Rusų kalbos mokytojai kviečiami įgyti antrą kvalifikaciją

 Rusų kalbos mokytojai kviečiami įgyti antrą kvalifikaciją

Asociatyvi BNS nuotr.

BNS inf.

Rusų kalbos mokytojai kviečiami įgyti antrą kvalifikaciją, Lietuvai siekiant nuo dominuojančio rusų kaip antrosios užsienio kalbos mokymo pereiti prie Europos Sąjungos (ES) kalbų. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pažymi, kad antros kvalifikacijos įgijimą rusų kalbos mokytojams finansuos valstybė.

„Suprantame, kad mažėjant rusų kalbos populiarumui ir keičiantis mokinių ir jų tėvų požiūriui, kokias užsienio kalbas pasirinkti, rusų kalbos mokytojams gali mažėti darbo krūvis. Todėl kviečiame juos naujai pažvelgti į savo galimybes ir polinkius ir įgyti papildomų kito dalyko kompetencijų“, – pranešime cituojama švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pasak ŠMSM, planuojant 2023 ir ateinančių metų pedagogų grupes kito mokomojo dalyko ar specializacijos kompetencijoms įgyti, šie mokymai prioritetine tvarka bus pasiūlyti rusų kalbos mokytojams. Šio dalyko mokytojai, ketinantys įgyti antrą kvalifikaciją, iki vasario 24 dienos internete turėtų užpildyti klausimyną.

Ministerija taip pat imasi populiarinti vokiečių ir prancūzų kalbas, kurias kaip antrąją kalbą vaikams renkasi mažiau tėvų.

Šio dalyko mokytojai, ketinantys įgyti antrą kvalifikaciją, iki vasario 24 dienos internete turėtų užpildyti klausimyną.

Vokiečių ir prancūzų kalbų studijas planuojama priskirti prie prioritetinių pedagogikos studijų specializacijų – įstojusiesiems į šių dalykų bakalauro pedagogines, gretutines ar profesines studijas bus skiriamos skatinamosios 300 eurų stipendijos, išankstinę darbo sutartį su mokykla sudariusiems baigiamųjų metų studentams – 500 eurų stipendijos.

ŠMSM yra parengusi veiksmų planą, kuris skirtas ES kalboms populiarinti. Vasarį ir kovo pradžioje, bendradarbiaujant su ES šalių ambasadomis ir kultūros centrais, bus organizuojamos bandomosios prancūzų ir vokiečių kalbos pamokos, skirtos mokiniams susipažinti su naujomis užsienio kalbomis, numatomi kiti šioms kalboms populiarinti skirti renginiai.

Pasak pranešimo, bus parengtas nuotolinio, mišraus ir hibridinio mokymo modelis užsienio kalboms mokyti, šių metų rudenį modelis bus išbandomas mokyklose.  

Rusų kalba mokyklose kol kas išlieka dažniausiai pasirenkama antra užsienio kalba, tačiau jos, kaip antrosios užsienio kalbos, populiarumas mažėja, pažymi ministerija.

ŠMSM duomenimis, šiais mokslo metais rusų kalba, kaip antroji užsienio, mokyklose buvo populiariausia – ją pasirinko beveik 15 tūkst. šeštos klasės mokinių.

Bet ministerija pažymi, kad padaugėjo mokinių, kurie kaip antrąją užsienio kalbą renkasi mokytis vokiečių – šiais mokslo metais ją pasirinko 21,5 proc. (praėjusiais – 15,2 proc.), prancūzų kalbą pasirinko 8 proc. (pernai – 7 proc.), tai yra vokiečių kalbą pasirinko 4 765, prancūzų – 1 814 šeštos klasės mokinių.

Lietuvos švietimo vadovai yra nurodę rekomenduojantys mokykloms atsisakyti rusų kaip antrosios užsienio kalbos. 

10 Komentarai

  • Perskaičiau rinkiminio laikraštuko straipsnį.Dalius Serafinas rašo“ansčiau savivaldybės pastatas buvo vadinamas Kremliui“.Kiek pamenu-Kremliumi vadino givenama mama prie degalinės,o savivaldibė buvo vadinama-PENTAGONU.

  • Nustebau,kai Ispanijoje su manimi vietinis ispanas ėmė kalbėt rusiškai.Užsienio kalba pas mus rusų,pasakė jis.Regis tai buvo Katalonijoje.Protingi žmonės dar ir kinų kalbos mokosi.Lenkija,Serbija,Bulgarija Jauropa,o kur dar buvusieji tarybiniai broliai ir sesės?Niujorko,Čikagos kvartalai rusiški…

  • Realijos yra kitos – rusų kalba yra ir išlieka antra užsienio kalba priimant į darbą jaunus specialistus.
    Pasikalbėkite su gamybininkais, gal tada atšoks fantazijos dėl rusų kalbos populiarumo mažėjimo.
    O Lietuvos švietimo vadovai jau su mokinių mokymų mokyklose atsilieka 50 metų.
    Kad ir dabar miega ir sapnuoja kaip papildomai įvaryti mokinius į akmens amžių.
    Norima įteigti, užzombuoti jaunimą, kad Rusijos jau nebeliko pasaulio žemėlapyje?

    • Rusijos technologijos 😀 youtube.com/watch?v=TtxtJK643UY

      • Tenai žmogus žolės nerūko ir su piderastais neprasideda, o turėdamas hobį savo buitį palengvino.
        O tau slabo nulipti nuo „dėžės“, pakelti savo užpakalį ir ką nors gero nuveikti.
        Bent paskaityk „dėžėje“, kaip tokie išradėjai net blusą pakaustė.

    • o anksčiau be rusų net nebūtų įdarbintas logistikoje .Nesvarbu kuo-vairuotoju ar vadybininku.Na pas mus jau tokia mada…Jei partija iškėlė lozungą,tai visi klapčiukai paknopstom ir bėga vykdyt ukazo.Tsakant-rodnaja partija skazala-narod otvietil jiestj!

  • Ką jūs čia nesamones apie tą rusų kalbą rašot. Niekam ji nereikalinga, kokie dar gamybininkai? Lyg naujos technologijos iš rusų ateina? Rusų technologijos akmens amžiaus – viską taiso kūju ir plaktuku. Autopramonė išvis 50 metų sustojus vietoje. Viską ruskiai patys ką turi, tai ar nupyzdintos technologijos iš vakarų ar gauta iš kinų, kurie nupyzdinę prieš tai iš vakarų. Gabesni rusų mokslininkai ir inžinieriai senai palikę beviltišką ruskyną, kuris tik žiūri kaip užgrobti teritorijas ir ten viską išnaikinti.

    • Hitlerio palikuonis greitai save sunaikins iš neapykantos realybėje gyvenantiems ir kitaip mastantiems

  • Afolfai, kad ir kaip norėtum išnaikinti ir išrauti kacapus, taip nebus. Skambinėtojas aiškiai pasake, nenorim sutriūškinti kacapų, tai ir viską pasako apie europos lyderių bendrą poziciją, tad gali toliau čia komentaruose inkšti ir verkti, kaip koks pedofilas įvarytas į kampą su skaudančia dupce.

  • Net Rytų Afrikoje Etiopijoje vaikai mokyklose mokosi rusų kalbos ir net švariai kalba rusiškai.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video