Sankcijų paveikta „Lifosa“ prašo valstybės pagalbos

 Sankcijų paveikta „Lifosa“ prašo valstybės pagalbos

AB „Lifosa“./D. Umbraso lrytas.lt nuotr.

BNS inf.

Dėl Europos Sąjungos sankcijų netiesioginiam savininkui Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė „Lifosa“ negali vykdyti įsipareigojimų, todėl jai būtina valdžios pagalba, pranešė įmonė.  

Daugiau nei tūkstantį darbuotojų turinti „Lifosa“ kreipėsi į valstybės institucijas prašydama padėti užtikrinti jos veiklos tęstinumą. 

„Siekiame įveikti visus sunkumus ir darome viską, kas mūsų galioje, kad rastume išeičių iš susidariusios padėties. Vis dėlto valstybės pagalba dabar yra gyvybiškai svarbi siekiant sudaryti sąlygas užtikrinti bendrovės veiklos tęstinumą ir apsaugoti mūsų įmonės darbuotojų bei jų šeimų gerovę“, – pranešime teigė „Lifosos“ generalinis direktorius Rimantas Proscevičius.

Įmonės vadovas pažymi, kad dėl blokuotų sąskaitų „Lifosa“ nebegali mokėti su darbo santykiais susijusių išmokų darbuotojams, taip pat socialinio draudimo įmokų bei kitų darbo mokesčių, atsiskaityti už paslaugas, būtinas veiklai.

„Lifosa“ praėjusį ketvirtadienį kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį ir prašė leisti bendrovei vykdyti būtinus piniginius pervedimus ir išaiškinti, kaip ji galėtų vykdyti finansines operacijas, taip pat socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės ji prašo padėti išlaikyti darbo vietas. 

Be to, dėl įšaldytų piniginių lėšų įmonė kreipėsi į banką.

Dvi bendrovės darbuotojų profesinės sąjungos pirmadienį kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas, Seimo Socialinių reikalų ir darbo bei Ekonomikos komitetus, prašydamos pagalbos.

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai „EuroChem Group“, kurios 90 proc. priklauso A. Melničenkos valdomai Kipro įmonei „AIM Capital“.

„EuroChem Group“ kovo 10 dieną pranešė, kad A. Melničenka nuo kovo 9 dienos atsistatydino iš jos direktorių valdybos, jis taip pat nebėra pagrindinis grupės naudos gavėjas. Tačiau kaip konkrečiai tai padaryta, nepranešama.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video