Sakurų alėjai prireikė tvarkdarių rankų

 Sakurų alėjai prireikė tvarkdarių rankų

Šalia Atminties skvero esančioje sakurų alėjoje J. Basanavičiaus gatvėje darbavosi specialistai – atlikti medžių priežiūros darbai. /Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių miesto J. Basanavičiaus gatvėje, šalia Atminties skvero esančioje sakurų alėjoje darbavosi specialistai – atlikti medžių priežiūros darbai. Genėti japoniškų vyšnių seniūnijos darbininkai nesiryžta, mat čia reikia ne tik specialios technikos, bet ir žinių. Tad prižiūrėti sakurų alėją patikėta savo srities žinovui ir profesionalui.

Kultūrinis augalas

Želdynai genimi ir tvarkomi visame mieste. Tiesa, ne visur darbuojasi miesto seniūnijos darbininkai, mat tvarkant miesto želdynus kreipiamasi ir į savo srities žinovus.

Miesto tujas ir kitus dekoratyvinius augalus šiemet formavo, genėjo ir tvarkė individualios įmonės „Dotnuvos vejos“ vadovas Algimantas Čemalonskas.

Savo srities žinovui ir profesionalui patikėta prižiūrėti ir sakurų alėją.

„Jeigu sakuros būtų laukinės – jų genėti nereikėtų, o kadangi jos yra kultūrinės – jas genėti privalu.

Reikia pašalinti ir padžiūvusius šakeles, ir išlinkusias, ir tiesiog reikalinga priežiūra, kad medelis atrodytų dailiai ir tvarkingai“, – kalbėjo A. Čemalonskas.

Nedėkinga vieta

Specialistas pažymėjo, kad Kėdainiuose sakuros pasodintos nelabai tinkamoje vietoje, mat popiet didžiuliai medžiai užgožia sakuroms saulę.

„Sakuros yra Pietų augalai, joms reikia daug saulės ir šilumos.

Jeigu jos būtų pasodintos kitoje Dotnuvos gatvės pusėje – jos būtų daug laimingesnės, o dabar saulę jos gauna tik iki pietų, mat popiet čia būna pavėsis, tad joms nėra labai geros sąlygos. Augti čia joms sudėtingiau“, – konstatavo „Dotnuvos vejos“ vadovas.

Pražįsta vėliau

Miesto tujas ir kitus dekoratyvinius augalus šiemet formavo, genėjo ir tvarkė individualios įmonės „Dotnuvos vejos“ vadovas Algimantas Čemalonskas. Savo srities žinovui ir profesionalui patikėta prižiūrėti ir sakurų alėją.

Aut. past.

Pirmieji Kėdainiuose augančių sakurų žiedai šiemet prasiskleidė gegužės 10-ąją. Pirmieji žiedeliai pasirodė 8 dienomis anksčiau nei pernai.

Pernai Kėdainių sakuros pražydo gegužės 18-ąją, užpernai – gegužės 7-ąją, 2019 m. – gegužės 6-ąją.

Tiesa, jau darosi įprasta, kad Kėdainiuose sakuros pražįsta net trimis savaitėmis vėliau nei Vilniuje ar kituose miestuose.

Pasipuošė 2016-aisiais

Kėdainiai sakuromis pasipuošė dar 2016-aisiais. Tuomet čia buvo pasodinta 16 japoniškų vyšnių.

Po kurio laiko sakurų sodas dar pasipildė medeliais, šiuo metu jų čia auga beveik trys dešimtys.

Idėjos autoriai išreiškė viltį, kad sakurų parkas vienu ar kitu medeliu dar bus papildytas ir sakurų alėja plėsis.

Pirmosios sakuros į Kėdainius atkeliavo iš Garliavos medelyno.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video