Savaitgalį liepsnojo kaminai, gaisras kilo ir katilinėje

 Savaitgalį liepsnojo kaminai, gaisras kilo ir katilinėje

Įdomu tai, kad šio dviaukščio namo kaminą, kuriame gyvena dvi šeimos, namo šeimininkai prižiūrėjo, žiemos metu jie jį teigė valantys du kartus./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Praėjusį savaitgalį Kėdainių mieste ir rajone gaudė ugniagesių gelbėtojų automobilių sirenos – mažiausiai tris kartus per keletą dienų kaminuose užsidegė suodžiai, gaisras kilo ir katilinėje. Laimei, nė vieno įvykio metu žmonės nenukentėjo, tačiau ugniagesiai perspėja, jog kaminų gaisrai gali baigtis išties liūdnai.

Penktadienio vakarą

Penktadienio vakarą, 20 val. 39 min., Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Vilainių kaimo Melioratorių gatvėje iš kamino veržiasi liepsna, dega suodžiai.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Pramonės ir Dotnuvos ugniagesių komandos bei greitosios medicinos pagalbos medikai.

Teko budėti

Atskubėjusias tarnybas pasitiko namo gyventojai. Jie pasakojo, kad patys buvo namo viduje ir net nepastebėjo kilusio gaisro.

Apie jį pranešė budrūs kaimynai.

Į įvykio vietą Vilainiuose atskubėjusias tarnybas pasitiko namo gyventojai, kurie pasakojo, kad patys buvo namo viduje ir net nepastebėjo kilusio gaisro. Apie jį pranešė budrūs kaimynai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Ugniagesiai atliko žvalgybą ir išsiaiškino, kad gyvenamasis namas 10×10 metrų dydžio, mūrinis, dviejų aukštų, perdanga gelžbetoninė, stogas dengtas skarda.

Jie budėjo tol, kol suodžiai saugiai išdegė. Namų šeimininkams ugniagesiai patarė įsirengti dūmų detektorių.

Beje, įdomu tai, kad kaminą namo šeimininkai prižiūrėjo, žiemos metu jie jį teigė valantys du kartus.

Šeštadienio rytą

Šeštadienio rytą tarnybų pajėgos skubėjo į Kėdainių miesto Strazdelio gatvę.  

Po 6 valandos ryto Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad namo rūsyje pilna dūmų, kažkas smilksta.

Į įvykio vietą pasiųsti Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos pirmasis ir antrasis skyriai, Pramonės ugniagesių komanda bei greitosios medicinos pagalbos medikai.

Smilko granulės

Atskubėję ugniagesiai atliko žvalgybą.

Paaiškėjo, kad namo rūsyje, katilinės patalpoje esančiame granulinio katilo bunkeryje smilko užsikišusios granulės.

„Granulės buvo užgesintos, patalpa išvėdinta. Gaisro metu aprūko katilinė.

Gyvenamasis namas 2 aukštų, 10×9 metrų dydžio, mūrinis, perdanga gelžbetoninė, stogas bituminis.

Dūmų detektoriaus patalpoje nebuvo“, – informavo Džiuginta Vaitkevičienė, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė.

Praėjusį savaitgalį Kėdainių mieste ir rajone gaudė ugniagesių gelbėtojų automobilių sirenos – mažiausiai tris kartus per keletą dienų kaminuose užsidegė suodžiai, gaisras kilo ir katilinėje.

Aut. past.

Šeštadienio popietę

Ugniagesiai neturėjo kada ilsėtis ir šeštadienio popietę. Vėl buvo gautas skubus pranešimas iš Vilainių kaimo.

15 val. 12 min. Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė pranešimas, kad minėto kaimo Nevėžio gatvėje dega kaminas.

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Pramonės ir Dotnuvos ugniagesių komandos bei greitosios medicinos pagalbos medikai.

„Atvykus ugniagesiams kamine degė suodžiai. Budėta, kol suodžiai baigė degti. Pastate įrengtas dūmų detektorius“, – pranešė Dž. Vaitkevičienė.

Sekmadienio vakarą

Dar vienas skubus pranešimas pagalbos tarnybas pasiekė sekmadienio vakarą, po 20 valandos.

Pranešta, kad Kėdainių miesto J. Janonio gatvėje, individualiame gyvenamajame name kamine dega suodžiai.

Į įvykio vietą atskubėjusiems trims ugniagesių gelbėtojų autocisternoms bei greitosios pagalbos ekipažui teko budėti, kol suodžiai saugiai išdegė.

Laimei, nė vieno įvykio metu žmonės nenukentėjo, tačiau ugniagesiai perspėja, jog kaminų gaisrai gali baigtis išties liūdnai.

Aut. past.

Gaisro metu niekas nenukentėjo.

Ką daryti?

Ką daryti, jei matote, kai iš kamino veržiasi ugnis?

Tuoj pat skambinkite skubios pagalbos telefonu 112 ir vykdykite pagalbos skambutį priėmusio pareigūno nurodymus.

Kol atvyks ugniagesiai, pabandykite iš krosnies pakuros išimti degias medžiagas, o per dūmtraukyje esančią angą traukti krintančius suodžius ir žarijas ir šitaip mažinti temperatūrą dūmtraukyje arba kuo skubiau užgesinkite ugnį kūrykloje, sandariai uždarykite krosnies ir peleninės dureles, kad nebūtų traukos ir ugnis negautų šviežio oro.

Ugniagesiai įspėja

Ugniagesiai primena, kad kaminą valyti būtina vos pajutus, kad prastėja trauka. Beje, naudojami specialūs milteliai negali pakeisti kamino valymo.

Reguliariai juos naudojant, jie tik suminkština suodžius, kad juos būtų galima lengviau išvalyti. Be to, pravartu žinoti, kad kuo drėgnesnės malkos, tuo daugiau susikaupia ir suodžių. 

Pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, suodžius iš dūmtakių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį.

1 Komentaras

  • Kreipkitės į kaminkrėtį Tadą ir nebus nelaimių!

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video