

 Seimas padidino šauktinių ir kariūnų skaičių

Asociatyvi BNS Mariaus Vizbaro nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Seimas nusprendė padidinti per metus į privalomąją karo tarnybą kviečiamų jaunuolių, taip pat Karo akademijos kariūnų bei civilių darbuotojų kariuomenėje skaičių.

Parlamentas Krašto apsaugos ministerijos (KAM) parengtą įstatymą dėl principinės kariuomenės struktūros antradienį priėmė vienbalsiai – 126 balsais.

Pagal priimtas pataisas per metus į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą būtų pakviečiama nuo 3400 iki 4400 jaunuolių. Dabar šis skaičius yra nuo 3800 iki 4000.

Anot KAM, dabartinis skaičius neatitinka kariuomenės poreikių, yra nepakankamas ir neleidžia lanksčiai planuoti bei užtikrinti savalaikio dalinių komplektavimo iš šauktinių karių. 

Taip pat numatyta daugiau kariūnų priimti į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją. Maksimalus jų skaičius didinamas nuo dabar esančio 320 iki 440, minimali riba liks 200.

Taip pat didinamas ribinis kiekvienais metais į pratybas ir mokymus pašaukiamų aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių skaičius – nuo 2500 iki 5000. Iki šiol šis skaičius siekė nuo 1500 iki 4000.

Lietuvos kariuomenės darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičius auga nuo 1800 iki 2050. KAM pranešime pažymima, kad tai daroma atsižvelgiant į didėjantį kariuomenės civilinio personalo poreikį medicininės priežiūros, maitinimo, sandėlių, infrastruktūros priežiūros, aprūpinimo ir kitoms aptarnavimo paslaugoms teikti.

Planuojama, kad 2023 metais bus pastatyti trys kariniai miesteliai Šiauliuose, Vilniaus rajone ir Šilalės rajone, o vien šių karinių vienetų infrastruktūros priežiūrai papildomai reikės apie 150 darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis.

4 Komentarai

  • Tegul paties eina ir tarnauja(apsišiko).

  • Tie kas mokslu nebaige darbo neina normalaus sisiradt nu visi durniai stoja i kariuomene uzsideda uniforma ir jauciasi kazka pasieke kvaileliai

  • Kazin ar raskevicius tarnaves armijoj?

  • Raskevičius ir tokie kaip jis netarnauja kariuomenėj , bet taip pat ir čigonai. Ar kas nors matė čigoną, tarnaujantį kariuomenėj? Netarnavo sovietiniais laikais, netarnauja ir dabar. Kaip išsisuka gėjai ir čigonai nuo tarnavimo kariuomenėj?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video