Savanoriai padirbėjo prie Nevėžio ir Dotnuvėlės pakrančių

 Savanoriai padirbėjo prie Nevėžio ir Dotnuvėlės pakrančių

Nevėžio pakrantes savanoriai tvarkė su nuotaika. /Jorūnės Liutkienės nuotr.

Susirinko ir ukrainiečiai, ir lietuviai

Jorūnė LIUTKIENĖ

Akcijos „Darom“ savanoriai šiemet ne tik tvarkėsi, budino pavasarį, bet ir augino draugystę: stiprino ryšius tarpusavyje ir mokėsi draugauti, suprasti, išgirsti kitų žmonių išgyvenimus ir lūkesčius. Lengviau tai padeda padaryti bendras darbas, betarpiškas bendravimas bei bendra vakarienė.

Pakvietė ukrainiečius

Prie miesto parko penktadienį vicemero Pauliaus Aukštikalnio pakviesta susirinko tarptautinė savanorių kompanija ir, kadangi žmonių buvo apie 40, pasidalinę į dvi grupes visi pasuko tvarkyti Nevėžio upės ir Dotnuvėlės upelio pakrančių. O jos, deja, kaip reta prišnerkštos.

Šalia daugiabučių namų palei Nevėžį, aplink Žemaitės kvartalą, – nuostabūs pasivaikščiojimų takai ir gražios vietos, bet panašu, kad žmonės į pakrūmes tiesiog čia išmeta savo buitines šiukšles. Pavasarį jos į mus žiūri visu savo šiukšlinu ,,gražumu“.

Per 14 metų akcija „Darom“ dar ne į visų širdis prisibeldė. Juk jeigu niekas nenumestų, tai ir pakelti nereikėtų. O pakelia tie, kurie ir nenumeta, bet nuo jų užsispyrimo tvarkyti gražėja mūsų namai ir kiemai bei bendros erdvės.

Kartu su lietuviais dirbo ir mūsų mieste bei rajone gyvenančios ukrainiečių šeimos. Jos atsivedė ir savo vaikus. Taigi kompanija susirinko nuo 5 metų iki 70 ir daugiau.

Prisijungė ir tolimame Vincentavos miestelyje įsikūrusios mamos su vaikais. Kai jauniesiems pasakiau, kad jiems teks ilgai važiuoti iki jų dabartinių namų ,,Graikinėje“, visi choru sušuko, kad ne. Supratau, kad kitą kartą irgi dalyvaus.

Dalyvavo ir patyrę savanoriai

Į talką atvyko ir Pelėdnagiuose su šeima gyvenantis bei Kėdainių ligoninės Skubios pagalbos ir priėmimo skyriuje dirbantis medikas Masroor Ahmad Qamar. Savanorystė jam ne naujiena. Pakistanietis vienas iš pirmųjų vyko savanoriauti į Ruklos pabėgėlių centrą.

Ahmad dar gimtajame Pakistane jis buvo įsitraukęs į tarptautinės, visame pasaulyje veikiančios organizacijos ,,Humanity first“. Lietuvoje jis veikia kartu su asociacijos ,,Ahmadija Lietuva“ nariais.

Unikalu tai, kad ši musulmonų bendruomenė jau šešerius metus sutvarko mūsų Vilniaus Katedros aikštę po Naujųjų metų sutikimo. Šį kartą jis kartu su lietuviais dalyvavo kasmetinėje akcijoje „Darom“.

Beje, susirinkę tvarkyti žmonės yra ne vienos savanoriškos organizacijos nariai. Kartu dirbo  tarybos narė gydytoja Rima Radavičienė, seniūnaičiai: Pergalės − Jovita Mediekšė, Pelėdnagių − Nerijus Jakubauskas ir kiti geros valios žmonės.

,,Talka labai prasminga visiems. Mes galėjome ir naudingai padirbėti, ir geriau vieni kitus suprasti. Mačiau, kaip žmonės susipažino, išsikalbėjo. Manau, kad tai svarbi tikrosios kitų šalių piliečių integracijos dalis.

Kartais mes pamirštame, kad neužtenka žmonių tik apgyvendinti ir pamaitinti. Kiekvienas turi savitų reikalų ir tokius poreikius išsiaiškinti galima tik bendraujant, o bendros veiklos ir šventės padeda lengviau integruotis, po to geriau jaustis“, − po darbų sakė vicemeras Paulius Aukštikalnis.

Pirmiausia – bendravimas

Akcija „Darom“ šiemet buvo labiau draugystės ir gerumo vakaru. 40 žmonių ne tik gerai padirbėjo, bet susipažino ir pabendravo. Ukrainiečiams tikrai kyla daug klausimų ir jie, susirinkę kartu padirbėti, užmezga gilesnius ryšius su pačiais lietuviais. Todėl savanoriai jiems atsakė į daugybę klausimų, dalijo patarimus ir siūlė pagalbą, kurios vis dar reikia.

