Renkant parašus dėl referendumo neišvengta konflikto

 Renkant parašus dėl referendumo neišvengta konflikto

Turgaus administracija televizijos logotipais ir vėliava pažymėtu specialiu automobiliu-kemperiu nebuvo sužavėta./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

„Mūsų televizija“, tęsdama turus po Lietuvą rinkti parašų dėl „100 tūkstančių referendumo“, sekmadienį aplankė ir Kėdainius. Deja, bet vizitas mūsų mieste nepraėjo be nesusipratimų – kilo konfliktas tarp parašų rinkėjų ir sekmadieninio turgaus administracijos. Įsikišti teko net policijos pareigūnams.

Renka parašus

Lietuvoje tebevyksta viena referendumo iniciatyva, kuri, jeigu tik surinktų reikiamą kiekį parašų, įgalintų Lietuvos piliečius ateityje lengviau surengti referendumus.

Sekmadienį kraštiečių parašai nuo 10 iki 14 val. buvo renkami Kėdainiuose, prie vadinamojo sekmadieninio turgaus, esančio Gedimino gatvėje.

Iniciatyvos iniciatoriai paprastai paaiškino, jog šios iniciatyvos tikslas – sumažinti reikalingą referendumui inicijuoti parašų kartelę nuo dabar esančių 300 000 iki 100 000 bei taip bent žingsneliu priartinti Lietuvą prie tiesioginės demokratijos.

Deja, bet vizitas mūsų mieste nepraėjo be nesusipratimų – kilo konfliktas tarp parašų rinkėjų ir turgaus administracijos.

Aut. past.

Patiko ne visiems

Ši iniciatyva patiko ne visiems. Turgaus administracija televizijos logotipais ir vėliava pažymėtu specialiu automobiliu-kemperiu nebuvo sužavėta.

Administracija apie į, pasak jų, privačią automobilių stovėjimo aikštelę atvykusius parašų rinkėjus informavo Bendrąjį pagalbos centrą.

Į įvykio vietą aiškintis situacijos buvo pasiųstas patrulių ekipažas.

Teko aiškintis

Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai išklausė abiejų konfliktuojančių pusių. Po įnirtingų ginčų ir aiškinimosi pareigūnai parašų rinkimą leido tęsti. 

„Ateityje negali pasikartoti jokie trukdymai rinkti parašus dėl referendumo ir negali būti be reikalo gaišinami pareigūnai“, – pažymėjo akcijos dalyviai.

Pretenzijų nebeturėjo

„Rinkos aikštė“ dėl šio incidento susisiekė su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyriu, kuris situaciją paaiškino taip: „Policijos pareigūnai pranešimo apie kilusį konfliktą dėl parkavimosi vietos sulaukė 10.04 val., kai į privačią turgavietės aikštelę atvyko asmenys, rinkę parašus.

Atvykus pareigūnams, situaciją pavyko išsiaiškinti, pretenzijų niekas vieni kitiems neturėjo, pareiškimas nėra gautas.“

Ko siekia?

100 tūkstančių referendumo iniciatoriai, tarp kurių yra nemažai žinomų visuomenės veikėjų, išplatintame pranešime spaudai paaiškino savo siekius ir tikslus.

„Mes, Referendumo iniciatyvinė grupė, esame paprasti žmonės iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, kaimų ir gyvenviečių. Esame įvairių išsilavinimų, turime skirtingos gyvenimo patirties ir pasiekimų. Kiekvienas su savo požiūriais, pomėgiais ir nuomonėmis, logiškai ir blaiviai mąstantys, tačiau mus jungia vieningas tikslas, todėl susibūrėme ir kaip prioritetą išsikėlėme labai svarbių užduočių.

Susitelkėme turėdami tikslą legaliai ir taikiai priversti valdžią laikytis duotų pažadų rūpintis žmonėmis, priimti žmonių labui teisingus ir palankius sprendimus, atsižvelgti į savo rinkėjų nuomonę, nes taip ir buvo čiulbama prieš rinkimus“, – dėsto iniciatyvinė grupė.

7 Komentarai

  • Antivalstybininkai naudojasi neispruseliu balsais, kad darytu bloga itaka Lietuvai! Nepasirasinekite jokiais budais!

  • zmones pasirasykit, rezimas jau baigia uzsmaukt

  • turgaus administracija šaunuoliai, tik gaila kad policija neišgrūdo lauk šitų apsišaukėlių gelbėtojų.

  • Geda, kaip tokie pareigunai dirba, rankos kisenese, siulo googlu naudotis, nors 20 metu dirba, bet nelabai zino istatymu

  • Tai gal iškart tegul renka parašus išstojimui iš ES. Oi tai prieš gėjus, prieš skiepus. Rusijoj tokia tvarka yra, kam dar vargstat.

  • Nupušėliai vatnykai parašus rinko ir labai „gražiais“ žodeliais vadino tuos kurie buvo priėję ir nepasirašė. Vyt reikėjo iš karto juos.

  • Kreipiuosi į didžiai ,,išprūsusius“, kuriems sąvoka ,,demokratija“ reiškia, kad kito nuomonei pakantumo nėra. Atsipeikėkit, naujieji žmogai, – o gal žmogos. ..

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video