Savitas tradicijas kuriančiam Pelėdnagių bendruomenės centrui – 20 metų!

 Savitas tradicijas kuriančiam Pelėdnagių bendruomenės centrui – 20 metų!

Pėlėdnagių bendruomenė išleido Pelėdnagių seniūnijos poetų knygelę „Akimirkų dienoraštis“, fotoknygą „Pelėdnagiai“./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių rajono Pelėdnagių kaimo bendruomenės centras minėjo savo veiklos 20-ąjį jubiliejų. Per keletą valandų susirinkusi pilnutėlė kultūros centro salė svečių išgirdo, kokį kelią bendruomenei teko įveikti, su kokiais sunkumais ir kokiais džiaugsmais susidurti. Beje, gražų vakarą įprasmino ir pristatyta bendruomenės veiklą reprezentuojanti fotoknyga „Pelėdnagiai“.

Pirmasis bendruomenės centras seniūnijoje

Ilgametė bendruomenės centro pirmininkė Virginija Vilkelienė pasakojo, kad bendruomenės centras įkurtas 2003 metais ir tai buvo pirmasis toks centras Pelėdnagių seniūnijoje.

„Džiugu, kad tiek metų gyvuoja žmonių kūrybai, siekiams ir darbams jungianti bendrystė. Bendruomenės centras nuolat teikia paraiškas įvairiems projektams finansuoti“, – pasidžiaugė bendruomenės vadovė.

Bendruomenės centras yra laimėjęs keletą Kėdainių rajono savivaldybės skelbtų projektų, sėkmingai dalyvavo Žemės ūkio bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų skelbtuose projektuose, Lietuvos LEADER programose. Bendruomenės centro aktyvo dėka Pelėdnagiuose atsirado muzikos lauko instrumentai, kurie yra vieninteliai Kėdainių rajone.

Ilgametė bendruomenės centro pirmininkė Virginija Vilkelienė bei administratorė Zita Kazokevičienė pasakojo, kad bendruomenės centras įkurtas 2003 metais ir tai buvo pirmasis toks centras Pelėdnagių seniūnijoje./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Išskirtinė dovana

Pelėdnagių bendruomenės centro ilgametė narė ir administratorė Zita Kazokevičienė pasakojo, kad šis projektas yra nuostabi dovana „Skambančiam Pelėdų kaimui“.

„Lauko muzikos instrumentai yra atviroje, visiems pasiekiamoje vietoje – prie seniūnijos, po atviru dangumi, kur muzikuoti galima bet kuriuo paros metu, bet kuriuo metų laiku, šviečiant saulei, gaiviam lietui lyjant ar šaltukui spaudžiant.

Muzika – ne tik sielos gydytoja, tai galimybė susitikti ir pabendrauti. Įvaldyti šiuos muzikos instrumentus ir mėgautis muzika paprasta, tam nereikia turėti muzikinių žinių“, – akcentavo Z. Kazokevičienė

Džiugina tai, kad pasisemti originalių idėjų pas mus atvyksta žmonės iš kitų Lietuvos kaimų, miestelių, bendruomenių centrų. Tegul bendruomenė taip klesti ir toliau.

L. Šaduikė

Sąlygos sportuoti

Už seniūnijos pastato įrengta daugiafunkcė sporto aikštelė, kurioje pelėdnagiečiai gali žaisti krepšinį, futbolą.

„Pėlėdnagiečiai labai aktyvūs žmonės. Pas mus sudarytos visos sąlygos sportuoti ir gyventi sveikai. Atnaujintas stadionas už Europos Sąjungos lėšas, sutvarkyta ir maudymvietė, įrengtos sporto aikštelės. Sportuoti čia atvyksta ne tik vietiniai, bet ir kėdainiečiai“, – pasidžiaugė seniūnijos seniūnas Edvinas Pagirskas.

Pelėdnagių bendruomenės centre susikūrė vokalinis ansamblis „Ašarėna“, kuriam iš vieno laimėto projekto nupirkti 2 muzikos instrumentai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pelėdų kaimas

2012 metais Pelėdnagiuose įkurtas teminis „Pelėdų kaimas“ – pirmasis toks Kėdainių rajone.

„Teminis kaimas turi turėti sudėtines dalis – koks nors intriguojantis pavadinimas, turime kažkuo vaišinti, kažką parodyti, prekiauti rankdarbiais. Pavadinimą tikrai turime gražų, Lietuvoje tik vienas Pelėdnagių kaimas. Turime gražią, prižiūrėtą gyvenvietę. Prisimename senus laikus – mokome rišti apyrankes, kepame morkų pyragą, gaminame gilių kavą. Ir dar sukūrėme naują patiekalą – pelėdų kiaušinį, o tai paprasčiausia bulvė, įdaryta lašinukais ir su prieskoniais“, – pasakojo V. Vilkelienė.

Pelėdnagių kaimo bendruomenės centras minėjo savo veiklos 20-ąjį jubiliejų. Per keletą valandų susirinkusi pilnutėlė kultūros centro salė svečių išgirdo, kokį kelią bendruomenei teko įveikti, su kokiais sunkumais ir kokiais džiaugsmais susidurti.

Aut. past.

Gyva kultūra

Pelėdnagiuose gyva ir kultūra. Kėdainių kultūros centro Pelėdnagių skyriui vadovaujant Loretai Šaduikei, čia organiziuojami įvairūs renginiai. Gyvenvietėje atgijo šokių vakarai ne tik jaunimui, bet ir vyresniems bei senjorams.
„Džiaugiamės, kad šiandien Pelėdnagių bendruomenės centras yra puoselėjantis susikurtas savas tradicijas. Svečiams rengiamos pažintinės, edukacinės ir pramoginės programos, kurios padeda išlaikyti bendruomenės centrą, plėsti veiklą, kurti naujus projektus, gražinti gyvenvietę.

Džiugina tai, kad pasisemti originalių idėjų pas mus atvyksta žmonės iš kitų Lietuvos kaimų, miestelių, bendruomenių centrų. Tegul bendruomenė taip klesti ir toliau“, – linkėjo L. Šaduikė.

Knyga ir muzika

Bendruomenė išleido Pelėdnagių seniūnijos poetų knygelę „Akimirkų dienoraštis“, fotoknygą „Pelėdnagiai“. Pelėdnagių bendruomenės centre susikūrė vokalinis ansamblis „Ašarėna“, kuriam iš vieno laimėto projekto nupirkti 2 muzikos instrumentai. „Ašarėna“ aktyviai koncertuoja tiek Kėdainių, tiek kituose rajonuose.

Šventinį vakarą pelėdnagiečiams koncertavo operos solistas Liudas Mikalauskas. Bendruomenės pasveikinti atvyko daugybė svečių.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video