Saulės elektrinės – investicija į ateitį

 Saulės elektrinės – investicija į ateitį

default

Elektros kainoms nukritus, diskusijų apie saulės elektrines taip pat sumažėjo. Vis dėlto tai nereiškia, kad jos prarado aktualumą. Priešingai, saulės elektrinė yra puiki investicija į ateitį. Ir ne tik aplinkosaugos, bet ir finansiniu požiūriu. Panagrinėkime, kiek lėšų reikia tokiai investicijai ir kodėl ji apsimoka.

Kiek kainuoja saulės elektrinės?

Tikslią saulės elektrinės kainą pasakyti sudėtinga, nes ją lemia daugybė veiksnių. Vienas svarbiausių – elektrinės galingumas: kuo jis didesnis, tuo daugiau saulės modulių reikės, tad daugiau teks ir investuoti. Taip pat skiriasi ir skirtingų gamintojų saulės modulių kainos, jos priklauso ir nuo tipo. Taip pat reikia įvertinti ir montavimo darbų kainą, o tai priklauso nuo stogo konstrukcijos ir papildomų elementų bei įrangos poreikio.

Vertinant bendrai, saulės elektrinės gali kainuoti nuo kelių tūkstančių eurų iki tikrai įspūdingos sumos, jei planuojate gaminti daug elektros energijos. Saulės elektrines dažniausiai įsirengia privačių namų savininkai, bet reikia įvertinti ir stogo konstrukciją – daugeliu atvejų ji yra tinkama, bet kai kuriais atvejais gali prireikti stogą renovuoti.

Nuo ko priklauso saulės elektrinės atsiperkamumas?

Saulės elektrinės atsiperkamumas – vienas dažniausiai užduodamų klausimų specialistams. Tačiau čia tikslaus atsakymo tikėtis taip pat neverta. Per kiek laiko atsipirks saulės elektrinė, priklausys nuo elektros kainos rinkoje, o nuspėti jos svyravimus per kelerių metų laikotarpį dabartinėmis sąlygomis išties sudėtinga.

Vis dėlto tikėtis drastiško elektros kainų mažėjimo būtų tikrai naivu, tad naudoti savos saulės elektrinės pagamintą energiją visada bus pigiau. Daugelį gąsdina energijos pasaugojimo mokesčio augimas, tačiau mažai tikėtina, kad jis kada nors pasieks elektros energijos kainos ribą. Be to, saulės baterijų technologijos tobulėja, tad saulės elektrinės tampa vis autonomiškesnės.

Kelti klausimo ar saulės elektrinė atsipirks – neverta. Ji tikrai atsipirks, tačiau nuo įvairių aplinkos veiksnių priklauso jos atsiperkamumo laikas. Bet ar dėl to tikrai verta jaudintis? Saulės elektrinės elementai yra gana paprasti ir dėl pasižymi ilgu tarnavimo laikotarpiu, nereikalauja priežiūros. Net ir garantinis laikotarpis saulės moduliams dažnai viršija dešimtmetį.

Kodėl verta saulės elektrinę įsirengti kuo skubiau?

Jei svarstote apie saulės elektrinės įrengimą ant savo namo stogo, neverta šio sprendimo atidėlioti. APVA parama yra teikiama įsirengiantiems saulės elektrines iki 10 kW, o už kiekvieną kilovatą kompensuojama kiek daugiau nei 300 eurų. Pasinaudoję šia parama galite nemažai sutaupyti, o ateityje, jei ir prireiks didesnio galingumo, galėsite įsigyti papildomus modulius.

APVA parama artimiausiu metu žadama investuojantiems į savo saulės elektrines, tačiau nėra aiškaus termino, iki kada ji bus teikiama. Dėl to neverta laukti – pasinaudoję parama saulės elektrinę įsirengsite pigiau ir galėsite iš karto sumažinti savo išlaidas už elektros energiją.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video