Rytoj Kėdainiuose pradedamas šildymo sezonas

 Rytoj Kėdainiuose pradedamas šildymo sezonas

Nuo rugsėjo 22 dienos pradedamas šildymo sezonas visoje Kėdainių rajono savivaldybėje./BNS Gretos Skaraitienės nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Jau nuo trečiadienio, rugsėjo 22 dienos, Kėdainių rajono savivaldybėje prasidės šildymo sezonas. Antradienį priešpiet įsakymą dėl šildymo sezono pradžios pasirašė savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Vienu kartu

Šildymas visiems savivaldybių gyventojams įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra tris paras iš eilės būna žemesnė nei 10 laipsnių.

Visgi neretai nutinka taip, kad šildymo sezono pradžia būna išskaidoma į du etapus – pirmiausia šildyti imamos ligoninės, vaikų darželiai ir mokyklos bei kai kurios kitos savivaldybės įstaigos. Antruoju etapu, kiek vėliau, šildymo sezonas prasideda visiems kitiems gyventojams.

Tačiau šiemet šildymas įjungiamas visiems vienu metu.

„Peržvelgėme orų prognozes. Kiek anksčiau buvo pranešama, kad savaitgalį stipriai atšils, tad manėme, jog šildymo dar nepradėsime.

Tačiau pasikeitus orų prognozėms, išliekant vėsiems orams ir gaunant vis daugiau gyventojų prašymų, nusprendėme ilgiau nelaukti ir šildymo sezoną pradėti jau nuo trečiadienio“, – sakė A. Kacevičius.

Praėjusiais metais šildymo sezonas prasidėjo spalio 15-ąją – trimis savaitėmis vėliau, nei šiemet.

Užpernai šildymo sezonas prasidėjo panašiu metu – rugsėjo 26-ąją.

Galima anksčiau, galima vėliau

Tuo tarpu pagrindinis šilumos tiekėjas „Panevėžio energija“ informuoja, kad įmonė sklandžiam šildymo sezono startui yra pasiruošusi ir ragina namų valdytojus taip pat kuo greičiau pabaigti šildymo sistemos paruošimo darbus.

Taip pat AB „Panevėžio energija“ primena, kad šilumos vartotojai, įskaitant daugiabučius gyvenamuosius namus, gali pradėti šildymo sezoną savo nuožiūra. Tiesa, šildymo sistemos turi būti tam paruoštos – be tą patvirtinančio akto, vien tik su gyventojų noru, šildymo sezono pradėti, deja, nepavyks.

Jeigu daugiabučio namo gyventojai pakantūs šalčiui ir bijosi didelių šildymo sąskaitų, šildymo sezoną galima ir nukelti. Tiesa, tam reikia priimti sprendimą butų savininkų susirinkime daugumos balsais.

Vis dėlto daugumos balsai negali pakeisti galiojančių gyvenamosioms patalpoms nustatytų higienos normų – butuose negali būti mažiau nei 18 laipsnių šilumos.

Nesutaupys

Įmonė taip pat informuoja, kad vėliau pradėtas šildymo sezonas gali nepatenkinti gyventojų lūkesčio sutaupyti.

„Pavėluotas šildymo įjungimas paprastai netaupo šilumos, nes įšalusioms, sudrėkusioms namo sienoms vėliau įšildyti reikia sunaudoti dar daugiau šilumos. 

Renovuotuose namuose bei namuose, kuriuose yra automatizuoti šilumos punktai, šilumą taupo šilumos punktuose įrengti elektroniniai reguliatoriai.

Įjungus šildymą daugiabučiuose namuose ir tinkamai suprogramavus šilumos punkto įrangą, šildymas bus išjungiamas pakilus lauko oro temperatūrai, o nukritus – šiluma vėl tiekiama“, – informuoja AB „Panevėžio energija“.

2 Komentarai

  • labai teisingai ir protingai pasielgta , salta , reikia monimaliai sildyt..

  • Ateina šilti orai, šildysim lauką

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video