Darbams pasibaigus čia pat, prie Nevėžio, vaikams improvizuotą, bet džiugią atrakciją surengė pramogų ir poilsio parko ,,Adomaitynė“ savininkas Gytis Gaubys su žmona Dovile. Jis visus iki vieno mažuosius pavežiojo keturračiu motociklu. 

Na, o jau po darbo ir po pramogų parko kavinėje visų laukė soti lietuviška vakarienė ir dar kartą pokalbiai, bendravimas. Kas nespėjo susipažinti dirbdami, išsikalbėjo prie vakarienės stalų. Ukrainiečių šeimas po akcijos „Darom“ pasisiūlė pavaišinti ,,Radvilų sodo“ savininkė Ieva Vargalytė.  

Tokios atmosferos, kokia savanorius lydėjo penktadienio vakarą, nesukursi net kruopščiai planuodamas. Akcija „Darom“ šiemet subūrė žmones ir šiai komandai, kaip sakė patys jos organizatoriai, pavyko tikrai geriau nei buvo planuota, o tai paskata daryti tai, ką ir dabar daro savanoriai, tik dar geriau.

18 Komentarai

 • Bet šiais metais akcija keista jei reikia patiems išsivežti šiukšles, ukrainietis atvykęs į Kėdainius net nežino turbūt kur sąvartynas yra Kėdainiuose, gal net savo transporto neturi nuosavo už ką išvežt šiukšles.

 • Smagu matyt jaunus ir dirbančius nemokamai po darbo. Bravo! Gerai būtų, kad kiti nešiukšlintų bent padangom upelius. Smagu, Pauliau. Taip ir toliau.

 • Geriems darbams nereikia reklamų!

 • Šaunuoliai! Paskaičiau komentarus – tai kiek vatnikų pas mus! Oho!

  • Geriau vatnykas, negu laižytojas. Patikėk.

 • Ar kamnors idomus tie ukrainiecisi? Zmones ju nebemegsta, politikai is ju ne reklama pasidarys, o numus reitingus sau.

  • Pisk nx vata i savo Rusyna

 • Sutinku su nuomone: geriems darbams reklamų nereikia.

 • Vorunele, netrink komentaru. ar tai tavo naujasis darbas? geriau zentui blowjoba padaryk, ar ne? sis darbas gal labiau pasiseks nei savibledoj?

 • Kaip visada – viskas chocholams, nes amerika liepe. O lietuviai kaimuose tegul grauzia vamzdi.

  • Ar tu kaime nebuvai? Niekada kaimas nebadavo ir nebadauja. Nustok rašinėti nesąmones. Jei tu pats grauži vamzdį, tai kalbėk ir rašyk už save. O tinginiams ir pijokams visais laikais buvo blogai. Tu esi ne anonimas, o anonizmas!

 • Jau tikrai bloga nuo tų ukrainiečių, kažkokia nesveika manija. Nu, bet politikams reklamuotis šalia jų smagu, tik kad žmonės jau tų ukrainiečių nebepalaiko, bet iš kur tiwms politikams žinot, su paprastu žmogumi jie nepakalba net. O tarp ponų aukštint itakaucčius yra mada, anksčiau rusams bučiavom užpakalius, dabar ukrainiečiams, kam toliau? Jankiams iš amerikos? Žodžiu, lietuviai lizūnai… Liežuvius gerus turi, tai ir laižo. Visiems visų.

 • Smagu matyt jaunus žmones dirbančius savanoriškai po darbų, kad būtų švariau. Ačiū.

  • Ne savanoriškai juk dirba, o dėl reklamos, kad juos į valdžią išrinktumėt 🙂 tik dėl reklamos. Durnius apgaut nori ir tiek.

 • Ačiū Jolantai Blažytei, kuri dalinasi tiesą apie Rusiją ir Ukrainą, o ne tą šlamštą, ką Jorūnė rašo. Eina kalbos, kad Paulys reklama darys versdamas paminklus, įdomu, ką apie tai pasakys tikrieji Kėdainių vadovai 🙂

  • O jūs , Tamuli, ne savivaldybės vadovas? Ar laukiate ruso kada jis ateis?

  • O kas yra tikrieji Kėdainių vadovai? Ir kokią tiesą apie Ukrainos ir Rusijos karą parašė Blažytė? Už ką taip dėkoji , palaižūne? Gal Blažytė buvo Ukrainoj, savo akim pamatė viską, atvežė į Lietuvą kokią šeimą, apgyvendino viename iš savo prabangių namų? Dirba ukrainietės moterys konservų fabrike, gali pakalbinti jas ir sužinoti tiesą. Kokia yra ta Blažytės tiesa?

 • Ukrainą 🇺🇦 už dujų tranzita, pinigus gauna iš Rusijos 🇷🇺 O iš ES išmaldos prašo… 🤣

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video