Rūkyti draudžia 4-iuose namuose

 Rūkyti draudžia 4-iuose namuose

Per pusę metų Kėdainiuose rūkyti uždrausta vos keturiuose daugiabučiuose. Vienas iš namų, kuriame draudžiama rūkyti – J. Basanavičiaus g. 52

Eglė KUKTIENĖ

Sausio mėnesį įsigaliojo įstatymas, kad vos vieno daugiabučio laiptinės gyventojo prašymu gali būti uždrausta rūkyti daugiabučio namo viešose vietose, įskaitant balkonus bei lodžijas. Praėjus pusmečiui draudimų entuziazmas, panašu, išblėso – Kėdainiuose rūkyti draudžiama vos keturiuose daugiabučiuose.

Per vasarį

Visi draudimai rūkyti daugiabučiuose namuose atsirado per vasario mėnesį.

Vasario 2-ąją draudimas įsigaliojo J. Basanavičiaus g. 52-ajame name, vasario 17 dieną – Respublikos g. 22-ajame name.

Dar po dienos rūkyti uždrausta ir Tuopų g. 6-ajame name, o vasario 24 dieną – Respublikos g. 14-ajame name.

Vėliau nebuvo priimtas nei vienas draudimas rūkyti, o dalį daugiabučių namų administruojantys „Kėdainių butai“ informuoja, kad prašymų uždrausti rūkyti jie daugiau nėra gavę.

Netikrina

Kaip informavo „Kėdainių butų“ personalo vadovė Laura Pranckevičiūtė, jokių skundų iš namų, kuriuose galioja draudimas rūkyti, nebuvo gauta. Tačiau ir patikrinimų bendrovės darbuotojai nevykdo, nes prižiūri tik viešąsias erdves.

„Dauguma daugiabučių namų balkonų, terasų ar lodžijų priklauso atskirų butų savininkams. UAB „Kėdainių butai“ administruoja daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektus, o ne privačius butus.

Mūsų galimybės užtikrinti ir įgyvendinti tokį sprendimą apsiriboja daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų informavimu“, – akcentavo įmonės atstovė.

UAB „Kėdainių butai“, gavę iš Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl draudimo rūkyti daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, pakabina informacinius ženklus apie draudimą rūkyti daugiabučio namo gyventojams.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video