SAM: dėl COVID-19 omikron atmainos griežtinamos izoliacijos taisyklės

 SAM: dėl COVID-19 omikron atmainos griežtinamos izoliacijos taisyklės

SAM nuotr.

BNS ir rinkosaikste.lt inf.

Nustačius ar įtariant koronaviruso omikron atmainos atvejį, turėtų izoliuotis visi kontaktai, nepriklausomai nuo jų rizikingumo ar pasiskiepijimo, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Šie pakeitimai įsigalioja nuo šeštadienio.

Pagal atnaujintas izoliacijos taisykles asmeniui nustačius ar įtarus koronaviruso omikron atmainą, nuo gruodžio 4 d. izoliuotis 10 dienų turės visi su juo kontaktavę žmonės, nepriklausomai nuo to, ar jie yra pasiskiepiję, ar persirgę COVID-19 liga. Galimybės trumpinti izoliacijos tokiais atvejais nebus.

Jeigu Lietuvoje bus patvirtintas ar įtariamas omikron atmainos atvejis, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras galės organizuoti tyrimų atlikimą kartu su savivaldybių administracijomis ne tik didelės, bet ir mažos rizikos sąlytį turėjusiems asmenims, taip pat sąlytį su kontaktiniais asmenimis turėjusiems asmenims.

Taip pat galės būti organizuojamas operatyvus išplėstinio židinio masinis ištyrimas. Policijos departamentui pavesta vykdyti griežtesnį kasdienį sąlytį su omikron atmainos atvejais turėjusių asmenų tikrinimą izoliacijos laikotarpiu dėl izoliavimo reikalavimų laikymosi.

Susitrumpinti izoliacijos negalės ir iš Botsvanos, Esvatinio, Lesoto, Mozambiko, Namibijos, Pietų Afrikos ir Zimbabvės atvykstantys keliautojai.

Pasak SAM, Lietuva kartu su kitomis šalimis stiprina šios atmainos stebėseną ir epidemiologinę kontrolę.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video